دفاع مقدس نشان داد که صیانت از کشور با مقاومت حاصل می شود نه با تسلیمبه گزارش وانانیوز،

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس، جنگ تحمیلی را نتیجه سیاست راهبردی نظام شاهنشاهی دشمنی با جمهوری اسلامی و ملت ایران خواندند. وی افزود: علیرغم حمایت همه جانبه قدرت های جهانی از صدام جاه طلب و قدرت دیوانه، جنگ در پرتو سه عنصر «قدرت جوشان انقلاب، رهبری بسیار مؤثر امام(ره)» و ویژگی های عالی و منحصر به فرد ایرانی ملت» از تهدیدی آشکار و بزرگ به فرصتی بزرگ تبدیل شد که روایت صحیح و دقیق این فصل پرشور و هیجان انگیز تاریخ است. ایران موفقیت انقلاب را برای نسل جوان تضمین خواهد کرد.

فرمانده معظم کل قوا، دفاع مقدس را رویدادی مهیج، معنادار و مفید برای امروز و آینده کشور دانستند و با احترام و محبت فراوان به جانبازان دفاع مقدس، افزودند: جانبازان نیاز حیاتی آن دوران را تشخیص دادند. زودتر از دیگران و برای رفع این نیاز در میدان. آنان به جنگ پر حادثه و جهاد و فداکاری شتافتند، پس تمجید و تکریم آنان وظیفه ای روشن و همگانی است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه با گذشت زمان ابعاد و حقایق وقایعی مانند دفاع مقدس بیشتر و بهتر درک می شود، افزودند: باید به گونه ای عمل کرد که آگاهی و آگاهی از «حقایق دفاع مقدس». به عنوان لحظه ای باشکوه و تأثیرگذار «در جهت افزایش مستمر و آگاهی نسل حاضر از حقایق و حقایق آن روزگار، که تلاش در این زمینه انتظار جدی جانبازان دفاع مقدس و متولیان این گونه امور است. .

وی با اشاره به اسناد و مدارک منتشر شده درباره جنگ تحمیلی غرب، افزود: این اعترافات صحت سخنان ما را که زمانی ادعا و تصور می شد ثابت می کند.

فرمانده کل قوا، تحمیل جنگ به ایران را واکنش طبیعی حاکمان جهان به پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: انقلاب مردم ایران تنها شکست یک نظام وابسته و فاسد نبود. ضربه زمان به آمریکا و استکبار، اما تهدید شاهنشاهی نظام با سلطه و استکبار غرب. و شرق با درک عمق این تهدید، با تشویق و تشویق صدام، جنگ را بر ملت ایران تحمیل کرد.

وی هدف از جنگ تحمیلی را جلوگیری از انتقال پیام و سخنان جدید ملت ایران به سایر ملت ها از جمله نترسیدن از آمریکا و ایستادگی و مقاومت در برابر ظلم و تبعیض جهانی دانست و افزود: ظهور یک نظام مستقل و نظام سیاسی الهام‌بخشی که در کشوری که امید و وابستگی و طمع آمریکا برای آمریکا و حاکمان غیرقابل تحمل تلقی می‌شد، پس از کودتای نافرجام، حمله به طبس و تحریکات قومی، جنگی تمام عیار را علیه ملت ایران به راه انداختند. .

فرمانده کل قوا افزود: البته این هجمه سراسری در ذهن انقلابیون پیش بینی نشده بود، اما برای عناصر مجرب نیروهای مسلح و شخصیت های برجسته و مستقل دنیا دور از انتظار نبود.

رهبر انقلاب در این زمینه به سخنان احمد اسکوتوره رئیس جمهور فقید گینه در دیدار خصوصی با وی اشاره کردند و گفتند: آقای اسکوتوره معتقد بود که وقوع جنگ تحمیلی اجتناب ناپذیر است، زیرا اگر امپریالیسم نتواند. تضعیف یا مهار یک انقلاب، مطمئناً جنگ سنگینی برای آن به همراه خواهد داشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با انتقاد از سخنان کسانی که به‌طور غیرمسئولانه ایران را مسئول جنگ تحمیلی می‌دانند و می‌گویند دفاع مقدس پس از آزادسازی خرمشهر باید پایان یابد، گفتند: واقعه پایان جنگ به معنای حمله و پیشرفت صدام پس از پذیرش قطعی است. سال ۵۹۸ توسط ایران و پس از آن حمله مرصاد نشان داد که اگر در زمان آزادسازی خرمشهر دفاع تمام می شد، قطعا صدام دوباره پیشروی می کرد، به خصوص که هنوز بسیاری از نقاط ایران عزیز در آن زمان در تصرف متجاوزان بود.

تجزیه ایران و جدایی خوزستان را بخش مهمی از کشور، به زانو درآوردن ملت، سرنگونی جمهوری اسلامی و در دست گرفتن سرنوشت ملت ایران از اهداف اصلی امپراتوری انتقام جویانه برشمردند. جنگ تحمیلی به ایران و گفت این حقایق بدیهی را نباید فراموش کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تبدیل جنگ ۸ ساله از یک تهدید بزرگ به یک فرصت بزرگ را دومین حقیقت دفاع مقدس دانستند و گفتند: شور انقلاب، رهبری قاطع امام خمینی (ره) و ویژگی‌های منحصر به فرد و تاریخی ایرانی ملت» سه عنصر و عامل مهمی از این دست بودند. آنها حقیقت هیجان انگیزی را ایجاد کردند که باید به خوبی توضیح داده شود، به خصوص که احتمالات ایجاد شده توسط تهدید وحشتناک جنگ هنوز برای اکثر مردم ناشناخته است.

فرمانده کل قوا یکی از اهداف تندروهای جهانی از آغاز جنگ اجباری را عبرت به ملت‌ها برشمرد و افزود: آنها می‌خواستند با سرکوب ملت ایران دروازه مقاومت را کاملا ببندند، اما ملت همه چیز را خنثی کرد. اهداف جبهه استکبار و برخلاف تصور دشمنان ایستاد و فرصت های فراوانی ایجاد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای دفاع مقدس را جایگاه مردم به ویژه مردم خوزستان و عرب زبانان و بی توجهی آنان به وسوسه های دشمن برای تجزیه کشور دانستند و گفتند: مقدسه دفاع همچنین زمینه ساز اعتلای ایمان دینی و بالاترین معیار اخلاقی ملت ایران شد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به وقوع گذشت، ایثار و ایمان دینی در دوران دفاع مقدس به ویژه گذشتن از خانواده های رزمندگان و شهدا، افزودند: در دوران دفاع مقدس، کل کشور به عمق دفاع مقدس تبدیل شد. جبهه ها و شهر و روستا، مسجد و هیئت، بخش و دانشگاه، همه در خدمت دفاع و انقلاب قرار گرفتند.

وی وحدت و انسجام ملت را از دیگر دستاوردهای دوران دفاع مقدس برشمرد و خاطرنشان کرد: در سال های ابتدایی انقلاب به دلیل اختلافات سیاسی در سطوح عالی کشور و اقدامات تفرقه افکنانه گروه ها، مردم تقسیم شدند اما دفاع مقدس همه آحاد مردم را متحد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس را که زمینه ساز تبدیل تهدید به فرصت شد، مسئله اقتدار نظامی کشور دانستند و گفتند: در ابتدای جنگ تحمیلی وضعیت کشور از نظر نظامی خوب نبود، اما دفاع مقدس از یک طرف محک وفاداری ارتش به نظام شد، مقدس جمهوری اسلامی شد و از طرف دیگر این امر زمینه ساز ظهور سپاه به عنوان حقیقتی درخشان شد.

فرمانده کل قوا با تاکید بر اینکه اقتدار نیروهای مسلح باعث محبوبیت آنها در بین مردم و ایجاد احساس امنیت برای کشور شد، افزود: البته این نکته باید مورد توجه فرماندهان محترم ارتش و سپاه باشد. که این محبوبیت و اقتدار تا پیشروی حرکت نیروهای مسلح ادامه خواهد داشت. باید با همان سرعت قبل ادامه یابد و متوقف و یا به عقب برنگردد زیرا هرگونه توقف در مقابل حرکت رو به جلوی دشمن به معنای بازگشت به عقب است و لذا مسئولین لشکری ​​و کشوری حمایت از نیروهای مسلح را یکی از اقدامات خود بدانند. وظایف اجباری

وی تاکید کرد: به لطف خداوند امروز کشور از نظر دفاعی به مرحله بازدارندگی رسیده است و نگرانی از تهدیدهای خارجی وجود ندارد و دشمنان نیز این را به خوبی می دانند.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه به نکته مهمی اشاره کردند و گفتند: گاه عباراتی مانند استفاده از امواج انسانی در دفاع مقدس به کار می رود، در حالی که محور همه تحرکات، اقدامات و عملیات ها در طول ۸ سال جنگ تدبیر بود. و عقلانیت و روش ها و رویکردهای نوآورانه در عملیات های مختلف را می توان در دانشگاه های نظامی تدریس کرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دستاوردهای دفاع مقدس، استقرار یک اصل مهم برای ملت ایران دانستند و تأکید کردند: در دوران دفاع مقدس ثابت شد که حفاظت از کشور و بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمن، جز از راه نمی‌تواند محقق شود. مقاومت و تسلیم نشدن

وی افزود: در همان ابتدای جنگ افرادی بودند که معتقد به تسلیم بودند و این موضوع را غیرمستقیم مطرح کردند اما امام ایستادگی کردند و در نهایت به ملت ایران ثابت شد که پیروزی، پیشرفت و حفظ کشور می تواند. با مقاومت حاصل شود.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اعمال اصل مقاومت در مسائل مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خاطرنشان کردند: اولاً این مقاومت هوشمندانه باعث ایجاد اعتماد درونی و خودباوری در فعالان سیاسی و فرهنگی شد، ثانیاً به دشمن آموخت. . در محاسبات خود همواره قدرت داخلی ایران را در نظر داشته باشید زیرا با این روحیه در بسیاری از موارد مانند فشار حداکثری یا طرح خاورمیانه جدید و یا حمله به مرزهای هوایی و دریایی از جمله سرنگونی دشمن دشمن را شکست دادیم. به پرنده حمله کنید یا کشتی های اشتباه آنها را به دست آورید، اجازه دهید ما

وی به تاکید مکرر خود بر لزوم روایت صحیح اشاره کرد و گفت: فعالیت هایی که تاکنون در این زمینه انجام شده خوب است اما همه زیرساخت ها هستند و باید نتایج کار رعایت شود.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: وقتی می‌توانید از نتیجه کارتان در گفتن دفاع مقدس احساس رضایت کنید، وقتی دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشگاهی به همان چشمی که شما به دفاع مقدس نگاه می‌کنید به مشکلات نگاه می‌کنند و همین را دارند. برداشت .

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه در صورت تحقق این مهم، موفقیت در عرصه های مختلف در آینده حتمی خواهد بود، افزودند: حضور جوانانی که برای دفاع از حرم به میدان رفتند و تعدادی از آنها به شهادت رسیدند تأثیر واقعی بود. روایت است چون این جوانان دفاع کردند اما آن مکان مقدس را ندیده بودند.

فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کردند: به تلاش دشمن برای انکار ارتفاعات و قله های دفاع مقدس و بزرگنمایی برخی از نقاط ضعف احتمالی اشاره کردند و تلاش می کنند زرق و برق دروغین استکبار و تلخی و تاریکی پنهان را به جوانان نشان دهند. از طرفی با کتمان توان و دستاوردهای دفاع مقدس، زمینه ساز هراس مردم از قدرت و استکبار می شوند که نتیجه آن ترس از دشمن در عرصه سیاسی و عزت نفس پایین در برابر دشمن است. حوزه فرهنگی

رهبر انقلاب اسلامی در پایان، پاسخگویی به روایات کذب و تحریف شده در خصوص دفاع مقدس و اصل انقلاب اسلامی را ضروری خواندند و افزودند: آمریکایی ها و صهیونیست ها مشغول نوشتن کتاب و تولید فیلم در این زمینه هستند که باید انجام شود. با استفاده از روشنفکران و هنرمندان پیشاپیش تلاش کردند و اقدامات مقتضی انجام دادند.

در این دیدار سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به برگزاری «سومین جشن سراسری یک میلیون جانباز دفاع مقدس و مقاومت»، گزارشی از برنامه ها و فعالیت های انجام شده ارائه کرد. بیرون حضور در میدان برای حفظ و ترویج فرهنگ و ارزش های دفاع مقدس بیان کرد.

در ابتدای این مراسم که با ارتباط تصویری با مراکز ۳۱ استان همراه بود، آقای صادق آهنگران دقایقی به عزاداری پرداختند.

انتهای پیام