رئیس سیا: ایران دارای بزرگترین زرادخانه موشکی در خاورمیانه است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ویلیام برنز» رئیس سازمان جاسوسی سیا ادعای آمریکا در خصوص فرار هسته ای ایران را تکرار کرد.

بر اساس این گزارش، برنز در سخنرانی خود در مجمع امنیتی اسپن مدعی شد که ایران هفته‌ها تا تولید مواد غنی‌شده برای ساخت سلاح‌های هسته‌ای فاصله دارد.

رئیس سازمان جاسوسی سیا درباره برنامه موشکی ایران نیز گفت: آنها اکنون بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه را دارند و این موضوع و پهپادها بزرگترین دغدغه ماست.

ویلیام برنز در واکنش به سفر اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تهران، گفت: حقیقت این است که روسیه و ایران در حال حاضر به یکدیگر نیاز دارند و تلاش می کنند تحت تحریم های شدید، از انزوای سیاسی خارج شوند.

رئیس سازمان جاسوسی سیا در ادامه ادعاهای خود افزود: اما اینکه آنها به یکدیگر نیاز دارند به این معنا نیست که واقعاً به یکدیگر اعتماد دارند، بلکه آنها رقیب انرژی و رقیب تاریخی هستند.

برنز مدعی شد که ایران و روسیه در تلاشند تا نشان دهند که گزینه های جایگزین دارند و گفت که سفر پوتین به تهران نشان دهنده وجود مشکلات در صنعت دفاعی روسیه است.

این مقام آمریکایی ادامه داد: به نظر من راه هایی که می توانند به یکدیگر کمک کنند محدودیت هایی دارد.

برنز همچنین گفت که دیدن تصاویر دیدار پوتین با رهبران ایران حس نوستالژی در او ایجاد نکرده است.

رئیس سازمان سیا همچنین اظهارات لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مبنی بر توصیه وی به ایران مبنی بر عدم ارائه پهپاد به روسیه را تکرار کرد.