جمهوری اسلامی در مورد بعد امنیتی پرونده مهسا امینی چه باید بکند؟


اخبار پدر؛ یادداشت – مهدی جهانتیغ: جریان ضدانقلاب، گروهک های تروریستی و منافقین داخلی بار دیگر تمام تلاش خود را برای استفاده از فرصت مرگ دلخراش مهسا امینی به کار بستند.

بررسی محتوای برخی تجمعات اعتراضی کوچک که به صورت پراکنده در تهران و برخی شهرستان‌ها برگزار می‌شود، به خوبی نشان می‌دهد که تجمع‌کنندگان به دنبال روشن شدن حقایق درباره علت مرگ مهسا امینی و اخلال و بلاتکلیفی و سردادن شعارهای تخریبی نیستند. علیه اسلام و حاکمیت

شعارهای تندروانه تظاهرکنندگان نشان می دهد که هسته اصلی تجمع، نه جنبش مردمی، بلکه تندروهایی است که به دنبال حل مشکل علیه اسلام و حاکمیت هستند و اساساً بدون توجه به مشکل مهسا امینی، اگر پیدا کنند همین روند را دنبال می کنند. بهانه.

اصولاً زمانی که همه روسای قوا و دستگاه های نظارتی و دستگاه های مرتبط با تمام توان برای روشن شدن واقعیت درگذشت مهسا امینی آمده اند و شاید از نظر شدت پیگیری ها با روندی حتی بی سابقه مواجه هستیم. دعوت به تجمعات اعتراضی و اغتشاشات را نمی توان به قصد کمک انجام داد. شفاف سازی چند واقعیت درباره پرونده مهسا امینی باید صادر شود.

اما سوال مهم این است که جمهوری اسلامی پس از اغتشاشات اخیر و اضافه شدن لایه های آشکار ضدامنیتی و ورود علنی ضدانقلاب و گروهک های تروریستی با پرونده مهسا امینی چه خواهد کرد و مسیر این پرونده چگونه خواهد بود. ؟!

تجربه وقایع مشابه در گذشته نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی علیرغم اینکه برهم زدن امنیت جامعه را برنمی‌تابد، در حین جستجو و نشان دادن حقیقت، دچار اغتشاش و بلاتکلیفی نخواهد شد.

بزرگترین نمونه در این زمینه رفتار دولت در قبال فتنه ۸۸ است که جمهوری اسلامی در کف خیابان با بدترین آشوب ها و بلاتکلیفی مواجه شد اما از شفاف سازی حقایق انتخابات ۸۸ کوتاهی نکرد و اگرچه سران فتنه رسما وارد فاز ضدامنیتی شده بودند، مشخص است که او واقعیت ها را نه تنها به عوام فریب خورده که حتی به خود موسوی و کروبی واگذار نکرد.

همین جمهوری اسلامی امروز اجازه سوء استفاده از مرگ دلخراش مهسا امینی را به گروهک های ضدانقلاب و تروریستی نخواهد داد و بر اساس ماهیت دینی و انسانی خود پیگیر روشن شدن پرونده مهسا امینی خواهد بود. کاملا متبلور است و اگر اشتباهی از تیم رهبری باشد جبران می کند و اگر در مسیر نیاز به اصلاح باشد آن را اصلاح می کند و اگر چیز دیگری باشد به وضوح بیان می کند. مردم آن

پس حق این جمهوری اسلامی نیست که این همه دروغ بپروراند. این روزها تکلیف جناحی و ضد انقلاب روشن است، اما خودی ها هم باید مراقب باشند که از مواضع تشدید کننده شک و تردید پرهیز کنند و اگر برخی از خودی ها کار مفیدی انجام ندادند یا به دلایلی این روزها نمی خواهند در کنار مواضع بایستند. جمهوری اسلامی در این واقعه باید حداقل نظام را مقصر مظلومیت بدانند. بیشتر از این اضافه نکنید!

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید