توضیحات پوتین درباره دلایل حمله به اوکراین


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در سخنانی دلایل آغاز عملیات نظامی در اوکراین را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری «ایپا»، ولادیمیر پوتین در نشستی در منطقه کالینینگراد روسیه به دانشجویان روسی گفت: حصاری ضد روسی در خاک اوکراین در حال شکل گیری است که روسیه را تهدید می کند. تخریب این حصار هدف عملیات ویژه در اوکراین است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پوتین تاکید کرد: مردم مناطق دونتسک، لوهانسک و کریمه نخواستند نتیجه کودتای کیف در سال ۲۰۱۴ را بپذیرند، در واقع جنگی علیه آنها آغاز شده و هشت سال ادامه دارد.

وی گفت: “هدف ما، ماموریت سربازان و شبه نظامیان ما در دونباس پایان دادن به این جنگ و دفاع از مردم و البته دفاع از روسیه است. زیرا حصار ضد روسی در خاک اوکراین امروزی شروع به شکل گیری کرده است. که کشور ما را تهدید می کند، سپس سربازان کشور ما که امروز در آنجا می جنگند از مردم دونباس و خود روسیه دفاع می کنند.”

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که جمعیت منطقه دونباس اوکراین خود را بخشی از فضای زبانی و فرهنگی مشترک با روسیه می دانند. پوتین تاکید کرد که حمایت جامعه از سربازان شرکت کننده در عملیات نظامی روسیه از اهمیت حیاتی برخوردار است.

روسیه در ۲۴ فوریه، دو روز پس از به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک و دریافت درخواست کمک نظامی از آنها، عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد.

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید