تکمیل ظرفیت واحدهای اقامتی استان برای تعطیلات عید فطر/ ساعت کاری موزه‌های قزوین افزایش یافت


به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علیرضا خزائلی با اعلام این خبر، گفت: ظرفیت واحدهای اقامتی قزوین در چهار روز تعطیلات پیش‌رو به صورت رزرو و یا اقامت مسافران تکمیل شده که نشان می‌دهد حجم بالایی از هموطنان و گردشگران قزوین را به عنوان مقصد سفر در تعطیلات هفته جاری انتخاب کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین افزود: این واحدها شامل هتل، هتل‌آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه‌های بوم‌گردی، سنتی و خانه‌مسافرهای دارای مجوز از اداره‌کل با ظرفیت ۲۲۰۰ نفر شب اقامت هستند.

خزائلی تاکید کرد: ارائه خدمات با کیفیت بالا به گردشگران و مسافران در همه ایام سال به ویژه ایام تعطیلات و پیک سفرها از الزامات ستاد اجرایی خدمات سفر استان است و امیدواریم با هماهنگی که میان دستگاه‌های عضو ستاد وجود دارد بتوانیم در این ایام نیز میزبانان شایسته‌ای برای گردشگران و میهمانان ورودی به استان باشیم.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به تعطیلات پایان هفته جاری و افزایش حضور گردشگران در استان موزه‌های تحت پوشش اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شامل کاخ‌موزه چهلستون( موزه خوشنویسی)، موزه شهر و موزه سنگ‌نگاره‌های عالی‌قاپو از امروز تا پایان هفته با دو ساعت افزایش ساعت کاری از ساعت ۹ الی ۱۹ پذیرای گردشگران و دوستداران تاریخ و فرهنگ هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین افزود: در این ایام بناهای تاریخی سردر عالی‌قاپو، مجموعه سعدالسلطنه، آب‌انبار سردار بزرگ، حسینیه امینی‌ها، کلیسای کانتور و آرامگاه حمدالله مستوفی از ساعت ۹ الی ۱۹ میزبان گردشگران هستند و راهنمایان برای راهنمایی بازدیدکنندگان در بناها حضور مستمر دارند.

وی افزود: اماکن مذهبی و زیارتی قزوین شامل مسجد جامع عتیق، آستان مقدس امامزاده حسین (ع)، بقعه چهار انبیاء و … نیز در این ایام پذیرای گردشگران و میهمانان ورودی به استان هستند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید