تعداد پذیرش‌های بیمارستان‌های کرونا در گیلان به ۷۱ نفر رسید – خبرگزاری مهر ایران و جهانفردین محرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از چند روز گذشته شاهد روند رو به رشد آمار کرونا در استان گیلان هستیم، اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا بستری در بیمارستان های گیلان به ۷۱ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه این تعداد در ابتدای تیرماه به ۱۳ نفر رسیده بود، افزود: پذیرش روزانه بیمارستان ها نیز افزایش یافته و یک شبه به ۱۹ نفر رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه حال ۱۲ بیمار وخیم گزارش شده است، ادامه داد: ۱۱ بیمار نیز در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که هفته گذشته به یک نفر رسیده بود.

او گفت که همه این آمارها نشان دهنده بالا بودن است تعداد کمی کرونا در سایه بی توجهی و عادی شدن جمعیت باقی مانده است، وی تاکید کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تکمیل توافقات واکسیناسیون از مهم ترین راه های پیشگیری از ابتلا و انتقال ویروس کرونا است.

محرابیان با تاکید بر لزوم استفاده از ماسک در اماکن عمومی افزود: ۵۰ درصد از شهروندان گیلانی هنوز نوبت سوم واکسن عروق کرونر را تزریق نکرده اند. است.