در بازرسی ها خط قرمزی نمی بینیم/ با هر گونه تخلف قاطعانه برخورد می کنیم


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کشور، ذبیح خدائیان در سفر به استان کرمانشاه با حضور همکاران بازرسی این استان با بیان گزیده ای ایام شهادت شهدا را تسلیت گفت. . از نهج البلاغه در خصوص نظارت و بازرسی گفت: بازرسان باید همچون چشمان جامعه چشم ناظر نظام باشند و این چشم باید خوب ببیند و خوب بازتاب کند.

وی توصیه هایی را به بازرسان ارائه کرد و رازداری را یکی از مولفه های مهم برشمرد.

رئیس سازمان نظارت تاکید کرد: گزارش های تهیه شده در سازمان نظارت باید دقیق و مستند و از دلایل و مستندات چاپ شده باشد.

خدائیان نسبت به برخورد با مشکلات جزئی به بازرسان هشدار داد و گفت: باید مشکلات و گلوگاه های کلیدی فساد در هر استان شناسایی و بر اساس آن بازرسی ها برنامه ریزی شود و این روند تا مسدود شدن گلوگاه فساد ادامه یابد.

وی با بیان اینکه در گلوگاه های فساد و مسائل مهم آسیب شناسی باید انجام شود، تصریح کرد: بازرسان باید با دانش و شایستگی انتخاب شوند و در حوزه مربوطه متخصص باشند.

رئیس سازمان بازرسی تسلط بر ضوابط و مقررات بازرسی شده را وظیفه مهمی بر عهده بازرسان دانست و از برگزاری آزمون بازرسان بدون اطلاع قبلی برای تعیین میزان آگاهی آنان از قوانین و مقررات در سازمان بازرسی خبر داد. آینده نزدیک.

وی با اشاره به ماموریت رئیس دستگاه قضایی سازمان بازرسی برای نظارت بر اجرای قوانین، تاکید کرد: بازرسان باید وظایف دستگاه ها را احصا کرده و بر اجرای این وظایف قانونی نظارت کنند.

خدائیان با بیان اینکه باید در بازرسی ها نکات مثبت و منفی دیده شود، گفت: از کلی گویی پرهیز کنید و پیشنهادات را دقیق، کاربردی، به موقع و عملیاتی ارائه کنید.

این مقام ارشد قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در راستای اجرای دستور مقام معظم رهبری و ادعاهای رئیس قوه قضائیه هیچ خط قرمزی در بازرسی ها قائل نیستیم و در صورت وجود تخلف قاطعانه عمل می کنیم.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید