حقایق تغذیه ای ماهی قزل آلا سوکی و مزایای سلامتی آن


شرح:

نام ماهی قزل آلا sockeye به “Suk-kegh” اشاره دارد که در زبان بومی هالکوملم ساکنان آلاسکا به معنی “ماهی قرمز” است.

Sockeye دارای بدنه ای شکل ، ساده و فشرده از نظر جانبی است که مهاجرت دریایی از راه دور و بالادست را امکان پذیر می کند.

جوراب دریایی آبی استیل آبی تیره تا سبز آبی در بالا (نام “آبی” آنها را مشخص می کند) ، کناره های نقره ای رنگ و رنگ شکم سفید. برخی از افراد ممکن است لکه های تیره و علائم نامنظم روی باله پشتی داشته باشند.

وقتی جوجه ها به زمین بازی آب شیرین خود باز می گردند ، سر آنها سبز زیتونی و بدن آنها قرمز روشن می شود ، از این رو نام آنها ماهی آزاد “قرمز” است.

جوراب نر دارای پشتی برآمده و فک های کج و پر از دندانهای کوچک و قابل مشاهده است.

طول متوسط ​​18 اینچ و وزن 5-15 پوند. طول عمر حدود 4-5 سال است.

کوکانی سست

برخی از جوجه های سوسکی به دریا مهاجرت نمی کنند و کل زندگی خود را در دریاچه های آب شیرین می گذرانند. این جورابهای ساحلی بدون خشکی در زبان محلی Salish به نام Kokanee شناخته می شوند. اندازه آنها بسیار کوچکتر است و اندازه آنها حدود 10-12 اینچ است.

زیست شناسی

ماهی قزل آلا ماهی سوکی ماهی آنادروم است. در بهار ، سرخ کرده ها از لانه بیرون می آیند ، قبل از مهاجرت به دریا ، در اولین تابستان به دریا می روند. اندازه آنها به سرعت رشد می کند و به عنوان بزرگسالان برای بازی در تابستان به جریانهای زایمان باز می گردند.

درست قبل از تخم ریزی ، ماده یک زمین مناسب را انتخاب می کند ، معمولاً با کف شن ، و با دم خود لانه می کند.

سپس ماده با یک مرد غالب و گاهی برخی از مردان زیرمجموعه به او ملحق می شود.

همه جوراب ساق بلند بالغ پس از بازی می میرند.

زیستگاه

Sockeye کوچکترین سرود اقیانوس آرام است. به روشی مشابه سایر گونه های ماهی قزل آلا. آنها ماهیان مهاجر هستند که سفر جذاب خود را از نهرهای آب شیرین بومی ، رودخانه ها ، دریاچه ها و آبهای عمیق دریا به پایان می رسانند و دوباره به آبهای اصلی خود باز می گردند تا تخم ریزی کنند و بمیرند.

زیستگاه سوکی برای زنده ماندن به آب سرد ، تمیز و اکسیژن دار نیاز دارد زیرا دمای گرم دریا مصرف انرژی را در هنگام مهاجرت افزایش می دهد و تخم مرغ کمتری در زمین های بازی تولید می کند.

استیک عمدتا از زئوپلانکتون ، لارو ماهی ، حشرات تغذیه می شود ، در حالی که بزرگسالان تا حد زیادی به زئوپلانکتون دریایی ، کریل ، حشرات و سخت پوستان کوچک وابسته هستند.

دیدگاهتان را بنویسید