حقایق تغذیه لوبیا بالدار و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

لوبیا بالدار تقریباً در تمام طول سال در مناطق گرمسیری یافت می شود. این حبوبات با نام محلی خود مانند “kacang botol” در مالزی ، “kecipir” در اندونزی شناخته می شود. لوبیا بال نیز با نامهای دیگری مانند محبوب است لوبیا مارچوبه بخاطر طعم ظریف مارچوبه غلافهای جوان و نارس آنها. نامهای دیگری که این حبوبات لبه دار در سراسر جهان به آنها اشاره کرده است نخود مارچوبه ، نخود شاهزاده خانم ، لوبیا مربع ، لوبیا گاو ،و غیره. اگرچه این حبوبات دارای پتانسیل عظیمی به عنوان یک راه حل تغذیه ای همه کاره برای کاهش سوء تغذیه است ، اما کشت آن هنوز تنها به مزارع و باغهای کوچک محدود می شود.

علاوه بر غلافهای جوان آن که توجه مصرف کنندگان را به خود جلب می کند ، تقریباً تمام قسمتهای گیاه لوبیا از جمله برگهای ترد ، شاخه های نرم ، گلها و غده های زیرزمینی در آشپزخانه های مختلف استفاده می شود.

در بازارها ، غلاف های نرم و نارس با سطح سبز براق و نخودهای جویدنی سبز روشن در داخل را انتخاب می کنید. از دانه های رسیده و رنگ پریده خودداری کنید زیرا در داخل آنها گوشت بی مزه و دانه های خشک وجود دارد.

در خانه ، حبوبات را باید تازه مصرف کنید تا از طعم طبیعی آنها لذت ببرید. در غیر این صورت ، آنها را به عنوان لوبیای فرنگی در کیسه پلاستیکی تا 4 روز در یخچال نگهداری کنید.

روش های پخت و سرو

حبوبات را کاملاً در آب سرد بشویید و آب اضافی را با یک حوله کاغذی پاک کنید. نوک تزیین به پایان می رسد. حبوبات را به صورت مورب به قطعات کوچک با یک رنده خرد کنید. از دانه های خشک شده لوبیا بالدار مانند سایر نخودها و لوبیاهای خشک استفاده می شود. ساقه و گل به خورشت و سیب زمینی سرخ کرده اضافه می شود. غده لوبیا بالدار به دلیل داشتن پروتئین زیاد طعم دلپذیری دارد. می توان از آن در لوله و گلدان استفاده کرد.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

غلاف لوبیای بالدار لطیف تقریباً در هر خانواده ای در دو طرف منطقه استوایی مناطق جنوبی و جنوب شرقی آسیا یک غذای لذیذ است. طعم شیرین ، جویدنی و خاکی آنها یادآور مارچوبه است.

  • لوبیا یکی از مواد رایج در آشپزی اندونزی ، مالزی ، ویتنام و کامبوج است.

  • لوبیای ریز خرد شده به سالاد ، سیب زمینی سرخ کرده و سمبال اضافه می شود.

  • وانهای کاملاً نارس را می توان کباب کرده و با روغن ، نمک و فلفل مزه دار کرد.

  • دانه های لوبیا بالدار را می توان بو داده یا به خورشت اضافه کرد. می توانید آنها را به صورت سرخ شده یا بخارپز به عنوان همراه ماهی ، صدف و طیور سرو کنید.

  • سبزیجات و برگ های نرم پخته شده در خورش و سیب زمینی سرخ کرده.

مشخصات امنیتی

همه افراد سالم می توانند بدون قید و شرط از کمان و قطعات گیاه استفاده کنند. با این حال ، افرادی که دارای حساسیت ایمنی شناخته شده به حبوبات و بیماری کمبود آنزیم G6PD هستند باید از آنها اجتناب کنند.

Bingwings حامل اسید اگزالیک است ، یک ماده طبیعی موجود در برخی از سبزیجات که می تواند به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری برخی از افراد متبلور شود. بنابراین ، به افرادی که دارای سنگ اگزالات ادراری شناخته شده هستند توصیه می شود از خوردن سبزیجات متعلق به خانواده Brassica و Fabaceae اجتناب کنند. بنابراین مصرف آب کافی برای حفظ تولید طبیعی ادرار در این افراد توصیه می شود تا خطر سنگ به حداقل برسد. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بخوانید لوبیا پهن حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی

≺≺ بازگشت به سبزیجات از جانب لوبیا بالداربه برای مشاهده لیستی چشمگیر از سبزیجات با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. گیاهان Psophocarpus tetragonolobus برای آینده.

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  3. ctahr-University of Hawaii- PDF.دیدگاهتان را بنویسید