رضایت یحیی گل محمدی از اجرای مرتضی پورعلی گنجی


به گزارش وانانیوز،

زمانی که رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد سیدجلال حسینی از فصل آینده لیگ برتر در تیم سرخپوشان حضور خواهد داشت، نگرانی عجیبی در بین هواداران پرسپولیس به وجود آمد و مدام این سوال را مطرح کردند که کدام بازیکن جایگزین این مدافع قدرتمند می شود؟ در خط دفاعی تیم

اگرچه همان زمان گفته می شد که گئورگی گلسیانی قرارداد داخلی امضا کرده و به زودی رسماً پرسپولیسی می شود، اما هواداران پرسپولیس نگران همه این تفاسیر بودند. هواداران پرسپولیس معتقد بودند و هستند که هیچ یک از این مدافعان نمی توانند جای خالی سیدجلال را پر کنند و این مدافع باتجربه جایگزینی ندارد اما…

به نظر می رسد مرتضی پورعلیگنجی مفقودالاثر پرسپولیس و بهترین جانشین سیدجلال حسینی باشد. مرتضی پورعلیگنجی از سرعت و توانایی مناسبی برای ضربه زدن و هدایت تیم برخوردار است و توانست با همین یک بازی مقابل صنعت نفت آبادان رضایت یحیی گل محمدی را جلب کند.

بر کسی پوشیده نیست که مدافع میانی یک بازیکن مهم و کلیدی در هر خط دفاعی است (حتی اگر اکثر تیم‌های جهان اکنون با یک مدافع خط بازی می‌کنند). او باید برای سازماندهی و سازماندهی مجدد خط دفاعی تیم مسئولیت بیشتری داشته باشد. آخرین مدافع باید دائما با مدافعان کناری و مدافع جلو ارتباط برقرار کند. در این صورت سازمان دفاعی تیم در طول بازی تحت کنترل او خواهد بود. مدافع میانی باید بازیکنی منطقی و آرام باشد. رفتار نادرست مدافع میانی می تواند منجر به یک ضربه آزاد یا پنالتی خطرناک شود.

وقتی تیم حریف با ۳ مهاجم بازی می کند، مدافع میانی باید به یکی از بازیکنان یادآوری کند که نقش کمک مدافع سوم را بازی کند. از آنجایی که تیم مقابل با دو مهاجم بازی می کند، تنها به دو مدافع کمکی نیاز است، در این مورد مهاجم. مدافع او می تواند فضای مقابل مدافعان کناری و پشت دیگر هافبک ها را پر کند. مرتضی پورعلیگنجی همه این ویژگی ها را دارد به علاوه او توانایی نمایشنامه سازی را هم دارد.

پرسپولیس به لطف این بازیکن و دیگر مدافعان و البته علیرضا بیرانوند دروازه بان با تجربه خود توانسته در ۴ هفته اخیر لیگ برتر دروازه خود را بسته نگه دارد و به صدر جدول برسد.