رابطه جنسی و کاهش وزن


رابطه جنسی و کاهش وزن

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. به عنوان مثال ، طبق داده های بررسی سلامت و تغذیه ملی ایالات متحده ، هر سوم بزرگسال دارای اضافه وزن است. با توجه به این آمار و شیوه زندگی امروزی ، بهتر است روش های احتمالی کاهش وزن را بررسی کنید.

اگر به این واقعیت توجه داشته باشیم که مقاربت نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارد؛ تاثیر جنسیت در درمان چاقی برای ما قابل درک تر است. اما تأثیر این رابطه بر کاهش وزن فقط به فعالیت بدنی ختم نمی شود. به عنوان مثال ، تماس جنسی نه تنها باعث ترشح اندورفین در مغز می شود ، بلکه به شما احساس شادی می دهد. همچنین بر میزان کالری دریافتی تأثیر مثبت دارد.

اخیراً ثابت شده است که ورزش به تنهایی برای درمان چاقی کافی نیست و عوامل زیادی در روند کاهش وزن شما نقش دارند. البته ، بهتر است بدانید که در رابطه جنسی به اندازه زمانی که به باشگاه می روید. کالری نمی سوزانید ؛ اما اثرات خاص خود را نیز دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 • تاثیرات فیزیکی تماس جنسی بر کاهش وزن
 • تاثیرات روانی رابطه جنسی بر درمان چاقی
 • چگونه با رابطه جنسی از افزایش وزن جلوگیری کنیم
 • مقاربت و حل مشکلات ناشی از چاقی
 • کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

رابطه جنسی راهی آسان برای کاهش وزن است

رفتن به باشگاه در چند هفته اول همیشه بسیار دشوار است. به خصوص اگر به یک شیوه زندگی بی تحرک عادت کرده اید. برخی از دلایلی که باعث می شود افراد در ابتدا از این روش کاهش وزن صرف نظر کنند. شامل گزینه های زیر است:

 • وجود مشاغل
 • خروج از خانه و اتلاف وقت در راه رفت و برگشت
 • گرفتگی عضلات در اولین هفته های باشگاه
 • کاهش کارایی در کارهای روزانه
 • ساعات کاری ویژه باشگاه
 • خستگی بعد از ورزش شدید

اما نگران نباشید؛ زیرا یک فعالیت بدنی خوب در رختخواب می تواند بخشی از بی تحرکی هایی را که شیوه زندگی امروزی ایجاد می کند جبران کند. به همین دلیل LifeDite یک فعالیت بدنی سالم ، آرامش بخش و بدون دردسر را به شما ارائه می دهد.

رابطه جنسی یکی از بهترین فعالیت های بدنی است

علاوه بر مزایای روانی ، رابطه جنسی یک فعالیت بدنی پرشور برای سوزاندن مقدار قابل توجهی کالری است. هرچه بیشتر در اتاق خواب فعال باشید ؛ انرژی بیشتری دریافت می کنید و کالری بیشتری می سوزانید. مقاربت قلب را فعال کرده و متابولیسم را افزایش می دهد ، که به نوبه خود منجر به کاهش وزن می شود.

وقتی صحبت از کالری سوزی می شود ، رابطه جنسی با شدت متوسط ​​آسان است. بنابراین اگر زمان کافی برای رفتن به باشگاه ندارید ؛ نگران نباش. کافی است زمان بیشتری را با شریک زندگی خود بگذرانید. علاوه بر این ، با انجام حرکات لگن یا مخروط ، علاوه بر کاهش وزن محلی ، به عملکرد بهتر در اتاق خواب خود کمک می کنید.

تماس جنسی و کاهش هورمون های استرس

یکی از مهمترین عوامل در روند افزایش وزن ؛ هورمون کورتیزول به عنوان هورمون استرس نیز شناخته می شود. کورتیزول بیشتری در بدن ترشح می شود. استرس بیشتری خواهیم داشت و این باعث اشتهای کاذب و افزایش وزن می شود.

رابطه جنسی و کاهش استرسداشتن رابطه جنسی منظم ، تولید هورمون کورتیزول را تا حد زیادی کاهش می دهد و آن را طبیعی نگه می دارد. بنابراین ، شما را از رفتن به غذا تحت استرس محافظت می کند و مشکل اشتهای کاذب را از بین می برد.

اثر ترشح اکسی توسین

یکی از دلایل اصلی افزایش وزن و چاقی ؛ خواب ناکافی و نامنظم. رابطه جنسی با ترشح اکسی توسین ، که معمولاً در پایان مقاربت رخ می دهد. منجر به ترشح این هورمون مهم می شود و باعث ایجاد خواب خوب می شود.

خواب کافی برای کاهش وزن بسیار مهم است. زیرا تحقیقات نشان می دهد که کم خوابی اغلب با افزایش وزن همراه است. بنابراین بهتر است بخوابید ؛ وقتی در طول رژیم لاغر شوید ، موفق تر خواهید شد.

تقویت اعتماد به نفس و درمان چاقی

یکی از راه هایی که رابطه جنسی به شما در کاهش وزن کمک می کند. عزت نفس است. وقتی رابطه را به طور منظم و برنامه ریزی شده تجربه می کنید ؛ شما ناخودآگاه روی ظاهر و اندام خود سرمایه گذاری می کنید.

این امر به زندگی جنسی رضایت بخش و انگیزه برای حفظ زیبایی و جلوگیری از افزایش وزن منجر می شود. رضایت جنسی به طور غیرمستقیم شما را به سمت انتخاب عادات غذایی سالم و فعالیت بدنی منظم مناسب بدن خود سوق می دهد.

تاثیر افزایش سطح تستوسترون

چاقی و افزایش وزن باعث افزایش غیرطبیعی سطح هورمون ها می شود. این امر بر میل جنسی افراد تأثیر منفی می گذارد و مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت. اما افزایش رابطه جنسی با گذشت زمان سطح تستوسترون را بالا می برد و روابط زناشویی را لذت بخش تر می کند و به طور طبیعی منجر به سوزاندن کالری بیشتر برای کاهش وزن می شود.

رابطه جنسی و سلامت قلب

بین سیستم قلبی عروقی و چاقی ارتباط قوی وجود دارد. در واقع افرادی که روز به روز وزن خود را افزایش می دهند؛ آنها در معرض خطر بیشتری برای بیماری هایی مانند فشار خون بالا و سایر شرایط مشابه هستند. اما باید بدانید که رابطه جنسی منظم همه این خطرات را از بین می برد. متابولیسم در حین مقاربت همزمان افزایش می یابد. به این ترتیب ، رگ های خونی با جلوگیری از بیماری عروق کرونر قلب ، خون مورد نیاز خود را برای ادامه پمپاژ و سالم ماندن به بدن می رسانند.

کالری سوزی و کاهش وزن در هنگام رابطه جنسی

کارشناسان تخمین می زنند که هر 30 دقیقه رابطه جنسی حدود 85 تا 150 کالری می سوزاند. در صورت افزایش دفعات و مدت زمان این رابطه ؛ این میزان افزایش می یابد و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود.

مقدار کالری سوزانده شده به گونه ای است که شما یک کیلو وزن بدن خود را از دست می دهید ، که تقریباً معادل نیم کیلو است. شما باید حدود 3500 کالری بسوزانید. بنابراین اگر در هر بار رابطه جنسی 100 کالری مصرف کرده اید ؛ با 70 بار مقاربت ، تقریباً یک کیلو وزن خود را کاهش می دهید.

نتیجه

رابطه جنسی یک ورزش نیست ؛ اما به عنوان مکمل ، به شما در کاهش وزن کمک می کند. اما نباید فکر کنید که رابطه جنسی جایگزین ورزش های سنگین و زمان حضور در باشگاه است. با این حال ، این فعالیت هنگام فشار آوردن به بدن بسیار کمک می کند و روند چربی سوزی را تسریع می کند.

همانطور که اشاره شد؛ شش عدد علاوه بر حفظ سلامتی و نشاط ، اندورفین و سایر هورمون های مفید را ترشح می کنند که از اشتهای کاذب و ناسالم جلوگیری می کند. رابطه جنسی خطر بیماری های قلبی مرتبط با افزایش وزن را کاهش می دهد. همچنین برای بهبود سطح تستوسترون مفید است. به طوری که به نوبه خود به کاهش وزن کمک می کند.

رژیم آنلاین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *