دادگاه به تگزاس اجازه می دهد تا بیشتر سقط جنین را ممنوع کندآستین (AP) – تگزاس ممکن است بیشتر سقط جنین ها را ممنوع کند پس از آنکه یک دادگاه تجدید نظر فدرال روز پنجشنبه تلاش اخیر دولت بایدن برای لغو لایحه جدیدی را که بزرگترین ممنوعیت سقط جنین در ایالات متحده در 50 سال گذشته بود ، رد کرد.

این امر به بازگشت به دادگاه عالی ایالات متحده نزدیک می شود ، که در ماه سپتامبر به قانون تگزاس اجازه داد تا سقط جنین را در صورت تشخیص فعالیت قلب ، به طور معمول برای حدود شش هفته ممنوع کند. تجاوز یا محارم مستثنی نیست.

از آن زمان ، زنان تگزاس به دنبال درمانگاه های سقط جنین در ایالت های همسایه بودند. برخی در نیمه های شب رانندگی می کنند و شامل بیماران زیر 12 سال می شوند.

تصمیم جدید پنجمین دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده دستور قبلی را برای حفظ قانون تگزاس که اکنون به عنوان پیشنهاد سنا 8 شناخته می شود ، تمدید می کند. این سومین بار از اکتبر است که یک دادگاه تجدید نظر محافظه کار با تگزاس طرف می شود. محدودیت هایی وجود دارد.

وزارت دادگستری و ارائه دهندگان سقط جنین در تگزاس در یک مسیر باریک برای نقض قانون هستند ، که تا کنون به دلیل ساختار منحصر به فرد خود که اجرای آن را به شهروندان خصوصی واگذار می کند ، غالب شده است. هرکسی که با موفقیت از یک ارائه دهنده سقط جنین به دلیل نقض قانون شکایت کند ، حداقل 10 هزار دلار غرامت دریافت می کند ، که دولت بایدن می گوید این پاداش است.

با وجود مسائل حقوقی متعدد قبل و بعد از لازم الاجرا شدن این قانون در 1 سپتامبر ، تنها یک مورد وجود داشت که دادگاه تصمیم گرفت از محدودیت خودداری کند و این دستور تنها 48 ساعت به طول انجامید.

در طول آن دوره کوتاه ، برخی از کلینیک های تگزاس طی شش هفته گذشته برای سقط جنین به بیماران خود شتافتند ، اما پس از حرکت سریع مدار پنجم برای بازگرداندن قانون ، جلسات بیشتری لغو شد. دولت بایدن اکنون می تواند درخواست تجدید نظر کند یا مستقیماً به دادگاه عالی مراجعه کند ، درست همانطور که ارائه دهندگان سقط جنین در ماه اوت شکست خوردند.

قبل از اجرایی شدن قانون حدود 24 کلینیک سقط جنین در تگزاس وجود داشت و اپراتورها می گویند در صورت پابرجا ماندن محدودیت ها به مدت طولانی ، برخی بیمارستان ها می توانند تعطیل شوند.

آینده حقوق سقط جنین در ایالات متحده در ماه های آینده در معرض خطر بالایی قرار دارد.

با تصمیم دادگاه عالی 1992 سقط جنین قبل از زنده ماندن جنین در خارج از رحم در حدود 24 هفته بارداری ممنوع شد. با این حال ، نسخه تگزاس تا کنون به دلیل این واقعیت که اجرای آن را به شهروندان غیرنظامی منتقل می کند ، از دادگاه ها فراتر رفته است.

تگزاس حق حیات ، بزرگترین گروه تگزاس برای جلوگیری از سقط جنین ، خط مشی را برای جلب اتهام علیه ارائه دهندگان سقط جنین تنظیم کرد ، اما شکایتی نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید