خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ || خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟


خوردن زیاد دارچین چه عوارضی دارد؟ مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. همچنین ، خوردن زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر مرتبط است. کومارین ادویه ای است که از پوست داخلی درخت دارچین تهیه می شود. این ادویه به دلیل مزایای سلامتی آن ، مانند بهبود کنترل قند خون و کاهش برخی عوامل خطر ، بسیار محبوب است. بیماری قلبی مربوط است.

دو نوع اصلی دارچین عبارتند از:

  • کاسیا: دارچین معمولی نیز نامیده می شود ، این رایج ترین دارچین است.
  • سیلان: سیلان که به دارچین “واقعی” معروف است ، سبک و کمی تلخ است.

دارچین کاسیا بیشتر در سوپرمارکت ها یافت می شود زیرا بسیار ارزانتر از دارچین سیلان است.

همین حالا با مشاور پزشک خود از مشاوره آنلاین برخوردار شوید

عوارض مصرف بیش از حد دارچین

مصرف دارچین کاسیا در مقادیر کم تا متوسط ​​بی خطر است. از آنجا که حاوی مقادیر زیادی از ترکیبی به نام کومارین است ، خوردن بیش از حد آن می تواند مشکلات سلامتی ایجاد کند. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند به کبد آسیب برساند. حتی خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد. همچنین ، خوردن زیاد دارچین کاسیا با بسیاری از عوارض جانبی دیگر مرتبط است.

دارچین می تواند باعث آسیب کبدی شود.

دارچین کاسیا (یا معمولی) منبع غنی از کومارین است. مقدار کومارین موجود در دارچین پودر شده بین 7 تا 18 میلی گرم در قاشق چایخوری (2.6 گرم) است و دارچین سیلان فقط مقدار کمی کومارین دارد. مصرف روزانه کومارین تقریباً 5 میلی گرم در روز برای یک فرد با وزن (0.1 میلی گرم بر کیلوگرم) یا 130 کیلوگرم (59 کیلوگرم) است. این بدان معناست که 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا ممکن است از حد مجاز روزانه شما تجاوز کند.

متأسفانه ، چندین مطالعه نشان داده است که مصرف زیاد کومارین می تواند منجر به اعتیاد شود. آسیب کبدی صبح. به عنوان مثال ، یک زن 73 ساله پس از مصرف مکمل های دارچین فقط به مدت یک هفته دچار عفونت ناگهانی کبدی شد. دارچین معمولی حاوی مقادیر زیادی کومارین است. مطالعات نشان داده است که مصرف زیاد کومارین ممکن است خطر مسمومیت و آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد.

عوارض جانبی پزشک بیش از حد دارچین

مطالعات روی حیوانات نشان می دهد که پرخوری کومارین ، که دارچین کاسیا زیادی دارد ، ممکن است خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهد. به عنوان مثال ، در مطالعه ای روی جوندگان ، پرخوری کومارین می تواند باعث تومورهای سرطانی در ریه ها ، کبد و کلیه ها شود. برخی از دانشمندان معتقدند که کومارین با گذشت زمان باعث آسیب می شود. DNA و خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

بیشتر مطالعات در مورد اثرات سرطان زای کومارین در حیوانات انجام شده است. برای تعیین اینکه آیا ارتباط مشابهی بین سرطان انسان و کومارین وجود دارد ، مطالعات بیشتر مبتنی بر انسان مورد نیاز است.

دارچین می تواند باعث زخم دهان شود.

برخی افراد محصولات طعم دارچین می خورند. شانکر با تجربه. دارچین حاوی سینامالدهید است ، ترکیبی که می تواند در دوزهای زیاد واکنش های آلرژیک ایجاد کند. به نظر می رسد مقدار کمی ادویه باعث این واکنش نشود. این به این دلیل است که بزاق از تماس مواد شیمیایی با دهان شما برای مدت طولانی جلوگیری می کند. بعلاوه آفت دهانعلائم دیگر حساسیت به سینامالدهید عبارتند از:

  • التهاب زبان یا لثه
  • لکه های سفید در دهان
  • سوزش یا خارش

اگرچه این علائم لزوماً جدی نیستند ، اما می توانند ناراحتی ایجاد کنند. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که سینامالدئید تنها در صورت حساسیت به دهان می تواند باعث تحریک دهان شود. می توانید این نوع حساسیت را با آزمایش پوست امتحان کنید.

به نظر می رسد زخم های دهانی در افرادی که بیش از حد روغن دارچین و صمغ های طعم دار مصرف می کنند شایع تر است. این به این دلیل است که این محصولات ممکن است حاوی سینامالدهید بیشتری باشند. به طور کلی ، برخی از افراد به ترکیبی در دارچین به نام سینامالدهید حساسیت دارند که می تواند باعث تحریک دهان شود. با این حال ، به نظر می رسد این امر بیشتر افرادی را که روغن بیش از حد دارند ، تحت تأثیر قرار دهد. دارچین یا تحت تأثیر قرار می گیرند زیرا صمغی که استفاده می کنند حاوی سینامالدهید بیشتری است.

دارچین ممکن است قند خون را کاهش دهد.

قند خون بالا یک مشکل است و در صورت عدم درمان می تواند منجر به دیابت ، بیماری های قلبی و بسیاری از بیماری های دیگر شود. دارچین به دلیل کاهش قند خون شناخته شده است. مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند اثرات انسولین (هورمونی که به حذف قند از خون کمک می کند) را تقلید کند.

خوردن کمی دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، اما خوردن زیاد آن می تواند آن را بسیار پایین بیاورد.هیپوگلیسمی) می تواند باعث خستگی ، سرگیجه و غش شود. این برای افرادی که بیشتر در معرض خطر کاهش قند خون هستند یا داروهای دیابت مصرف می کنند خطرناک است. این به این دلیل است که دارچین اثر این داروها را افزایش می دهد و می تواند باعث قند خون بسیار پایین شود.

خوردن دارچین می تواند به کاهش قند خون کمک کند ، اما خوردن زیاد آن می تواند باعث افت بیش از حد قند خون شما شود ، به خصوص اگر داروهای دیابت مصرف می کنید. علائم شایع هیپوگلیسمی شامل خستگی ، سرگیجه و غش است.

دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند.

عوارض جانبی پزشک بیش از حد دارچین

خوردن زیاد پودر دارچین می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. دارچین بافت خوبی دارد و به راحتی قابل تنفس است. استنشاق تصادفی ممکن است باعث موارد زیر شود:

  • عطسه
  • مشکل در تنفس

سینمالدئید موجود در دارچین نیز می تواند گلو را تحریک کرده و مشکلات تنفسی بیشتری ایجاد کند. افراد مبتلا به آسم یا سایر شرایطی که بر تنفس تأثیر می گذارد نباید دارچین را به طور تصادفی استنشاق کنند. زیرا احتمال تنفس شما بیشتر است. خوردن زیاد دارچین پودر شده می تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. بافت خوب آن باعث تحریک تنفس و گلو می شود. همچنین ممکن است باعث سرفه ، گاز گرفتن و تنگی نفس شود.

تداخلات دارویی با دارچین

خوردن مقدار کمی تا متوسط ​​دارچین با اکثر داروها بی خطر است. با این حال ، اگر از داروهای دیابت ، بیماری قلبی یا بیماری کبد استفاده می کنید. مصرف زیاد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. این به این دلیل است که دارچین می تواند با این داروها تداخل داشته باشد تا اثر آنها را افزایش داده یا عوارض جانبی را بدتر کند.

به عنوان مثال ، دارچین کاسیا حاوی مقادیر زیادی کومارین است که در صورت مصرف زیاد می تواند باعث مسمومیت و آسیب کبدی شود. اگر از داروهایی استفاده می کنید که می توانند بر کبد شما تأثیر بگذارند ، مانند پاراستامول ، استامینوفن و مصرف زیاد استاتین و دارچین ممکن است خطر آسیب کبدی را افزایش دهد.

دارچین همچنین ممکن است به کاهش قند خون کمک کند ، بنابراین اگر داروهای دیابت مصرف می کنید ، اثر دارچین ممکن است افزایش یابد و باعث شود قند خون شما خیلی پایین بیاید. مصرف زیاد دارچین می تواند با دیابت ، بیماری های قلبی و بیماری های کبدی تداخل داشته باشد. ممکن است اثربخشی یا عوارض جانبی را افزایش دهد.

خطرات خوردن دارچین خشک شده

عوارض جانبی پزشک بیش از حد دارچین

با رواج “چالش دارچین” ، بسیاری از مردم سعی کردند مقدار زیادی دارچین خشک بخورند. این چالش شامل خوردن یک قاشق غذاخوری دارچین خشک در عرض یک دقیقه بدون نوشیدن آب است. اگرچه ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما این چالش می تواند بسیار خطرناک باشد. خوردن دارچین خشک می تواند گلو و ریه ها را تحریک کند و باعث خفگی یا خفگی شود. همچنین می تواند باعث آسیب دائمی به ریه های شما شود. این به این دلیل است که ریه ها قادر به تجزیه فیبرهای ادویه نیستند و می توانند در ریه ها تجمع کرده و باعث التهاب در ریه ها شوند. به این حالت پنومونی آسپیراسیون گفته می شود. اگر پنومونی آسپیراسیون درمان نشود ، ریه ها می توانند به طور دائم آسیب ببینند.

خوردن مقدار زیادی دارچین خشک ممکن است بی ضرر به نظر برسد ، اما می تواند بسیار خطرناک باشد. وقتی دارچین به ریه ها می رسد ، تجزیه نمی شود و می تواند باعث عفونت دائمی و آسیب ریه شود.

آخرین کلمه

اگرچه مقدار کمی دارچین به عنوان یک ادویه به طور کلی بی خطر فواید زیادی برای سلامتی دارد ، اما پرخوری می تواند عوارض جانبی زیادی ایجاد کند.

این امر به ویژه صادق است زیرا دارچین کاسیا سرشار از کومارین است. در مقابل ، دارچین سیلان فقط مقادیر کمی کومارین دارد.

مصرف روزانه قابل قبول کومارین 0.05 میلی گرم (0.1 میلی گرم/کیلوگرم) در هر پوند وزن بدن است. این مقدار معادل 8 میلی گرم کومارین در روز برای بزرگسالان با وزن 81 کیلوگرم (178 پوند) است. برای مرجع ، مقدار کومارین در 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) پودر دارچین 7 ~ 18 میلی گرم است. به یاد داشته باشید که کودکان تحمل بسیار کمتری دارند.

دارچین سیلان حاوی مقادیر کمی کومارین است ، اما باید از مقادیر زیاد آن اجتناب کرد. دارچین حاوی بسیاری از ترکیبات گیاهی دیگر است که در صورت مصرف زیاد می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. از دارچین به عنوان ادویه کم استفاده کنید.

بزرگسالان باید از مصرف بیش از 1 قاشق چایخوری دارچین کاسیا در روز خودداری کنند. مصرف کمتر از میزان مجاز روزانه می تواند مزایای سلامتی را به همراه داشته باشد.

منبع:

https://www.healthline.com/nutrition/side-effects-of-cinnamon

دیدگاهتان را بنویسید