تغذیه با شیر مادر و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین الگوی غذایی برای رشد نوزادان است ، با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در طول شش ماهگی زندگی اول (جایی که نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و نگرانی های مادر شیردهی در ماه رمضان در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادری سالم که بچه سالم دارد اگر غذای سالم و مایعات کافی در طول ساعات بسون دریافت می کنید افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا فرزند بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف دائمی یا داشتن بیماری خاص (به ویژه دیابت) ؛ نوزاد ضعیف و کم وزن یا بیمار هار ؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و نوزادش هنوز ذخایر آهن پایین ، او ابتدا باید به سلامت خود و فرزندش فکر کند بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی کودک بستگی کامل به شیر مادر دارد.
اگر تغذیه مادر کامل و صحیح نباشد ، بدن مادر از ذخایر است او خودش ترکیب شیر را تکمیل می کرد ، می تواند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و در مادر می شود اگر این مدل سریع و معیوب است ، مادر قطعا صدمه می بیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی مقدار مورد نیاز شیر کودک را خودتان بدهید ، روزه کم است خیر مادران شیرده می توانند با رژیم غذایی مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،در طول روزه داری فعالیت بدنی را کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید روز ، شب بین افطار و سحر ، به نوزاد خود شیر دهید ، شما روزه می گیرید آنها راحت تر کنار می آیند.

آیا کیفیت و حجم شیر تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد زیرا این یک نوع سوال است تغذیه و میزان ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. تحقیق کرده اید درک اجزای اصلی شیر با ناشتا چشم ها را بطور چشمگیری تغییر می دهد نمی گیرد.
تغییر حجم شیر در مادران مختلف متفاوت است اما معمولاً اندکی است آنها میزان تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط تا 4 تا 6 ماهگی از شیر مادر تغذیه می کند و پس از آن کم کم غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است هنگامی که کودک غذای کمکی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است نمی تواند شیر مورد نیاز کودک را تأمین کند.
تصمیم می گیرد که آیا مادر باید از 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرد یا خیر وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و حجم شیر دارد. اگر بچه باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و خوب غذا بخورد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، بخش عمده ای از تغذیه ، غذا و شیر مادر نوزاد است با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل مصرف کنید به سرعت آسان.
به طور کلی ، مادرانی که به درستی تغذیه می شوند ، مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها به جای روز بخوابید بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن کودک و مادر در روزه مهم است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری اگر وزن کودک کمتر از وزن مورد نظر است آیا این منحنی سن یا رشد است که نشان دهنده سوء تغذیه است ، این این س shouldال باید به عنوان یک شاخص مهم برای تصمیم گیری برای روزه در نظر گرفته شود در نظر گرفته شود. در چنین شرایطی ، حتی اگر کودک در طول سال دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک خانم او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او غذا نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و ضعیف است وزن ، در اینجا مادر لزوماً نیازی به روزه ندارد یا می تواند مانند یک روز در روز در همین حال ، سریع. یا برای مثال اگر مادر ضعیف است و وزنش نیز زیاد استاو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم ، روزه توصیه می شود گریه نکن.

آیا روزه ها و فصلی است که ماه رمضان در آن است؟ مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ برای تابستان علاوه بر ساعات بیشتر گرسنه و تشنه می مانید ، گرما همچنین باعث تبخیر بیشتر آب می شود او مادر خواهد شد. بنابراین ، باید در ساعات بین افطار و سحر مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد بدهید شما نخواهید بود.
اکنون که ما در فصل بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه می گیرید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از قند خانگی و کم قند استفاده کنید. نوشیدنی های خنک را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، نسترن ، و غیره) همراه با تخم مرغ شربت دار و ترشک بخورید که پر از نمک های مختلف است.

اخرین حرف:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، از این که خدا برای شما و فرزندتان روزه می گیرد ناراحت نباشید
سخنرانی ها (آیات 183 و 184 در سوره بقره). ناراحتی و استرس که برتون از عدم روزه داری رنج می برد ، می تواند باعث ترشح شود شیر دهید یا باعث بی اشتهایی شوید.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید