خواهر رهبر کره شمالی به شدت به سئول درباره شیوع این ویروس در کشورش هشدار داد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی صبح پنجشنبه نسبت به انتشار ویروس «کووید-۱۹» در کشورش توسط دولت همسایه در جنوب هشدار داد.

خانم کیم که دست راست کیم جونگ اون و معاون اداره تبلیغات و اطلاع رسانی کره شمالی محسوب می شود، مدعی شد که شیوع ویروس کرونا در این کشور با اعلامیه های آلوده ارسال شده توسط «دشمنان در کره جنوبی» آغاز شده است. “

به گزارش خبرگزاری «یونهاپ»، وی با بیان اینکه باید انتقام شدیدی در برابر «جنایت های سئول» گرفته شود، تهدید کرد که اگر مقامات کره جنوبی به گسترش ویروس ها در کره شمالی ادامه دهند، «نابودی» خواهند شد.

خانم کیم در سخنرانی در نشست ملی اقدامات ضد همه‌گیری گفت که برادرش (رهبر کره شمالی) در طول همه‌گیری ویروس کرونا تب بسیار بالایی داشت.

وی در بیانیه خود توضیح داد: «اگرچه اقدامات متقابل زیادی در حال بررسی است، اما باید تلافی قوی صورت گیرد. اگر دشمن به اقدامات خطرناکی که می تواند ویروس را به جمهوری ما وارد کند ادامه دهد، ما نه تنها با ریشه کن کردن ویروس، بلکه دولت کره جنوبی نیز پاسخ خواهیم داد.

پیش از وی اما رهبر کره شمالی طی سخنرانی در همان مراسم اعلام کرد که کره شمالی توانسته است کرونا را شکست دهد و نیازی به رعایت پروتکل های بهداشتی خاصی نیست.

به گزارش یونهاپ، خبرگزاری دولتی کره شمالی به نقل از کیم گفت: «او رسماً اعلام کرد که در کمپین اضطراری ضد همه‌گیری برای از بین بردن ویروس کرونای جدید که به قلمرو ما حمله کرده و از جان و سلامت مردم محافظت کرده است، پیروز شده است.»

تنش ها میان پیونگ یانگ و سئول در حالی افزایش یافته است که نماینده دائم کره شمالی در سازمان ملل هشدار داده است که هیچ کس حق ندارد از این کشور به دلیل استفاده از حق خود برای دفاع از خود با سلاح های هسته ای انتقاد کند. (اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید