حقایق تغذیه واسابی و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

ساقه های تازه واسابی در خارج از ژاپن مواد کمیابی هستند. تجدید علاقه باعث تقویت و آگاهی از خواص ارتقاء دهنده سلامتی این ریزوم در سراسر جهان شده است. در ژاپن ، تنها در چند رستوران غذاهای واسابی سرو می شود و نمی دانند که ماکارونی سبز (سس) روی ساشیمی واسابی نیست بلکه در واقع یک پاستای ترب و خردل رنگی است. ریشه تازه فقط از بازارهای کشاورز منتخب در داخل و اطراف استان شیزوکا در ژاپن موجود است.

اگر در بازارهای همسایگی خود وسابی پیدا کردید ، ریزوم تازه و سفت ترجیحاً با سبزیجات برتر بخرید. از ریشه های تصادفی خودداری کنید.

در خانه ، کل را تازه و همچنین قسمت استفاده نشده ریزوم را در یخچال نگهداری کنید ، جایی که می تواند حدود 2-3 هفته خوب بماند. همانطور که در ریشه های دیگر مانند تربچه ، سبزیجات اصلی جدی از ریشه به زودی در خانه. با این حال ، از برگ و ساقه واسابی باید نسبتاً زود استفاده شود.

روش های پخت و سرو

قبل از استفاده در آب سرد سرد ، ریزومهای تازه را کاملاً پیچ کنید تا آلودگی و کثیفی از بین برود. ممکن است نیازی به لایه برداری پوست نباشد. فقط دستگیره های بیرون زده را روی سطح بچسبانید.

ریشه واسابی یکی از مواد مورد نیاز در آشپزی ژاپنی است. اگرچه برگها و گلبرگها بخشی از آشپزخانه هستند ، اما این ریزوم سبز آن است که در واقع نگین تاج است!

واسابیپاستا

درست مانند ترب کوهی ، وسابی ممکن است قابل توجه و گرم نباشد. با این حال ، خرد شدن و ساییده شدن ریزوم آن ، ترکیب آلیل ایزوتیوسیانات فرار را آزاد می کند که می تواند باعث تحریک چشم ، پوست ، مخاط بینی و گلو شود. سرکه یا اسید سیتریک وضوح را خنثی کرده و طعم آن را تثبیت می کند. در عمل ، باید آن را تازه رنده کنید تا در ظروف سرو شود. ریزوم تازه به طور سنتی روی رنده پوست کوسه به صورت دورانی رنده می شود تا یک پاستای خوب تهیه شود. واسابي تازه براي پخت و پز آن ، 4-5 دقيقه بعد از پخت آن سرو شد.

مانند بسیاری از ادویه جات دیگر ، واسابی نیز به دلیل تبخیر روغنهای ضروری طعم خود را به سرعت از دست می دهد. برای حفظ عطر و طعم دست نخورده ، معمولاً درست قبل از پخت له می شود.

پاستای واسابی تازه روی ساشیمی
ماکارونی واسابی روی ساشیمی.

در اینجا چند روش سرو ارائه شده است:

شیشه واسابی
شیشه واسابی!

  • به طور سنتی ، وسابی رنده شده ، به عنوان ماکارونی ، روی ساشیمی سرو می شود.

  • مانند ترب کوهی ، این ریشه نیز در بسیاری از آماده سازی ها ، از جمله آب میوه ، سس ، سالاد و سس به عنوان همراه گوشت ، مرغ و غذاهای دریایی استفاده می شود.

  • از برگ ها و ساقه های تازه واسابی می توان در ترشی استفاده کرد.

  • ماکارونی را به سس مایونز و آب لیمو اضافه کنید تا شام تازه ای را برای سرو با مارچوبه ، نخود فرنگی ، لوبیای فرانسوی و غیره و روی گوشت کبابی ، غذاهای دریایی آماده کنید.

  • آماده کردن وینای گرت واسابی پانسمان برای سرو روی سالاد

  • نخود واسابی ، نخود سبز پوشیده از پاستا واسابی ، یک میان وعده محبوب است. چیپس با طعم واسابی یکی دیگر از میان وعده های عالی در ژاپن و کره است.

مشخصات امنیتی

واکنش های آلرژیک به ریشه واسابی نسبتاً نادر است. با این حال ، برخی موارد حساسیت به ترب کوهی و W. japonica گزارش شده است. در افرادی که نسبت به این ریشه یا محصولات آن عدم تحمل دارند ، باید از آن اجتناب شود.

W. japonica نیز مانند ترب کوهی می تواند باعث تحریک پوست ، مخاط و چشم شود. این به دلیل انتشار آلیل سولفید گاز (آلیل ایزوتیوسیانات) هنگام خرد کردن ، خرد کردن یا پاره شدن ریشه. در طول شبکه ، وقفه در دیواره سلولی فعال می شود میروسیناس آنزیمی که هنگام واکنش با گلوکوزینولاتها ، ایزوتیوسیاناتهای آلی تولید می کند. پاشیدن مرکبات یا سرکه لیمو می تواند این واکنش را کنترل کرده و طعم را تثبیت کند. با استفاده از مخلوط کن / مخلوط کن در مکانی با تهویه مناسب و پوشیدن دستکش های محافظ و ماسک می توان اثر آن را به حداقل رساند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≺≺ بازگشت به ادویه ها از جانب واسابیبه برای مشاهده لیست چشمگیر ادویه جات ترشی جات با تصاویر کامل از حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≺≺ بازگشت به سایت اینترنتی.

خواندن بیشتر:

  1. پایگاه ملی تغذیه USDA.

  2. مقایسه ترکیبات مزه در W.japonica و ترب pdf.

  3. عصاره برگ W. japonica استرس اکسیداتیو ناشی از عفونت هلیکوباکتر پیلوری و بار تنش در رشد Gerbil مغولی را تسکین می دهد.دیدگاهتان را بنویسید