خداحافظی وریاس تاریخی شد/ باشگاه استقلال محبوبیت کاپیتان را صد برابر کرد


به گزارش وانانیوز،

محمد نوری بازیکن سابق استقلال درباره جدایی واریا غفوری از استقلال و شروع دیرهنگام تمرینات این تیم صحبت کرد.

خروج واریا غفوری از استقلال چه تبعاتی دارد؟

درست است که وریا غفوری از استقلال رفت اما وریا غفوری نامی است که همه دوستش دارند. اما من می خواهم آن را به شکل دیگری بیان کنم. وریا غفوری فقط یک نفر نبود بلکه نماینده استقلالی ها بود که بدجوری رفت.

چه در مورد

حرف ما این است که قبلا بازیکنان بزرگ استقلال به همین شکل و بدون کوچکترین توجهی از هم تیمی های خود جدا می شدند. بدون هیچ مراسم و جشنی برای این مردم! به همین دلیل جدایی وریا غفوری برای پیشکسوتان باشگاه استقلال اهمیت بیشتری پیدا می کند.

این مشکل را چگونه تحلیل می کنید؟

واریا غفوری از استقلال جدا شد و پشت سر هواداران این تیم ایستاد و به همین دلیل آنها او را نخواستند. سران باشگاه استقلال باید کنار واریا می ایستادند و از او حمایت می کردند. این بازیکن از نظر فنی در شرایطی قرار داشت که حداقل دو فصل دیگر می توانست به خوبی برای استقلال بازی کند و از طرفی نه تنها مشکلات اخلاقی داشت، بلکه می توانست رابط خوبی بین ساپینتو و اعضای تیم باشد. و استقلال

مثل زمان استراماچونی؟

بله، مثل زمانی که استراماچونی آمد و وریا غفوری رابط خوبی بین سرمربی و تیم بود. از هم اکنون نیاز به حضور واریا غفوری در استقلال بود تا ساپینتو خیلی سریعتر به تیم عادت کند.

آیا انتظار داشتید این اتفاق بیفتد؟

اصلا! فکر می کردم تا آخرین لحظه شرایط فرق می کند و مدیریت باشگاه قرارداد وریا را تمدید می کند! کسانی که این ظلم را در حق واریا انجام دادند، جواب بدی به خواسته هواداران استقلال دادند.

این شرایط چه شرایطی را برای بازیکنان استقلال ایجاد می کند؟

آنها هم می بینند که دیگر حاشیه ایمنی ندارند. استقلالی‌ها به‌جای اینکه در این تیم احساس راحتی کنند، حالا متوجه شده‌اند که در باشگاه استقلال کسی پشت سر آنها نیست. هیچ کس به آنها اهمیت نمی دهد. هیچکس از آنها حمایت نمی کند و باشگاه خیلی راحت چشمانش را روی زحماتی که برای استقلال کشیده اند می بندد و حتی بدون خداحافظی در را به روی آنها قفل می کند!

تحلیل کلی شما از این حادثه چیست؟

این مورد در تاریخ فوتبال ایران و باشگاه استقلال ثبت شد. این تصمیم سران استقلال نه تنها محبوبیت واریا را کاهش داد، بلکه آن را صدها برابر کرد. چون باید کنار واریا می ایستادند و دیگر بازیکنان تیم را به حضورشان در استقلال امیدوار می کردند.

شروع دیرهنگام تمرینات روز شنبه استقلال و فرصت ۳۰ روزه این تیم برای حضور در مسابقات را چگونه می بینید؟ فکر می کنی استقلال به موقع برای لیگ آماده شود؟

استقلال دیر مربی گرفت، دیر جذب کرد و قرارداد بازیکنانش را تمدید کرد و در کل شرایط بدی برای خودش درست کرد! حالا که ۳۰ روز فرصت دارد تمرین کند، باید فشرده تمرین کند. تمرینات فشرده نیز میزان آسیب دیدگی بازیکنان را افزایش می دهد.

آیا امیدواری فصل آینده استقلال بدرخشد؟

در کل امیدوارم شرایط بد استقلال در فصل بدنسازی باعث ناکامی ما در لیگ نشود. طبق قولی که داده بودیم از سرمربی جدید استقلال حمایت می کنیم تا او این فرصت را پیدا کند که ایده هایش را در تیم پیاده کند اما اگر نشد در خدمت شما هستیم.