جاد دبیر تشکیلات دانشگاه تهران: هتک حرمت به سلبریتی ها در قوه قضائیه بررسی شود/ تاوان این اتهامات ناعادلانه را کشور پرداخت خواهد کرد.


شایان ترکمانی رئیس تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: حوادث تروریستی در ایذه و اصفهان قلب هر انسانی را به درد می آورد. ما خواستار مجازات شدید مسئولان مربوطه در برابر عوامل خارجی و داخلی هستیم و خواهان انتقام سخت از سازمان دهندگان اصلی این حوادث تروریستی هستیم.

وی افزود: حوادث تروریستی اخیر از دو بعد قابل بررسی است و ناشی از دو مشکل است، اول اینکه به گشایش ها و پیشرفت های صورت گرفته در دولت انقلاب برمی گردد، اقدامات صحیح دولت توانست جلوی برنامه های دولت را بگیرد. دشمن در عرصه‌های مختلف که از تحریم‌ها استفاده می‌کرد و اختلافات قومیتی را ریشه کن کرد.

ترکمانی در ادامه تصریح کرد: قسمت دوم این امور نیز به ملت غیور و قهرمان ایران برمی گردد که نه با تحریم استکبار جهانی موافقت کردند و نه با این اغتشاشات و دیگر نقشه های شوم و دشمن را به زانو درآوردند. در زمینه های مختلف برای آوردن این ملت شکست خوردند.

وی تاکید کرد: اما می توان گفت این دو مورد ذکر شده را نمی توان علت نهایی دانست و این تقابل که هر از گاهی چهره ای عینی به خود می گیرد و در عمل تجسم می یابد علتی دارد که ریشه همه چیز است. . این مسائل آن مشکل هویت زدایی است که دشمن سال ها در سطح نخبگان کشور به دنبال آن بوده است.

ترکمانی در ادامه افزود: در اغتشاشات اخیر مشخص است که دشمن ماه هاست در اتاق های جنگی خود برنامه ریزی کرده است. سلبریتی ها نقش مکمل دارند پازل و نقش مؤثری در این عملیات جنگی تمام عیار داشتند. البته لازم به ذکر است که اکثر سلبریتی های داخلی به این بازی از پیش طراحی شده توسط دشمن نپیوستند.

رئیس سازمان جامعه اسلامی دانشگاه تهران گفت: اینکه بلافاصله پس از فوت آن مرحوم با سیل واکنش ها از سوی سلبریتی های ایرانی و خارجی مواجه شدیم، طبیعی نیست و این نشان می دهد که برنامه ریزی چنین اقدامی. حمله قطعاً برای ماه‌ها از آن زمان انجام شده است.»

وی افزود: به هر حال هماهنگی این همه مشاهیر داخلی و خارجی کار ساده ای نیست و این که همه آنها یک حرف را بزنند قطعا زمان بر و پرهزینه است.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: راهبردی که از سلبریتی ها دنبال شد این بود که این افراد با شایعه پراکنی و سوء استفاده از پایگاه اجتماعی و قدرت رسانه ای که به دلیل موقعیتی که دارند، مردم را فریب دادند. دعوت به دردسر

او اضافه کرد: خواسته اصلی مسئولان به ویژه مسئولان قضایی این است که بالاخره یک نفر ادعایی دارد، بیاید و بررسی کند. خوب اگر درست است باید پیگیری های لازم برای احقاق حق و برقراری عدالت انجام شود.

عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: اما اگر ثابت شود که این تهمت ها ناروا یا بدتر از آن است، با تحریک و تشویق دشمنان و دشمنان این مرز و بوم، قوه قضائیه به عنوان دادستان کل کشور وارد عمل می شود و برخورد جدی می کند و مجرمان را به حداکثر می رساند. مجازات اشد چون کشور و این ملت تاوان حرف های بی اساس خود را داده اند.

رئیس واحد سازمانی جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران افزود: اینکه امروز تعداد کمی از دانشجویان نخبه روند آموزش عالی ما را مختل می کنند و در آرمان های خود می افتند و دغدغه اصلی آنها پیروان مختلط است، قطعا اینگونه نیست. کار یک یا دو ماهه است، اما ریشه عمیق‌تری در شناسایی آرمان‌ها دارد.

وی افزود: دشمن از ابتدای انقلاب و اولین رویارویی های جبهه انقلاب با جبهه واپسگرای ضد انقلاب آرمان های مقدس انقلاب اسلامی را هدف قرار داده و جامعه نخبگان را آرمان زدایی کرده است. البته این موضوع هویت اخیراً به چالشی بین این دو جبهه تبدیل شده است زیرا جهان در آستانه نظم جدیدی قرار دارد و در یک نقطه عطف تاریخی تعیین کننده قرار دارد و نقش نخبگان در این امر بسیار تأثیرگذار و مهم بوده است. . زمان.

ترکمانی تصریح کرد: در این جنگ هویتی همه جانبه کشور باید با این هویت زدایی مقابله کند و برنده این جنگ و کارزار طرفی است که بتواند از نظام آموزشی در راستای اهداف خود استفاده کند. در نظام تعلیم و تربیت بر خلاف تأکیدات مکرر امام انقلاب (مد ظله العالی)، سهل انگاری های زیادی صورت گرفته است و این در شرایطی است که جبهه ارتجاع ضد انقلاب برنامه ریزی زیادی کرده است. در این زمینه و کارهای زیادی انجام داده است.

وی افزود: امروز نتیجه این برنامه ریزی ها را در این می بینیم که دانش آموزان و نخبگان این مرز و بوم به جای جستجوی دانش مفید برای انجام وظیفه در این چرخش تاریخی و نظم جدید هویت خود را از دست می دهند و هویت غرب را به خود می گیرد. و بازوی عملیاتی دشمن در دانشگاه می شود و در اخلال و برهم زدن امنیت کشور با آنها همکاری می کند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: باید به نقش دانشجویان و نخبگان در توسعه کشور و جهان توجه ویژه شود. در واقع تجمعات دانشگاهی علاوه بر تاثیرگذاری بر تیم ها و افراد عادی جامعه، بازتابی و به عبارتی رویکردی از درون به دشمنان و پیام رسانی بود و از آنها خواست جسارت و شجاعت داشته باشند. مرتکب اشتباهات بیشتر شوند و از این وضعیت ملتهب استفاده کنند و دست به حوادثی شبیه داعش بزنند که جنایت تروریستی در ایذه علیه بی خانمان ها نمونه اخیر هزاران جنایت وحشیانه آنها در ایران است و می خواهند کشور را ناامن کنند و هرج و مرج ایجاد کنند. و اختلاف

رئیس سازمان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران تاکید کرد: انقلاب اسلامی به جوانان ما هویت، هویت ایرانی-اسلامی، هویت مستقل و تأثیرگذار داد و جامعه مستأصل و افسرده را به ملت غیور تبدیل کرد که به پا خاستند. به دنیا . ما نیز باید این هویت را با ابزار نظام آموزشی در حوزه، دانشگاه و آموزش به نسل های بعدی منتقل کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید