تلاش مذبوحانه آمریکا برای تردید در توان دفاعی ایران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، پنتاگون به دنبال این بود که توانایی های دفاعی ایران و ساخت موشک های مافوق صوت را مورد تردید قرار دهد.

بر اساس این گزارش، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: از گزارش‌های آزمایش موشک اولتراسونیک توسط ایران مطلع شده‌ایم، اما در صحت آن تردید داریم و از نزدیک اوضاع را رصد می‌کنیم.

لازم به ذکر است در حالی که دشمنان ایران در تلاش برای از بین بردن توان دفاعی و نفوذ نظامی و استراتژیک این کشور در منطقه و سپس در جهان بودند، تهران از موشک مافوق صوت خود استفاده کرد که مشابه موشک های مافوق صوت کشورهای بزرگ نظامی است. . آشکار شد و تمام نقشه های آنها را خنثی کرد.

سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره موشک ماوراء صوت این نیرو که چندی پیش خبر آن اعلام شد، اظهار داشت: آزمایش های این موشک انجام شده است. در آینده و در فرصتی مناسب این موشک ماوراء صوت رونمایی خواهد شد.

سردار حاجی زاده در حاشیه مراسم سالگرد شهادت سردار تهرانی مقدم در ستاد نیروی هوافضای سپاه از ساخت موشک بالستیک ماوراء صوت وی خبر داد و گفت: این موشک سرعت بالایی دارد و می تواند در داخل و خارج جو مانور دهد.

وی خاطرنشان کرد: این موشک جدید از تمامی سامانه های دفاع موشکی عبور خواهد کرد و فکر نمی کنم ده ها سال آینده فناوری برای مقابله با آن پیدا خواهد شد. این موشک سامانه های ضد موشکی دشمن را هدف قرار می دهد و یک جهش نسلی بزرگ در زمینه موشکی است.