حکم قصاص قاتل باشت بخشیده شد/ رضایت والدین پس از هفت سال – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حسن نگین تاجی با اعلام این خبر افزود: پس از نبرد در روز دوازدهم آبان ماه سال ۱۳۹۴ در شهرستان. بودنشخصی به نامیک_ ساعت از س_ ONEاو کشته می شود.

وی با اشاره به اینکه این درگیری به دلیل اختلافات شخصی بین قاتل و مقتول به وجود آمد، گفت: با صدور حکم پرونده مربوطه در دادگاه کیفری یک استان در شهرستان گچساران، حکم قصاص مادام العمر صادر شد. قاتل در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ صادر شد، با توجه به اعتراض فوق الذکر به حکم صادره، پرونده در شعبه سی و یکم دیوان عالی کشور مجدداً رسیدگی و حکم صادره از سوی دادگاه کیفری گچساران در تاریخ ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ تأیید شد.

قاضی قضات قوه قضائیه استان گفت: از زمان قتل، جمعی از سفیران صلح، روحانیون و سادات جلیل سرنوشتریش سفیدان و بزرگان و دستگاه تعقیب و قضائی شهرستان بودن با برگزاری جلسات متعدد با خانواده مقتول درخواست بخشش کردند.

مقام ارشد قضایی استان گفت: علاوه بر افراد مذکور، تلاش های دادستان عمومی و انقلاب در شهرستان بودن این نیز قابل تقدیر است و اقدامات ارزنده ای برای در امان ماندن خانواده مقتول از انتقام انجام دادند.

نگین تاجی گفت: بالاخره با فعالیت و تلاش فراوان. خانواده مقتول با شعار “به عشق امام حسین”ONE) می توان بخش«آنها از حق قانونی و شرعی خود برای «قصاص» چشم پوشی کردند و با گذشت و گذشت قاتل پس از ۷ سال حبس به کانون خانواده بازگشت.