راننده اتوبوس آستین پس از خروج مسافران از صورت آنها مشت می زند


اوستین (ککسان) – “بخواب یا چه می کنی؟”

تعامل بین مسافر و راننده CapMetro با این سوال آغاز شد. راننده به مرد گفت نمی تواند بخوابد. او از او خواست سوار اتوبوس بعدی شود.

مرد از راننده التماس کرد که او را سوار کند و سپس شروع به داد و فریاد کرد. ویدئو نشان می دهد که مرد به سد پلاستیکی ضربه می زند و خود و راننده اتوبوس را جدا کرده و قبل از برداشتن کامل مانع.

“حرامزاده ات را از این اتوبوس پیاده کن.” مرد دستش را جلوی صورتش گرفت و بر سر راننده اتوبوس فریاد زد. به نظر می رسید که مبادله ناگهان متوقف شد وقتی راننده اتوبوس به مرد هشدار داد: “اگر به من حمله کنی ، من به زندان خواهم رفت.”

فریاد مسافران روی اپراتور اتوبوس CapMetro (با احترام CapMetro)

با این حال ، دقایقی بعد ، هنگامی که راننده اتوبوس از اتوبوس خارج می شود ، فیلم نظارت اتوبوس نشان می دهد که مرد مشتی به راننده اتوبوس می زند. این مصیبت با این که راننده اتوبوس به پشت سیلی خورد و مسافران در پیاده رو دراز کشیده بودند به پایان رسید.

این سناریو یکی از حداقل 55 حمله به اپراتورهای اتوبوس است که توسط CapMetro از سال 2018 ثبت شده است ، 9 مورد از آنها در سپتامبر 2021 رخ داده است.

ویدئوی دیگری که توسط تیم تحقیق KXAN به دست آمده نشان می دهد که راننده اتوبوس تهدیدهای خشونت فیزیکی را تحمل می کند و مشتی عصبانی را مشت می زند.

Assault محدود به کارکنان CapMetro نیست. در یکی از ویدئوها مسافری را نشان می دهد که یک زن مسن را در حال تلاش برای سوار شدن به اتوبوس به زمین می اندازد. (با توجه به بیانیه دستگیری ، مردی که در ویدیو بود بعداً متهم به آسیب به افراد مسن شد.)

حمله به سواران و اپراتورهای اتوبوس بخشی از دلایلی است که هیئت مدیره آژانس طرحی را برای ایجاد نیروی پلیس اختصاص داده است که منحصراً به سیستم حمل و نقل عمومی CapMetro اختصاص داده شده است. این آژانس از افسران اداره پلیس آستین خارج از وظیفه برای امنیت پاره وقت در طول مسیر از سال 1988 استفاده کرده است.

در گزارش انجمن حمل و نقل عمومی آمریکا در مارس 2021 ، یک هیئت معتبر گفت که مدل فعلی پلیس به دلیل رشد سیستم حمل و نقل عمومی در 30 سال گذشته “نامناسب” است.

با این حال ، در گزارش ، پانل بررسی همکاران APTA خاطرنشان کرد که پرسنل APD در برخی موارد با قوانین حمل و نقل عمومی آشنا نیستند. (سخنگوی CapMetro گفت: “همه افسران پلیس یک دوره آموزشی سالانه در مورد ظرافت های ایمنی ترافیک دریافت می کنند.”)

این هیئت همچنین “عدم سرمایه گذاری برای فعال کردن افسران APD خارج از وظیفه که در CapMetro کار می کنند ، به طور پیشگیرانه و پیگیری جنایات CapMetro ، به ویژه حملات به اپراتورهای اتوبوس ،” اشاره کرد.

در ماه اوت ، یک اپراتور اتوبوس CapMetro تهدید به خشونت فیزیکی شد. در این ویدئو ، افسران پلیس در اتوبوس او راننده را شنیده و به راننده می گویند که باید مستقیماً به دادگاه محلی مراجعه کرده و پیگرد قانونی داشته باشد.

فریاد مسافران بر روی اپراتور اتوبوس CapMetro (با اجازه از CapMetro)

یک افسر پلیس در یک ویدیوی نظارتی شنیده می شود: “می توانید شکایت کنید ، اما نمی توانید او را به دلیل سیاه نمایی دستگیر کنید مگر اینکه تهدید را بشنوید.”

وقتی اپراتور ویدئویی از این حادثه درخواست کرد ، او بدون تعلیق بدون تعلیق قرار گرفت زیرا یکی از مدیران پیمانکار شخص ثالث CapMetro ، MV Transportation ، او را در حال استفاده از تلفن همراه برای تماس 9-1-1 از صندلی راننده اتوبوس مشاهده کرد. نقض خط مشی شرکت او بعداً پس از مراجعه به هیئت مدیره CapMetro برای توضیح پرونده ، معوقات دریافت کرد.

اتحادیه نماینده اپراتورهای اتوبوس CapMetro در مصاحبه ماه سپتامبر با رئیس ATU Local 1091 گفت که یک آژانس سیاست اختصاصی برای اجرای قوانین COVID-19 آژانس وعده دهنده راه حل کوتاه مدت است ، اما راه حلی کوتاه مدت نیست. مقامات CapMetro تخمین زده اند که تا 18 ماه طول بکشد تا پلیس جدید در جلسه هیئت مدیره آگوست فعالیت کند.

برنت پین ، رئیس ATU Local 1091 ، می گوید: “در یک سال و نیم گذشته ، ما با مشکلات متجاوزان عادی که به صورت کلامی به اپراتورها حمله می کردند ، برخی رفتارهای جسمی و به طور کلی تهدیدآمیز ، از جمله فریاد زدن ، روبرو بودیم.

مقامات CapMetro بارها درخواست مصاحبه با معاون رئیس جمهور و مدیر ارشد ایمنی گاردنر تابون را رد کرده اند ، اما به سوالات از طریق ایمیل پاسخ داده اند.

این آژانس در بیانیه ای اعلام کرد: “یکی از دلایلی که CapMetro برنامه ایمنی عمومی خود را گسترش می دهد این است که اطمینان حاصل کند که گروهی از متخصصان مانند سفیران ، متخصصان مداخله و افسران اجرای قانون روزانه با آنها تعامل دارند ، بنابراین آنها می توانند با مسیرها ، کارکنان و مشتریان آشنا شوند. پایه ای.”

“هنگامی که حادثه ای در سیستم ما رخ می دهد ، همه چیز از افسران پلیس که به تحقیقات جنایی پاسخ می دهند تا ردیابی از طریق سیستم ، محیط ایمن تر و مطلوب تری را برای کارکنان و مشتریان ما فراهم می کند.”

دیدگاهتان را بنویسید