حقایق تغذیه رامبوتان و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

رامبوتان و لیچی
رامبوتان و لیچی در یک فروشگاه در کوالالامپور نمایش داده می شوند.

درخت رامبوتان دو بار در سال می دهد. بنابراین میوه های تازه از ماه ژوئن به بازارها می آیند و تا دسامبر ادامه می یابد. انواع توت های تازه بخرید. انگشتان خود را روی میوه بچرخانید تا خارها و موهای نرم و انعطاف پذیر آن از طراوت اطمینان حاصل شود. از موهایی که موهای خشک ، چروکیده و شکننده به نظر می رسند خودداری کنید زیرا نشان می دهد کهنه هستند.

در خانه ، آنها را در یک مکان خنک در یک ظرف میوه قرار دهید ، گاهی اوقات مرطوب می شوند تا تازه بمانند. آنها را تازه بخورید. آنها می توانند تا 5 روز در دمای اتاق و 10-12 روز در داخل یخچال با رطوبت مناسب تازه بمانند.

اما میوه های پوست کنده / دانه دار زود از بین می روند و باید زود مصرف شوند. آنها همچنین می توانند منجمد یا خشک شوند و برای صادرات نگهداری شوند.

روش های پخت و سرو

رامبوتان را می توان به همان روش لیچی و لونگان استفاده کرد. برای تهیه ، کافی است میوه را در آب سرد بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید. با استفاده از چاقوی برش روی پوسته یک برش سطحی ایجاد کنید و بچرخانید تا نیمه بالایی فنجان جدا شود.

متناوباً ، به عنوان یک بومی مالزی ، فقط با انگشت شست خود پوسته را بشکنید و بچرخانید / بچرخانید تا پوسته برداشته شود. مانند لیچی ، مراقب باشید که گوشت را نیشگون نگیرید ، در غیر این صورت ممکن است جوشیدن را متوقف کرده و آب آن را از دست بدهید! سپس به آرامی پوست سخت بیرونی را به همراه غشای داخلی نازک جدا کنید تا گوشت سفید شفاف با بافت ژله ای زیبا نمایان شود.

یکبار انواع توت های پوست کنده را بخورید! گاز نگیر. برای لذت بردن ، به آرامی آب شیرین الهی را بمکید ، آن را بین زبان و کام خود بچرخانید و سپس دانه (گودال) را بیرون بریزید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

  • از رامبوتان تازه باید به تنهایی و بدون افزودنی / ادویه استفاده کرد.

  • قسمت های آن می تواند مکمل خوبی برای سالاد میوه و به عنوان چاشنی باشد.

  • آب / شربت رامبوتان می تواند یک نوشیدنی خوش طعم تابستانی باشد.

  • مانند لیچی ، می توان از آن در ژله ها ، مربا ، سوربات ها ، سس ها و شربت ها نیز استفاده کرد.

مشخصات امنیتی

میوه رامبوتان به خوبی تحمل می شود و واکنش های آلرژیک بسیار نادر است. زنان باردار و کودکان می توانند با خیال راحت دانه ها ، دانه های شیرین را بخورند. دانه ها حاوی آلکالوئیدهای ساپونین هستند و باید دور ریخته شوند.

افراد مبتلا به دیابت ممکن است بخواهند از خوردن زیاد آنها به دلیل داشتن قند زیاد اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی)

ممکن است بخواهید بخوانید ≻≻-

≺≺ میوه لانزون (طولی) حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی

≺≺ لیچی (لیچی) حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی

≺≺ بازگشت به میوه از جانب رامبوتانبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از همه میوه ها با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

  1. ارزش غذایی در هر 100 گرم خوراکی. (پنجره جدیدی باز می شود)

  2. Rambutan – TNAU Agritech Portal- PDF.

  3. صفحه اطلاعات دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد- تغذیه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید