توسعه همکاری های ایران و جمهوری موریس در دستور کار قرار گرفت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر سید احسان خانواده وی در این دیدار که در این وزارتخانه برگزار شد، ضمن استقبال از دیدگاه طرف مقابل در خصوص توسعه همکاری ها و سرمایه گذاری متقابل، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای سرمایه گذاری و همکاری در زمینه فناوری های پیشرفته در صنعت داروسازی و فناوری نانو اعلام کرد.

وزیر اقتصاد همچنین از موافقت جمهوری اسلامی ایران برای همکاری های متقابل بین دو کشور برای تامین امنیت غذایی ایران و موریس با توجه به جنگ اوکراین و همچنین توسعه سرمایه گذاری های طرف ایرانی در جمهوری اسلامی ایران خبر داد. موریس در زمینه ساخت و ساز و تامین مصالح ساختمانی.

وی جمهوری موریس را دروازه تراکنش های مالی در آفریقای جنوبی خواند و بر اراده جمهوری اسلامی برای تقویت همکاری ها و مبادلات مالی با کشورهای این حوزه تاکید کرد.

خانواده وی ابراز امیدواری کرد با تشکیل هیئت های مشترک دو کشور برای بررسی زمینه های همکاری جمهوری اسلامی ایران و جمهوری موریس، شاهد ابتکارات طرفین در خصوص افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور باشیم. دو کشور

این گزارش حاکی از «سوگاتش» وزیر تجارت و کار جمهوری موریس که در راس هیاتی بلندپایه به ایران سفر کرده است، بر تمایل و اراده جدی این کشور برای توسعه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری متقابل با ایران تاکید کرد.