حساب شرکت های بزرگ آذربایجان کجاست؟/ تاکنون یک گرم مس در استان تولید نشده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از مراغه، صابر پرنیان در نشست با اصناف شهرستان مراغه با بیان اینکه شهرک صنعتی مراغه باید تقویت شود، اظهار داشت: موضوع ناامنی در پارک لجستیک این منطقه یکی از مشکلات است. نکات اصلی برای پیگیری در سفر به شهرستان مراغه که در این زمینه باید بستر را برای فعالیت های اقتصادی تسهیل کنیم.

وی افزود: بخش صنعتی در این شهرستان مغفول مانده است.

پرنیان با اشاره به ظرفیت بالای صنعتی در مراغه ادامه داد: با راه اندازی بزرگترین کارخانه تولید بطری شیشه ای در حوزه بسته بندی در مراغه تحول بزرگی در صنایع غذایی ایجاد می کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه آذربایجان شرقی از گذشته تاکنون جایگاه ویژه ای در صنعت، تجارت و صادرات داشته است، گفت: در حال حاضر آذربایجان شرقی چهارمین کشور از نظر صنعت است به طوری که با ۴۵ هزار میلیارد سرمایه گذاری تومان در ۲۵۵۰ طرح صنعتی در دست اجرا رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

پرنیان افزود: از نظر تعداد واحدهای تاسیس شده رتبه سوم و از نظر اخذ مجوز صنعتی رتبه اول را داریم که نشان می دهد علاقه فعالان اقتصادی استان برای ایجاد کسب و کار در صنعت در رتبه اول قرار دارد.

وی بیان کرد: آذربایجان شرقی از نظر میزان ذخایر معدنی رتبه اول، از نظر معدنی رتبه دوم و از نظر تعداد معادن رتبه سوم را دارد، اما با ظرفیت های زیادی که در این زمینه وجود دارد، استان از آن بهره مند شده است. کمی از ارزش افزوده معادن.

پرنیان با اشاره به مزایای مالی استقلال شرکت مس آذربایجان افزود: پیگیر انتقال حساب شرکت های بزرگ به بانک های استان هستیم تا مردم بتوانند از درآمد حاصل از این تراکنش های مالی استفاده کنند.

وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه معدن در استان در حال رخ دادن است، گفت: در مسئولیت اجتماعی شرکت مس سونگون پروژه های خوبی را آغاز کرده است که پروژه کمپ ورزشی ۱.۵ میلیارد تومانی از جمله آنهاست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با بیان اینکه تاکنون حتی یک گرم مس در استان تولید نشده است، گفت: امیدواریم با آغاز فرآیند تولید کنسانتره مس و سرمایه گذاری در صنایع پایین دستی مس. ، تحول اقتصادی بزرگی در این زمینه رخ خواهد داد.

پرنیان با بیان اینکه به هر معدن تعطیلی استان می رویم، افزود: به زودی برای بیش از ۲۰۰ سایت معدن فراخوانی برای انتخاب سرمایه گذاران گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی تنها استانی است که تمام پایه اقتصادی آن وابسته به بخش خصوصی است، تاکید کرد: در بخش تولیدی صنایع قدرتمندی در استان وجود دارد اما در زیرساخت های صادراتی مشکل داریم.

انتهای پیام/۶۰۰۰۷
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید