رئیسی: امکان گسترش روابط ایران با زیمبابوه در بخش‌های مختلف وجود دارد


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان عصر امروز پنجشنبه به وقت محلی در دیدار امرسون منانگاگوا رئیس جمهور زیمبابوه، برنامه های چهارمین روز سفر خود به نیویورک را تمدید کرد. ، بر فعال سازی کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور تاکید کرد.

رئیسی با اشاره به رویکرد دولت برای توسعه روابط با کشورهای آفریقایی افزود: فرصتی برای گسترش همکاری ها با زیمبابوه در بخش های مختلف از جمله انرژی، معدن، کشاورزی و فناوری وجود دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر تسریع در فعال شدن کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور خاطرنشان کرد: همکاری کشورهای مستقل تلاش های حاکمان برای جلوگیری از پیشرفت را خنثی می کند.

رئیس جمهور زیمبابوه نیز در این دیدار بر زمینه های متعدد همکاری با ایران تاکید کرد و گفت: حضور شرکت های ایرانی در بخش کشاورزی اعم از صادرات و واردات و کشت فراسرزمینی غلات و محصولات باغی فرصت خوبی برای همکاری است. . بین دو کشور
رئیس جمهور زیمبابوه با اشاره به خاطرات خوش خود از سفرهای قبلی خود به ایران افزود: هر دو کشور آماج کینه امپریالیسم بوده اند، بنابراین نیازمند همکاری نزدیکتر با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید