رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها: در دفاع و سازندگی صادرکننده دانش شدیم


به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست افتتاحیه رویداد آینده روشن (حمیم) دانشگاه تهران با سخنرانی حجت الاسلام رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام رستمی ضمن قدردانی از مسئولان در این مراسم به پیشرفت تاریخی علم در کشور اشاره کرد و گفت: در زمان انوشیروان ساسانی صنعتگر معروفی که درآمد زیادی برای جلب رضایت مردم داشت. پادشاهی که پسرش اجازه تحصیل پیدا کرد، حاضر است برای یکی از جنگ‌ها هزینه کند، اما پادشاه از این موضوع راضی نیست.

وی افزود: همان ایرانی که این محدودیت ها را داشت بزرگترین دانشمندان بعد از اسلام را دید. همانطور که در کتاب «فرهنگ اسلامی در اروپا» آمده است، در آن زمان که علم تشخیص بیماری در ایران وجود داشت، در اروپا اگر دست کسی چرک بود، آن را قطع می کردند و معتقد بودند که روحی در آن ظاهر شده است.

رستمی در ادامه با بیان اینکه یک بار در اروپا امثال گالیله به دلیل یافته های علمی محاکمه شدند، گفت: قبل از انقلاب اسلامی در ایران، نخست وزیر وقت آقای رزم آرا در مجلس شورای ملی گفت که ما این کار را انجام می دهیم. . پیشنهادی برای ساخت پنل خورشیدی نداریم و نباید در مورد ملی شدن صنعت نفت صحبت کنیم.

وی افزود: اما بعد از انقلاب دیدیم که جوانان و همکلاسی های شما دانش آموزان جنگ را با دستان خالی مدیریت کردند و امروز ابرقدرت شرق دست دراز می کند تا فناوری پهپاد شما را از شما بخرد.

نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: دلیل این تغییر این است که عرب‌های عشایری منجم می‌شوند، پینه‌دوش‌های محروم از تحصیل دانشمند می‌شوند و اروپایی‌هایی که زمانی حتی دستشویی هم نداشتند، اکنون در برخی رشته‌های صنعتی پیشرو هستند. و تکنولوژی فرهنگ اسلامی بوده است

حجت الاسلام رستمی در ادامه تاکید کرد: امروز جوانان کشورمان توانسته اند در دفاع و سازندگی صادرکننده علم شوند تا جایی که امروز تقریبا ۲ درصد علم دنیا را تولید می کنیم و ۱۹ بار آمده ایم. بیشتر در این زمینه

وی افزود: رسیدن به نقطه ای و رسیدن به آرزوهای بزرگ شما دانش آموزان امکان پذیر است. شرط این خودباوری و تلاش و کوشش مضاعف در جوار لطف و رحمت خداوند است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه ها در پایان با دعا برای موفقیت دانشجویان و کسب بهترین عملکرد خاطرنشان کرد: شهدای عزیز ما نیز راهی را انتخاب کردند و برای آن تلاش کردند و خداوند دست آنها را گرفت و آنها را توانمند کرد. اعلیحضرت شهادت داد و انشاالله دست شما را هم خواهد گرفت.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید