تیم کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا را به دست آورد


به گزارش وانانیوز،

رقابت های آزاد قهرمانی نوجوانان آسیا که از دیروز در منامه بحرین آغاز شده بود، امشب با معرفی برترین ها و تیم های کشتی به پایان رسید.

در پایان این مسابقات که با درخشش درخشان جوانان آزادکار کشورمان همراه بود، تیم کشورمان با ۸ مدال طلا و یک نقره و ۲۲۸ امتیاز و اختلاف ۴۳ امتیازی با تیم دوم توانست بر بام تیم بایستد. آسیا با اقتدار کامل و ثبت سابقه تاریخی

پس از ایران، تیم هند با ۱۸۵ امتیاز و قزاقستان با ۱۴۸ امتیاز در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در این مسابقات برای کشورمان آرمین حبیب زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم، حسین محمد آقایی در وزن ۷۰ کیلوگرم، عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم، سوبان یااری در وزن ۷۹ کیلوگرم، عارف رنجبر در وزن ۸۶ کیلوگرم، مبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم و سالار حبیبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا و رضا مومنی در وزن ۵۷ کیلوگرم به مدال نقره دست یافتند.

نتایج کامل نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، رضا مومنی در دور دوم مقابل خطیب آلانی از عراق با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و در دور سوم و نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر ولادیسلاو نکندروف از قرقیزستان پیروز شد. : ۰ و به فینال رفت مومنی مقابل مری بزاربایف از قزاقستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده در دور نخست مقابل انخبولد انخبات از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ارسلان رحیم اف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به دیدار آخر رفت. حبیب زاده در فینال با نتیجه ۱۱ بر ۹ کومار محیطت از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدعلی عموزاد در دور دوم مقابل امیدجان جلالوف از ازبکستان با نتیجه ۷ بر یک مغلوب شد و با شکست این کشتی گیر در نیمه نهایی، عموزاد از دور مسابقات کنار رفت

در وزن ۷۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم حسین باخلتانوف از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۶ از سد حریف گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر ۸ شکست داد و راهی فینال شد. محمد آقایی در آخرین دیدار با نتیجه ۱۵ بر ۷ مولیم یداو از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ عرفان الهی از سد ریوتارو توگویا از ژاپن گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دیاس ساگداتوف از قزاقستان با نتیجه ۱۰ برنده شد و راهی فینال شد. الهی در فینال با نتیجه ۱۰ بر ۴ جیدیپ از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر جونگ اوک کیم از کره جنوبی را شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۲ از یلنور شیلدبای از قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. یاری در این دیدار با نتیجه ۴ بر یک مقابل سوبارو تاکاهارا از ژاپن به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبر در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر ۸ مقابل جاکسیلیک از قزاقستان به برتری رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۸ جوینتی کومار از هند را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. رنجبر در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل حاج اکبر عبدالکاخاروف از ازبکستان به برتری رسید و راهی فینال شد. رنجبر در فینال به مصاف باتبیلکون ندامبات از مغولستان رفت و با نتیجه ۸ بر ۲ حریف خود را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مبین عظیمی در دور نخست عیسی کیکوچی از ژاپن را با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست داد و در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل آکاش از هند با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و راهی مرحله نهایی شد. برای فینال عظیمی در آخرین دیدار به مصاف نوردولت باکنوف از قزاقستان رفت و با برتری ۷ بر صفر زنجیر طلا را از آن خود کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر در دو گروه ۴ و ۳ تیمی برگزار شد، امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نوربولات عادل اولو از قرقیزستان به برتری رسید. او در دور دوم ۱۰ بر صفر آشیش از هند را برد و راهی نیمه نهایی شد. آذرپیرا در این مرحله ۱۲ بر ۲ مقابل زلیم خان موسیخانوف از قزاقستان به برتری رسید و راهی فینال شد. نماینده کشورمان در آخرین دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر آشیش از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر در دو گروه ۴ و ۳ تیمی برگزار شد، سالار حبیبی در نخستین دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر ابدی نظر اولو از قرقیزستان را شکست داد. وی در دور بعد مقابل بکسات تاژی از قزاقستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. حبابی در این مرحله آینازار بزاربایف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار با ماهندرا گایکواد از هند دیدار کرد و توانست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریف پیروز شود و مدال طلا را از آن خود کند.

رده بندی تیمی: ۱- ایران ۲۲۸ امتیاز ۲- هند ۱۸۵ امتیاز ۳- قزاقستان ۱۴۸ امتیاز ۴- ژاپن ۱۲۳ امتیاز ۵- ازبکستان ۱۱۴ امتیاز ۶- قرقیزستان ۸۵ امتیاز

انتهای پیام/