رابطه دانشجویان و اساتید دانشگاه فرهنگیان بحرانی است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رضا صحرایی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان محل تربیت و پرورش معلمان است، افزود: تا زمانی که معلمان را به خوبی برای آن تربیت نکنیم عملیات موفقی انجام نخواهیم داد. ما معلمان را برای نسل آینده تربیت می کنیم.

وی با اشاره به اهمیت نقش تربیتی معلم بیان کرد: باید معلمانی مسلط تربیت کنیم. معلمانی که حوزه های شش گانه تعلیم و تربیت را در تمامی ابعاد تربیتی درک کرده اند و ابعاد تربیت را به معنای واقعی درک کرده اند.

صحرایی با بیان اینکه چندین چرخه تحول را برای دانشگاه فرهنگیان در نظر گرفته است م، ادامه داد: نوبت اول تبدیل دانشگاه فرهنگیان به دانشگاه تحول آفرین است. روی آوردن به دانشگاه برای تربیت معلم چند وجهی، مربی شدن، تبدیل شدن به یک مهارت جدید و تبدیل شدن به یک ساختار جامع و مادر دانشگاه.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: مهمترین راهبرد ما برای تحقق این تغییرات، ارتقای نظام تربیت معلم و ارتقای مکان و سیستم های جذب معلم است. دانشگاه سه میلیون متر مربع مساحت دارد و هم در میزان مکان های آموزشی و هم در میزان مکان های مناسب برای کاربری مورد نظر کمبودهای زیادی داریم.

صحرایی با اشاره به کمبود فضای آموزشی گفت: در سال های کرونا ۵۰ هزار دانش آموز به عنوان معلم پذیرش شدند. است; در حالی که فضایی برای آموزش حضوری آنها نداریم.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: نسبت دانشجو به استاد دانشگاه فرهنگیان ۱۱۰ به یک است در حالی که این رقم برای دانشگاه های کشور ۲۰ به یک است.