حضور ۶ هزار دانشمند ایرانی در خارج از کشور


به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، آیت الله محسن قمی معاون امور بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب ظهر امروز در شانزدهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور در مشهد اظهار داشت: آمریکایی ها تلاش می کنند تا موانعی بر سر راه فروش نفت ایران و ورود ارز به کشور ایجاد کرد، اما هیچ کدام نتوانستند و امروز جمهوری اسلامی ایران در ۲۵ کشور کار ساختمانی و صنعتی دارد.

وی سفر اخیر رئیس جمهور آمریکا به عربستان و رژیم صهیونیستی را فقط یک هیاهوی تبلیغاتی دانست و افزود: بایدن در این سفر به هیچ یک از اهداف خود نرسید اما همزمان با سفر بایدن، اجلاس آستانه برگزار شد. . چند روز پیش به میزبانی تهران که موفق هم بود.

رئیس شورای سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور با بیان اینکه پیشرفت های انقلاب اسلامی قابل مقایسه با رژیم طاغوت نیست، افزود: در بخش های مختلف این پیشرفت ها گسترده و شایسته است. از ستایش

آیت الله قمی افزود: نقش رهبری جمهوری اسلامی ایران در توسعه علم و فناوری بی بدیل و بی بدیل است و با حمایت مستقیم ایشان پیشرفت های زیادی حاصل شده است. از جمله اینکه اولین پارک علم و فناوری در اصفهان در دهه ۷۰ با دستور مستقیم رهبر معظم انقلاب تأسیس شد. بنیاد نخبگان نیز با پیگیری های مستمر او شکل گرفت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید