توزیع عادلانه تسهیلات بانکی در استان بوشهر – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، علی باستین صبح یکشنبه در نشست بررسی طرح های اقتصادی و ایجاد اشتغال در استان بوشهر اظهار داشت: توسعه اقتصادی و اشتغال زایی اولویت مهم استان بوشهر است و برنامه های مهمی در این راستا در حال اجراست.

وی خواستار تسریع در سرمایه گذاری و اجرای برنامه های ابلاغی استانداری در طرح های اقتصادی شد و اظهار داشت: پرداخت تسهیلات اشتغال در استان تحول عظیمی در اشتغال زایی ایجاد می کند.

شهرهای اولویت تعریف شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی در حوزه اقتصادی و اشتغالزایی استان تخصیص و ابلاغ شده است که در طول سال افزایش می یابد.

وی از توزیع عادلانه اعتبارات اشتغال در استان خبر داد و اظهار داشت: شهرهای اولویت دار تعریف شده و این اعتبارات بر اساس شایستگی نسبی بین شهرستان های استان بوشهر توزیع می شود.

باستین تاکید کرد: در اجرای طرح های اقتصادی و اشتغالزا و توزیع تسهیلات بانکی باید آمادگی لازم در دستگاه های اجرایی و بانک ها وجود داشته باشد.

لزوم ثبت وضعیت اشتغال

مرکز هماهنگی امور اقتصادی استانداری بوشهر در ادامه با تاکید بر ثبت مشاغل ایجاد شده در سامانه رصد اشتغال خاطرنشان کرد: عملکرد استان ها در اشتغال زایی بر اساس ثبت نام در سامانه مذکور ارزیابی می شود.

وی با اشاره به برگزاری همایش استانی در حوزه طرح های اقتصادی و اشتغال زایی افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی در حوزه مشاغل خانگی و اشتغال پایدار روستایی اختصاص می یابد.