تفاوت جوش شیرین و جوش شیرین


تفاوت جوش شیرین و جوش شیرین

جوش شیرین و جوش شیرین هر دو جزء تهیه خمیر هستند. آنها قبل از فرآیند پخت به محصولات نانوایی اضافه می شوند تا با تولید گاز دی اکسید کربن حجم محصول نهایی را افزایش دهند. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب متفاوت است در این مقاله از وب سایت دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، قصد داریم تفاوت جوش شیرین و جوش شیرین را بررسی کنیم.

جوش شیرین در واقع بی کربنات سدیم خالص است که با رطوبت و ترکیبات اسیدی در غذا مخلوط می شود. در دمای فر گاز دی اکسید کربن تولید می کند. این واکنش به محض ترکیب شدن ترکیبات شروع می شود. بنابراین ، شما باید در این مرحله سریع عمل کنید. مواد را به سرعت آماده کرده و در فر قرار دهید. در غیر این صورت ، گاز تولید شده از بافت خارج شده و باعث کاهش حجم محصول نهایی می شود.

جوش شیرین یک ترکیب پیچیده تر است و حاوی جوش شیرین با یک ترکیب اسیدی کننده مانند اسید تارتاریک و پرکننده هایی مانند نشاسته است. هنگام استفاده از بیکینگ پودر ، به محض مخلوط شدن مواد در دمای اتاق ، مقداری گاز دی اکسید کربن آزاد می شود ، اما بیشتر آن هنگام پخت تولید می شود. اینکه کدام یک از دو ماده در دستور پخت استفاده می شود بستگی به سایر مواد موجود در دستور غذا دارد.


مطالب پیشنهادی:

گوشت بخورید یا نخورید


جوش شیرین یک ترکیب قلیایی است و باعث ایجاد طعم تلخ در محصول می شود ، مگر اینکه با ترکیبات اسیدی موجود در مخلوط مانند آب میوه و ماست تضاد داشته باشد ، اما جوش شیرین حاوی هر دو ترکیب اسیدی و قلیایی است و بنابراین عملاً تاثیری بر طعم آن ندارد. به

دستورالعمل هایی که از جوش شیرین استفاده می کنند به طور کلی حاوی مواد دیگری هستند که از نظر طعم خنثی هستند ، مانند شیر. البته می توان از جوش شیرین به جای جوش شیرین استفاده کرد ، اما به عنوان مثال ، در مواردی که جوش شیرین در دستورالعمل تهیه کیک توصیه شده است ، نمی توان از جوش شیرین استفاده کرد ، زیرا جوش شیرین حاوی مواد اسیدی برای افزایش حجم نیست. از کیک ، اما می توان به خامه کیک اضافه کرد. جوش شیرین به جای جوش شیرین از آن استفاده کرد.

تفاوت جوش شیرین و جوش شیرین متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای تغذیه ای اولیه و میزان و نحوه تغذیه ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر دکتر کلیک کنید رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید

رژیم نادرست و پوکی استخوان

چربی شکم را با پنج ماده مغذی کاهش دهید

جوش شیرین یا ترش
دیدگاهتان را بنویسید