خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، امیر جاویدپور بعدازظهر پنجشنبه در جلسه کارگروه شهرستان جمعیت سگ سانان بدون دوست استانداری البرز که در استانداری راه اندازی شده است، گفت: با دستور استاندار تجمع کردند. بیاورید ساماندهی سگ های ولگرد در این دوره با محوریت مدیریت پسماند و کاهش سگ ها بدون دوست بازداشت شد.

وی با تاکید بر امنیت جانی و روانی شهروندان استانداری البرز به عنوان اولویت و مهم ترین در این زمینه گفت: روز جمعه بیاورید و سگ های ولگرد باید با نگهداری در مکان های خاص و عقیم سازی سگ های ولگرد کنترل شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار آلبرز با اشاره به اینکه سالانه ۱۰ میلیون نفر در دنیا برای گزارش حیوانات هاری به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: ۹۵ درصد موارد هاری توسط سگ گزارش شده است. بدون دوست بودن.

وی گفت: برای کنترل جمعیت سگ های ولگرد باید مدیریت پسماند در محیط شهری به گونه ای انجام شود که سگ ها بدون دوست باقیمانده غذا را نگذارید و به طور کنترل شده به او غذا ندهید.

وی گفت: مدیریت صحیح و علمی بدون سوار شدن بر موج احساسات به کنترل جمعیت سگ ها در محیط شهری در آینده کمک می کند.

جاویدپور وی گفت: سگ ها در حیات وحش آسیب مستقیم و غیرمستقیم به حیات وحش دارند. Rize مدیریت و همکاری همه دستگاه های مسئول می تواند در حفظ محیط زیست جدی باشد.

شهرداری کرج در این جلسه متعهد شد نسبت به تعریف زمین پرورش سگ های ولگرد و همچنین ساماندهی سگ های ولگرد از طریق یکی دو پیمانکار پس از موانع قانونی اقدام کند.