حمله سرمربی سابق تیم ملی به باقرزاده/ میرشفیعی: دوره شما تمام شده است


عبدالرضا میرشفیعی گفتراه می رویم وی به همراه خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس درباره وضعیت شمشیربازی کشور گفت: مسابقات جهانی تمام شد اما آنطور که انتظار داشتیم در میادین شاهد نمایش های خوبی نبودیم. تفنگ جیر مردان ما که در این سال ها بیشترین توجه را به این سلاح داشته اند، به ترکیه که بیش از ۱۵ رتبه پایین تر از آنها بود، شکست خوردند. آنها در تمام مسابقات در ۴-۵ سال گذشته ظاهر شدند و دو توپ دیگر یعنی توجه داشته باشید و فلور به خاطر آنها گم شده است.

* باقرزاده در این سال ها تمام هنر خود را به نمایش گذاشته است

وی با تاکید بر اینکه قطعاً باید تغییراتی در بخش فنی و مدیریتی انجمن ایجاد شود، گفت: باقرزاده در ۳-۴ دوره اخیر که ریاستش را برعهده داشته تمام توانایی و مهارت خود را نشان داده است و بهتر است نیروی جدیدی باشد. می آید . می گوید شمشیربازی المپیکی درست کرده است، اما دو سلاح دیگر را نمی گوید شکسته شده انجام داده اند. در مسابقات قهرمانی آسیا توجه داشته باشید در جوانان مدال گرفتیم اما جیر او نتوانست، اما یک ماه بعد او را به تورنمنت امارات نفرستادند و گفتند بودجه ندارند.

* همیشه در حال آشپزی جیر اما باخت به ترکیه یک فاجعه بود

میرشفیعی ادامه داد: وقتی بودجه ندارید چطور تعداد زیادی کاروان به جام جهانی اعزام می کنید؟ باقرزاده اردو او آن را وظیفه بسیار بزرگی برای ورزشکاران می داند و تشکر می کند. وظیفهمال شما انجام این کارها است. چقدر دو اسلحه دیگر برای اجرا در سالهایی که شما بودید فرستاده شد. شکست ترکیه در جام جهانی یک فاجعه بود. تو این سالها همیشه اسلحه میپزی جیر به باد می دادی سکسکه پرتاب می کنی اما مقابل تیم بیست و چهارم جهان شکست می خوری.

* با پست من دیگر نمی توانند به انتخابات بیایند

سرپرست سابق تیم های ملی شمشیربازی گفت: امین گرمی به عنوان سرمربی جیر شما او را معرفی کردید اما ما اصلاً او را در حاشیه نمی بینیم و پیمان فخری که یک بار بازنشسته شد، مطمئن نیست چگونه برگشته و همچنان در حاشیه است. اگر با قربانی مشکل دارید، خیلی واضح به او بگویید. باقرزاده سه دوره متناوب ریاست فدراسیون را برعهده داشته و تمام تلاشش این است که یک بار دیگر به انتخابات راه پیدا کند. او قطعا نمی تواند در انتخابات ثبت نام کند، زیرا سه دوره او تمام شده است. او در آسیا جایگاهی پیدا کرده و می خواهد دوباره در انتخابات شرکت کند. می گوید عاشق نیست اما شمشیربازی را رها نمی کند. آقای باقرزاده جوانی خیلی ها را هدر دادید. تفنگ توجه داشته باشید و فلور در دوران قاعدگی اصلا دیده نشد که بخواهند خودشان را نشان دهند.

* توجه داشته باشید زودتر از جیر درخشید، اما دوستان آن را نابود کردند

او معتقد است که اصلاً فدراسیون وجود دارد توجه داشته باشید و فلور آنها نتوانستند باید یک سال این کارها را انجام دهند، گفت: در بازی های آسیایی هستیم توجه داشته باشید مدال برنز گرفتیم و بس جیر نام ایران بود حتی علی یعقوبی ها او زودتر از مجتبی عابدینی شانس کسب سهمیه المپیک را داشت. بحث انجمن این است که به خاطر نمایندگان اسرائیل در جام جهانی شرکت می کنند توجه داشته باشید و فلور آنها هیچ شانسی ندارند، اما آیا اسرائیل در آسیا وجود دارد؟ آنها سال گذشته به این موضوع فکر نکرده بودند توجه داشته باشید برای اعزام به مسابقات اما من خودم اسپانسر پیدا کردم و توجه داشته باشید رفت و بعد از ۱۰ سال مدال برنز آسیا را گرفت.

* هیچ یک از اعضای اصلی انجمن شمشیرباز نبودند

میرسفیعی وی ادامه داد: باقرزاده و دوستانش با تصمیماتی که در آن سال ها گرفتند توجه داشته باشید ما را نابود کردند. شما دیدن رئیس، دو نایب رئیس و دبیر فدراسیون که رکن اصلی یک فدراسیون را تشکیل می دهند، هیچ کدام شمشیرباز نیستند، اما برای شمشیربازی و ورزشکاران این رشته تصمیم می گیرند.

* عابدینی برند شمشیربازی است و نمی توانند او را حذف کنند

او با اشاره دارد به غیبت مجتبی عابدینی گفت: شما می توانید مجتبی عابدینی را چند ماه از صحنه حذف کنید اما او برای شمشیربازی ایرانی علامت گذاری شده است و نمی توانید نامش را بردارید. او سرمربی نونهالان است جیر بود، اما فعلا کار نمی کند و ظاهراً شفاهی استعفا داده است.

* دلیل برکناری چه بود؟

میرشفیعی در خصوص اینکه زمانی سرمربی تیم های ملی بودید و چرا استعفا دادید، گفت: تا سه ماه پیش به عنوان اسمی سرپرست تیم های ملی بودم اما با من مشورت نکردند. خودشان بریدند و دوختند. شاید استدلالشان این باشد که چون میرشفایی سفر نکرده استعفا داده و ناراحت است اما نمی توانند ما را با سفر بخرند چون من آبروی خودم را دارم. من سال ها شمشیرباز هستم و در تیم ملی هم بازی کرده ام و نیازی به این چیزها ندارم.

* شمشیربازی در حال مرگ است

سرپرست سابق تیم های ملی شمشیربازی با تاکید بر اینکه شمشیربازی رو به مرگ است، گفت: باقرزاده در این ۳-۴ دوره که سرپرستی فدراسیون را برعهده داشت نمی توانست سالن یا دفتر مستقلی برای شمشیربازی داشته باشد. او در حال حاضر در شرکت توسعه مستاجر است. شما سه دوره در یک انجمن بوده اید و به هر حال باید کاری می کردید. در این سالها به جیر شما می بوسید و حالا نتیجه را ببینید.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید