حجاب نماد نظام جمهوری اسلامی و نشانه سلامت روان جامعه است


حجت الاسلام سید محمد سادات رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان در گفت و گو با خبرنگار پدر در سنندج اظهار داشت: حجاب یکی از ضروری ترین فرائض الهی است و منشأ قرآنی و شرعی دارد. مشاهده می کند که نشانه سلامت روحی و روانی جامعه و نشانه نظام مقدس اسلامی است.

وی افزود: در کشور ما مرجع عاقلانه ای برای تصمیم گیری در مورد فرهنگ حجاب و عفاف وجود ندارد و این فریضه الهی به شدت سرکوب شده و نه تنها حامی جدی ندارد، بلکه مخالفان زیادی در حکومت دارد.

وی ادامه داد: سخت گیری قوانین راهنمایی و رانندگی که یک قرارداد اجتماعی است و همه ملزم به رعایت آن هستند یا اصرار به استفاده از ماسک در هنگام ورود به ادارات به دلیل ابتلا به ویروس کرونا چگونه است. بی اخلاقی؟ و بی صداقتی به مراتب خطرناکتر از ویروس کرونا و موجب بازگشت خانواده های اصیل ایرانی و جامعه اسلامی است و رکن اصلی نقشه ها و توطئه های دشمنان اسلام در مقابله با فرهنگ ایرانی اسلامی است.

سادات در ادامه تصریح کرد: برای گسترش این فریضه الهی عزم و بسیج همگانی جدی از جمله تشکیل مرکز تخصصی سیاست و تصمیم گیری در موضوع حجاب با نقش آفرینی بانوان به ویژه مبلغان امری ضروری است. سمینارهای خواهران برای پاسخگویی به شبهات مطرح شده در مقوله حجاب ما هستیم.

به گفته وی، جلوگیری از ورود زنان محجبه به ادارات و مراکز دولتی، تشویق زنان محجبه و برگزاری جلسات توجیهی بر اساس نظام فکری مقام معظم رهبری در خصوص مقوله حجاب و عفاف، برگزاری دوره های آموزشی و بصیرتی ویژه خانواده ها و توجه ویژه رسانه ملی و مراکز آموزشی از دبستان تا دانشگاه شامل محتوای مناسب در مورد اهمیت حجاب و آثار زیانبار ترک آن در متون آموزشی، برخورد قاطع با هنجارشکنان سلامت اجتماعی از سوی قوه قضائیه و نیروی انتظامی و حمایت از امر به معروف و پرهیز از منکر یکی دیگر از موارد ضروری برای ترویج فرهنگ حجاب است. و عفت.

انتهای پیام/ ۲۳۳۰/۷۰
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید