توسعه آموزش باعث افزایش سودآوری در آبزی پروری می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از تهران، آبزی پروری و صنایع وابسته به آن امروزه به عنوان یکی از قطب های مهم اشتغال زایی در صنعت کشور و عوامل مهم در تولید ثروت و جلوگیری از خروج ارز از کشور شناخته می شود. تلاش برای بهبود عملکرد این صنایع قطعا می تواند ضمن بهبود عملکردهای فوق، موجب توسعه کمی سایر مشاغل مرتبط و در نهایت توسعه اقتصادی کشور شود.

در این میان اهمیت نقش آموزش و علمی‌سازی فعالیت‌های مرتبط با این صنعت را می‌توان گامی مهم در توسعه کمی و کیفی صنعت آبزی پروری و صنایع وابسته در کشور دانست.

در همین راستا هلدینگ فرادانه به عنوان بزرگترین تولیدکننده خوراک آبزیان در خاورمیانه در نظر دارد برنامه ای را تحت عنوان کارگاه آموزشی توسعه نوین و مدیریت آبزی پروری در ششمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزی پروری، ماهیگیری، غذاهای دریایی برگزار کند. و صنایع وابسته با هدف کاهش خسارت و افزایش سودآوری مجتمع های آبزی پروری کشور اول آذرماه برگزار شد.

امیر سلطانی مدیر تولید هلدینگ فرادان در خصوص اقدام این شرکت در برنامه ریزی و اجرای کارگاه توسعه نوین و مدیریت آبزی پروری گفت: موضوع آموزش بخشی از رسالت اجتماعی هلدینگ فرادان است.

وی تاکید کرد: در دنیا مبتنی بر اطلاعات و ارتباطات تنها تولید مبتنی بر آموزش و توانایی های علمی می تواند فرآیند ورود به تولید را در بازار رقابتی توجیه اقتصادی داشته باشد.

سید مهدی رضوی، مدیر عملیات هلدینگ فرادان نیز بر نقش آموزش در نهادینه سازی و تعمیق صنعت آبزی پروری تاکید کرد و افزود: این بنگاه که از حضور فعالان و مشتریان صنعت آبزی پروری در این عرصه بهره می برد، در شیلات بین المللی. نمایشگاه آبزی پروری، ماهی، غذاهای دریایی و صنایع وابسته، در تلاش است تا رسالت حرفه ای خود را در راستای توسعه کیفی این صنعت در کشور انجام دهد و به همین منظور این کارگاه در سه موضوع با موضوع روش های نوین تولید خوراک آبزیان با ناوین با تاکید بر رژیم های غذایی خرد، کنترل کیفی خوراک آبزیان و راهکارهایی را برای مدیریت سیل در تاسیسات آبزی پروری برنامه ریزی و اجرا می کند.

وی در تشریح برنامه های این شرکت برای توسعه صنعت خوراک آبزیان، ادامه داد: هلدینگ فرادان به عنوان خط مقدم توسعه این صنعت در کشور، با افزایش خطوط تولید، فعالیت خود را هم در بعد کمی گسترش داده است. و در بعد کیفی نیز با جهاد علمی بر کاهش هزینه ها و ارتقای کیفیت خوراک تولیدی متمرکز بوده و در این راه همکاری گسترده ای با مراکز علمی معتبر از جمله شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های اول داشته است. سطح کشور مانند تهران و صنعتی اصفهان را در دستور کار خود قرار داده است.

مهدی عرب، رئیس بازرگانی هلدینگ فرادان با انتقاد از عدم هماهنگی لازم بین بخش خصوصی و دولت در توسعه صنایع مرتبط با آبزی پروری، گفت: اگر دولت در این زمینه به کمک بخش خصوصی بیاید. آموزش در این صنعت تاثیرات آن را می بینیم علاوه بر این بیایید آن را در تمامی ابعاد مرتبط با صنعت آبزی پروری از اشتغال زایی گرفته تا تعمیق کیفیت تولید ببینیم.

وی ادامه داد: دولت برای ایفای نقش خود در این زمینه می تواند با ایجاد بستر آموزشی مناسب برای حضور متولیان این صنعت به بخش خصوصی کمک کرده و به جذب امکانات لازم در کسب و توسعه دانش فنی مرتبط کمک کند. “

مدیر بازرگانی این شرکت که بر تهدیدها و فرصت های صنعت کشاورزی در کشور تاکید می کند، معتقد است: از آنجایی که کشور ما یکی از کشورهای کم آب منطقه است، خشکسالی به عنوان یکی از مهم ترین تهدیدات این صنعت شناخته می شود. صنعت. .

وی شیوع بیماری ها در بین آبزیان، وابستگی به تخم های تفریخ شده و نبود شرایط مساعد در تجارت و بازرگانی در منطقه را از چالش های این صنعت دانست و افزود: در مقابل تهدیدات مذکور، این صنعت با وجود زیرساخت های مناسب دارای خط ساحلی است. از دیرباز وجود نیروی کار متخصص و فرهنگ سازی برای مصرف آبزیان در کشور می تواند به عنوان یکی از منابع اقتصادی جایگزین برای خروج کشور از اقتصاد تک محصولی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

ششمین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهیگیری، غذاهای دریایی و صنایع وابسته با همکاری روابط عمومی شرکت نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران از ۷ آبان لغایت ۱۱ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه های کشور برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید