رژیم درمانی با طب سنتی با روش طب سنتی وزن خود را کاهش دهید – من و رژیم غذایی


آیا راه های زیادی برای کاهش وزن دارید؟ ممکن است رژیم های عجیب و غریبی را پشت سر گذاشته باشید و خود را گرسنه کرده باشید ، یا بدن خود را با ورزش های سنگین برای کاهش وزن تحت فشار قرار داده باشید. آیا می دانید چرا به جواب دلخواه نرسیدید و همچنان اضافه وزن دارید؟ در این مقاله می خواهیم شما را با طب سنتی آشنا کنیم. رژیم غذایی در طب سنتی باعث می شود ماهیت بدن خود را بهتر بشناسید و از طریق این آگاهی می توانید پاسخ خود را دریافت کرده و وزن خود را کاهش دهید.

برنامه رژیم غذایی با طب سنتی چگونه کار می کند؟

در طب سنتی اساس سنجش افراد مزاج آنهاست. این دارو افراد را به چهار نوع مزاج تقسیم می کند که همه آنها ویژگی های خاصی دارند و بر چاقی یا لاغری تأثیر مستقیم دارند. در میان این 4 نوع مزاج ، نوع دمو و مخاط باعث افزایش وزن و بزرگ شدن شکم می شود ، در حالی که صفرا و مالیخولیا باعث لاغری می شوند.

  • نوع اول: گرم و مرطوب (نمایشی)
  • نوع دوم: گرم و خشک (صفرا)
  • نوع 3: سرد و مرطوب (مخاط)
  • نوع 4: سرد و خشک (نوشابه)

بنابراین اولین قدم برای کاهش وزن این است که بدانید در کدام دسته قرار می گیرید.پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید از این طریق وزن کم کنید ، حتماً با پزشک سنتی مشورت کنید. پس از تعیین نوع چاقی ، نوبت به رفع آن می رسد. در این مورد ، برای کسانی که طبیعت بلغمی دارند ، بهترین رژیم غذایی در طب سنتی ممکن است شامل غذاهایی باشد که معده و هضم غذا را گرم کرده و رطوبت بدن را کاهش می دهد. و برای کسانی که دمو هستند ، طبیعت مرطوب خود را بازیابی کنید. با بازگشت به بدن ، انرژی ، اشتها و چربی سوزی به فرد باز می گردد. برای درک بهتر این موضوع ، تصور کنید یک فرد چاق که دائماً در خواب است ، تمایلی به کار ندارد ، بیشتر بی حال است و اشتهای زیادی دارد. پس از بهبودی ، انرژی بیشتری به دست می آورد ، رژیم متعادل می خورد و فعالتر می شود. در ادامه ، ویژگی های مهم مزاج های دارای اضافه وزن را ارائه می دهیم.

رژیم غذایی با طب سنتی و مزاج

خواص بلغمی (سرد و مرطوب)

ویژگی های افراد مبتلا به خلط عبارتند از خلق و خو ، چاقی ، محتوای چربی زیاد و یبوست. البته زود خسته شوید ، بیش از حد بخوابید ، موهای نازک داشته باشید و در همه فصول دیگر احساس سرما کنید ویژگی های دیگر این شخصیت.

ویژگی های خلق و خوی نمایشی (گرم و مرطوب)

ویژگی های خاص در افراد دارای نوسانات خلقی ، اندام های پا ، که تمایل به چاقی دارند ، خواب عمیق ، اشتهای زیادی دارند. برخلاف مخاط ، این افراد یبوست و نفخ ندارند و اگر رطوبت بدن آنها متعادل باشد ، وزن آنها نیز کاهش می یابد و عملکرد بدن آنها بهبود می یابد.

اگر هنوز به وزن ایده آل خود نرسیده اید ، می توانید با کمک طب سنتی و علم مزاج این رویا را محقق کنید.

چه غذاهایی در برنامه رژیم غذایی طب سنتی وجود دارد؟

آگاهی از مزاج به شما این امکان را می دهد که طی 40 روز آن را تغییر دهید و سپس می توانید از رژیم های مختلف یا حتی رژیم سنتی برای رژیم گرفتن استفاده کنید. بنابراین در ادامه غذاهایی را به شما معرفی می کنیم که باعث می شود طبیعت خود را بازیابید.
در زیر لیستی از غذاهایی است که افراد دارای مزاج سرد و مرطوب می توانند برای تغییر مزاج و همچنین استفاده از آنها در رژیم غذایی طب سنتی برای کاهش وزن بخورند. باید توجه داشت که برخی مواد غذایی ناسالم را می توان با کمک موادی که طبیعت آن را خنثی می کنند ، مصرف کرد.

غذای ناکافی برای افراد مبتلا به مخاط غذاهایی که برای افرادی که احساس خلط دارند مناسب است

گوشت گاو ، انواع گوشت سفید گوشت شتر ، بوقلمون ، گوسفند ، شتر گوشت
میوه های کال ، نارنگی ، کیوی ، حرارت ، خیار میوه همه میوه های شیرین و رسیده میوه
انواع محصولات لبنی لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، پاپریکا ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
انواع سرکه ، ترشی ترشی شلغم ، چغندر ، کلم ، ساقه کرفس ، نعناع ، ریحان ، جعفری ، نمک ، شوید ، تره فرنگی سبزیجات
کدو تنبل ، قارچ سبزیجات نخود ، لوبیاچیتی ، برش عدس لوبیا
چای ، جو ، ماش ، قهوه ، نسکافه آجیل بادام ، گردو ، فندق ، پسته ، کنجد ، کنجد .جیل نفرها
غذاهای چرب ، فست فود ، غذاهای یخ زده ، شیرینی و نوشابه دیگر گوشت کبوتر ، ستاره ، گنجشک دیگر

برای کسانی که دارای خلق و خوی گرم و مرطوب یا نمایشی هستند ، در اینجا لیستی از غذاهای مفید است که می تواند رطوبت بدن را متعادل کرده و روند کاهش وزن آنها را نیز بهبود بخشد. باید توجه داشت که برخی غذاهای ناسالم را می توان با کمک موادی که طبیعت آن را خنثی می کنند ، مصرف کرد.

غذای ناکافی برای افراد مبتلا به نوسانات خلقی غذاهایی که برای افراد بدخلق مناسب است

انواع نمک ترشی انار ، سیب با پوست و دانه ، خیار بدون پوست ، انواع توت ها ، توت سیاه ، زرشک میوه
کره ، ماست ، خامه لبنیات دارچین ، زنجبیل ، زعفران ، جوز هندی ، پاپریکا ، خردل ، سیر و موسیر ادویه ها
سس ، ماکارونی ، چای ، قهوه ، روتب ، خرما ، نسکافه ، ادویه جات ترشی جات ، نوشابه آجیل لیمو ، سالاد سبزیجات
شیرینی ، غذاهای چرب ، تخم مرغ ، فست فود ، نشاسته ، آب یخ دیگر ماش ، عدس ، لوبیا

دیدگاهتان را بنویسید