دخالت «بیگانگان» به فوتبال لطمه زده است/ سرمربی باید بداند چگونه کنار بیاید


به گزارش وانانیوز،

وحید امیری درباره حواشی پیرامون اخراج دراگان اسکوچیچ و آینده فوتبال ایران گفت: اسکوچیچ که مدت هاست بحث جدایی اش مطرح شده هنوز کامل نشده است و این به سردرگمی تیم ملی کمک می کند.

وی ادامه داد: متاسفانه در زمان اسکوچیچ نظم تیمی وجود نداشت. نظم و انضباط بین بازیکنان به آنها اجازه داده بود که وارد هر موردی شوند. کاملاً طبیعی است که وقتی سرمربی نمی تواند رهبری قوی در تیم داشته باشد، برخی از بازیکنان ناخودآگاه دچار عصیان می شوند و فوتبال ما از بحث فنی به بحث غیرفنی می رسد که باعث می شود فوتبال ملی ما یا حتی باشگاه ها شاهد یک موضوع باشند. تاثیر بد این حادثه

امیری در پاسخ به این سوال که چه مربی به درد تیم ملی ایران می خورد، خارجی می تواند موفق شود یا داخلی، گفت: این مورد بستگی به تصمیم کمیته فنی و فدراسیون فوتبال دارد. باید ببینیم از فوتبالمان چه می خواهیم. آیا ما فقط به دنبال موفقیت در جام جهانی هستیم در حالی که بحث های روانی نیز در این مقطع بسیار تاثیرگذار است.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه داد: به عنوان مثال در سال ۷۸ حشمت خان مهاجرانی علاوه بر مشکلات فنی، مشکلات روحی و روانی زیادی هم کار کرد تا تیم ملی در جام جهانی موفق شود. ایجاد اتحاد، یکپارچگی و ارتباط صمیمانه بین بازیکنان تاثیر بسزایی در موفقیت فوتبال کشورمان خواهد داشت.

این کارشناس فوتبال از دو دستی تیم ملی انتقاد کرد و گفت: این قضیه لطمه زیادی به فوتبال ما وارد کرده و به همین امروز ختم نمی شود.

این مربی فوتبال ادامه داد: اختلاف بازیکنان این روزها شرایط را برای تیم ملی سخت می کند. علاوه بر این دخالت سیاسیون باعث می شود فوتبال ما آسیب ببیند پس فوتبال را به مردم بسپاریم و بگذاریم ورزشکاران در این زمینه تصمیم بگیرند.

امیری خاطرنشان کرد: معتقدم سرمربی تیم ملی ایران اگر بداند می تواند موفق شود باید مسئولیتش را بپذیرد. کار سختی پیش رو دارد، باید یک برتری قوی داشته باشد تا دچار اشتباه نشود تا در جام جهانی که ویترین فوتبال جهان است، عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که چه کسانی می توانند سکان هدایت فدراسیون فوتبال را بر عهده بگیرند و موفق شوند، گفت: خیلی ها ثبت نام کردند اما امیدوارم فردی که با فوتبال زندگی کرده است این سمت را به دست بیاورد. تجربه ورزشی دارد و رهبری در ورزش را کاملا می شناسد. یک نفر باید بگذارد یک مدیر شایسته و کاربلد در رأس فدراسیون فوتبال باشد تا شاهد روزهای خوبی برای فوتبال کشورمان باشیم.