رژیم رایگان – رژیم


کاهش وزن رایگان
کاهش وزن رایگان

کاهش وزن رایگان

آیا می خواهید با رژیم غذایی در کوتاه ترین زمان ممکن وزن خود را کاهش داده و اعتماد به نفس پیدا کنید؟ میخوای خوب بشی؟ آیا در حال برنامه ریزی مهمانی یا مناسبت هستید و می خواهید در لباس خود زیبا به نظر برسید؟

برای این منظور بهتر است یک رژیم غذایی سالم و م chooseثر انتخاب کنید و به سراغ جراحی و انواع قرص ها و مکمل های رژیمی نروید.

یکی از نگرانی های مردان و زنانی که عاشق تناسب اندام هستند ، لاغری شکم و لگن و سوزاندن چربی است. تغذیه سالم و اجتناب از چربی ها و هضم غذا و ورزش به شما کمک می کند تا از چاقی موضعی ، به ویژه چاقی شکمی جلوگیری کنید.

مهمترین نکته در هر رژیم کاهش وزن این است که همیشه باید به خاطر داشته باشید که حذف وعده های غذایی به هیچ وجه سالم نیست و حتی مضر است.

برای دستیابی به کاهش سریع شکم ، اصول و توصیه هایی وجود دارد که با رعایت این اصول می توانید چربی شکم را خیلی سریع و راحت از بین ببرید و وزن خود را کاهش دهید.

چگونه در سی روز وزن کم کنیم؟

همیشه راهی برای کاهش وزن به صورت سالم و رایگان وجود دارد ، کاهش و افزایش وزن شدید برای بدن و فرد مضر است ، چنین نوساناتی باعث تأمین غیر مستقیم مواد مغذی و مواد معدنی در بدن می شود و بیماری های زیادی را ایجاد می کند. در این مقاله روش برنامه ریزی شده و سازماندهی شده ای برای کاهش وزن وجود دارد. رهایی از چاقی و بیماریهای ناشی از چاقی یکی از دغدغه های جدی افراد جامعه است که تلاش می کنیم آن را برطرف کنیم.

یک برنامه ساده کاهش وزن در سی روز:

1. پذیرفتن:

برای کاهش وزن در یک ماه ، مهمترین چیز این است که این واقعیت را بپذیرید که وزن ایده آل ندارید و اضافه وزن دارید ، که اعتماد به نفس شما را از بین برده است.

2- اهداف واقع بینانه تعیین کنید:

شما باید اهداف واقع بینانه تعیین کنید. من می دانم که برخی رژیم های احمقانه وجود دارد که می توانید در یک روز آنها را از دست بدهید. اما واقعاً کمی عجیب است که اگر رژیم غذایی باعث شود در کمتر از 7 روز 7 کیلو وزن کم کنید ، این به هیچ وجه برای سلامتی شما خوب نیست. در واقع گذرا است و ممکن است بعد از چند روز بیمار شوید و به وزن قبلی خود بازگردید. شما باید منتظر بمانید و اهداف خود را تعیین کنید. کاهش دو یا سه کیلو در ماه یک هدف بسیار ساده است که می توان به آن دست یافت و حتی روی بدن نیز نشان داده شد ، بنابراین قبل از اینکه هدف نهایی را تعیین کنید ، خوب فکر کنید تا بعدا پشیمان نشوید.

3- ورزش هوازی انجام دهید:

روزانه ورزش های هوازی انجام دهید. برای کسانی که فقط می خواهند شروع کنند ، سی دقیقه تمرین پنج بار در هفته کافی است ، با گذشت زمان می توانید آن را به چهل دقیقه یا حتی بیشتر افزایش دهید.

همه اش به تو بستگی دارد. البته اگر واقعاً می خواهید وزن کم کنید ، روزهای تمرین و تمرین را از دست ندهید!

می توانید با چند دقیقه گرم کردن بدن خود را شروع کرده و با چند حرکت کششی به پایان برسانید.

4- به خوردن غذا خوش بگذرد:

علاوه بر اهمیت نوع غذایی که می خورید ، باید برنامه غذایی مناسبی نیز داشته باشید. بعد از 8 یا 9 از خوردن شام خودداری کنید و قبل از خواب حتماً فعالیت بدنی انجام دهید. به مرور زمان میان وعده های کوچکتر بخورید. بیشتر افزایش وزن به تنقلاتی که می خورید بستگی دارد. ما می توانیم هر زمان بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم ، اما نباید در مصرف آن زیاده روی کنیم.

میان وعده بدی نیست ، اما سعی کنید آن را با میان وعده های سالم پر کنید. بیسکویت را با آجیل یا سالاد جایگزین کنید. مصرف کافئین را تا حد ممکن کاهش دهید.

5- تمرینات استقامتی انجام دهید:

این تمرینات استقامتی را نباید از دست داد. هنگام انجام تمرینات هوازی ، 10 دقیقه تمرینات استقامتی انجام دهید. نوجوانان گزینه مناسبی برای این کار هستند ، اما اگر به دلایلی نمی توانید به باشگاه بروید و آنها را در خانه نداشته باشید ، سعی کنید. از بطری های آب سنگین استفاده کنید ، برخی از زنان از بطری های ماسه ای استفاده می کنند.

6- برو و برو:

پیاده روی باید جایگزین تمرینات هوازی شود. در واقع شما باید ترکیبی از پیاده روی و ورزش های هوازی را برای کاهش وزن انجام دهید. پیاده روی 45 دقیقه ای در صبح می تواند 160 کالری بسوزاند. اگر بتوانید سریعتر پیش بروید ، مطمئناً چیزهای بیشتری خواهید گرفت. کمک خواهد کرد. و میزان کاهش وزن را چند برابر می کند.

7- بالا رفتن از پله:

کسانی که مرتباً از پله ها بالا می روند. سریعتر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند وزن خود را کاهش دهید.

چند دقیقه در روز را صرف بالا رفتن از پله کنید ، مطمئناً کالری بیشتری می سوزانید و روند کاهش وزن سریعتر انجام می شود. مهمترین قسمت در مورد بالا رفتن از پله این است که ضربان قلب شما را افزایش داده و باعث عرق زیاد می شود. می توانید این تمرین 5 دقیقه ای را 3 بار در روز تکرار کنید و تا پایان ماه تاثیر کاهش بدن خود را مشاهده خواهید کرد.

8- کار هنگام تماشای تلویزیون:

اکثر مردم می گویند کار هنگام تماشای تلویزیون راه خوبی برای جلوگیری از بیکاری و تنبلی است. البته پیاده روی و ورزش در طول روز زمان زیادی می برد ، اما واقعاً هر چیزی را که می خورید می سوزاند ، که خود به شما کمک می کند 3 کیلوگرم در یک ماه کاهش دهید.

9- پروتئین بخورید:

کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود. شما نمی توانید غذاهای ناسالم بخورید و وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید تغییرات سریع تری در بدن خود مشاهده کنید ، عادات غذایی و شیوه زندگی خود را تغییر دهید.

میوه ، سبزیجات ، عدس ، تخم مرغ ، گوشت ، انبه ، موز را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اما توجه داشته باشید که نباید بیش از یک موز در روز بخورید. سیب زمینی یا سیب شیرین نخورید ، زیرا برای سلامتی مفید است. خوب نیست. از بیش از یک تخم مرغ در طول روز استفاده نکنید.

10- از خوردن غذاهای ناسالم خودداری کنید:

کار بعدی که باید انجام دهید این است که غذاهای سرخ شده و مضر را از لیست خود حذف کنید. شما باید غذاهای سفید مانند نودل ، ماکارونی و نان سفید را جایگزین کنید. همچنین می توانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید. همچنین غذاهای خیابانی بی کیفیت و کم چرب که دارای چربی زیادی هستند را جایگزین کرده و از آنها اجتناب کنید.

11- شکر مصرف نکنید:

یکی دیگر از کارهایی که باید برای کاهش وزن انجام دهید حذف قند است. بستنی را از کیک ها و بیسکویت ها تهیه کنید که همه آنها دشمنان شما هستند. اینها متابولیسم شما را پایین می آورد و کاهش وزن شما را متوقف می کند.

12- چای سبز بنوشید:

نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک می کند. نوشیدن 3 یا 4 فنجان چای سبز در طول روز سوخت و ساز بدن را افزایش داده و به کاهش سریع وزن کمک می کند. همچنین می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر هنگام ورزش کمک کند. نگران نوشیدنی نباشید زیرا هیچ کدام از اینها را ندارد و مانند آب است و برای سلامتی مفید است.

صبح یک فنجان و بعد از ظهر یک فنجان با یک میان وعده و در نهایت بعد از شام بنوشید.

13- آب آشامیدنی :

اگر می خواهید سریع وزن خود را در عرض یک ماه کاهش دهید ، هر روز دو لیتر آب بنوشید. این کار سموم بدن را دفع کرده و هیدراته نگه می دارد. در حقیقت ، هر بار که می خواهید آب بنوشید ، یک بطری کوچک در اختیار شما قرار می گیرد. این به شما کمک می کند کمتر غذا بخورید. قبل از غذا خوردن ، حتما یک لیوان آب بنوشید. کالری کمتری دارد و این به کاهش وزن شما کمک می کند.

14 هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید:

سعی کنید هنگام تماشای تلویزیون غذا نخورید ، این کار باعث می شود بیشتر از آنچه فکر می کنید غذا بخورید و حواس شما را پرت کند. در حقیقت ، هنگام غذا خوردن ، باید روی آن تمرکز کنید و آرام غذا بخورید. این به درستی کمک می کند و برای کاهش وزن به اندازه کافی غذا می خورد.

15- هفته ای یکبار تقلب کنید:

سعی کنید این کار را در روزهای جمعه یا هر روزی که می خواهید انجام دهید ، می توانید غذای مورد علاقه خود را بخورید ، اما مطمئن شوید که این کار را هفته ای یکبار دیگر انجام نمی دهید.

16- قبل از ورزش قهوه بنوشید:

می توانید یک ساعت قبل از ورزش یک فنجان قهوه داغ بنوشید. البته باید فاقد قند باشد. افرادی که این آزمایش را امتحان کرده اند در طول یک ماه تغییرات زیادی در کاهش وزن خود مشاهده کرده اند.

17- کمی بیشتر بخوابید:

یکی از بزرگترین رازهای کاهش وزن ، خواب کافی است. اگر روزانه حدود 8 ساعت بخوابید ، احتمال کاهش وزن را افزایش می دهید. این به این دلیل است که وقتی بدن در حالت پایدار است بهترین عملکرد را دارد.

18- از رژیم های پر بازده پیروی نکنید:

به یاد داشته باشید که همیشه در دراز مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید زیرا اکثر رژیم های پربازده هیچ تاثیری ندارند.

19- ثابت قدم و با انگیزه باشید:

آخرین و مهمترین مسئله برای کاهش وزن ، انگیزه و سازگاری است: اگر بتوانید همه موارد فوق را دنبال کنید و بر اهداف خود تمرکز کنید ، هیچ کس نمی تواند شما را از کاهش وزن باز دارد ، فقط باید از خود بپرسید.

نکات اضافی برای موفقیت در رژیم کاهش وزن یک ماهه:

 • سبزیجات خام ، میوه ها ، سالاد و چای های گیاهی بهترین چیزهایی هستند که می توانید برای کاهش وزن بخورید.
 • برای پخت و پز از روغن زیتون و روغن سویا استفاده کنید.
 • از دسر زیاد استفاده نکنید.
 • چای گیاهی با عسل را به عنوان میان وعده میل کنید.
 • زیاد راه بروید و می توانید داغ بدوید.
 • برای جلوگیری از تجمع چربی در تابستان از ویتامین D استفاده کنید.
 • ویتامین B کافی دریافت کنید.
 • غذاهای غنی از ویتامین C بخورید.
 • کلسیم کافی برای تنظیم ترکیب بدن خود دریافت کنید.
 • مطمئن باشید که کالری بیشتری نسبت به چیزی که می خورید می سوزانید.
 • هدف کاهش وزن خود را بنویسید.
 • مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید.
 • فیبر بیشتری بخورید.
 • آهسته غذا بخورید.
 • غذای خود را خوب بجوید.
 • الکل مصرف نکنید.
 • برنج قهوه ای بخورید.
 • برای جلوگیری از کم کاری تیروئید از غذاهای یددار استفاده کنید.
 • پروتئین های بدون چربی مانند تخم مرغ ، ماهی ، پنیر ، مرغ و بوقلمون نه تنها از گرسنگی جلوگیری می کنند بلکه سطح کورتیزول را نیز تنظیم کرده و چربی سوزی می کنند.
 • تحقیقات نشان داده افرادی که مقدار زیادی ویتامین C مصرف می کنند 30 درصد بیشتر از سایرین چربی می سوزانند.
 • از غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • از خوردن غذا قبل از خواب خودداری کنید.
 • التهاب شکم را درمان کنید.
 • برای حفظ توده بدون چربی ، مصرف کروم را فراموش نکنید.
 • برای افزایش چربی سوزی از کاتچین استفاده کنید.
 • به کربوهیدراتهای کم کربوهیدرات بروید.

هرگز به حذف کامل چربی های سالم فکر نکنید:

مصرف زیاد چربی های خوراکی می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و سایر قسمت های بدن شود. چربی دو برابر پروتئین یا کربوهیدرات کالری دارد. یک گرم چربی حاوی 9 کالری است ، در حالی که یک گرم کربوهیدرات یا پروتئین دارای 4 کالری است. علاوه بر این ، بر خلاف تصور رایج ، چربی در بین درشت مغذی ها کمترین اثر اشباع را دارد ، به این معنی که شما زودتر از خوردن غذای چرب احساس گرسنگی می کنید تا پروتئین یا غذای کربوهیدرات دار. چربی همچنین اثر حرارتی کمتری دارد ، به این معنی که بدن از انرژی بسیار کمی برای تجزیه چربی استفاده می کند. از سوی دیگر ، پروتئین دارای اثر حرارتی بالایی است ، به این معنی که بدن از بخش قابل توجهی از کالری های غذاهای غنی از پروتئین در فرآیند تجزیه و هضم غذا استفاده می کند.

با این حال ، مهم است که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی حذف نکنید. اسیدهای چرب ضروری (در غذاهایی مانند آجیل ، دانه های روغنی ، ماهی های چرب و غلات تصفیه نشده) برای حفظ عملکرد مناسب بدن ضروری هستند. این چربی ها در بدن تولید نمی شوند و باید از طریق رژیم غذایی دریافت شوند. با این حال ، باید از چربی های اشباع (که در غذاهایی مانند گوشت و لبنیات یافت می شود) اجتناب شود. این چربی ها نسبت به اسیدهای چرب ضروری باعث تجمع و افزایش وزن می شوند. بدن همچنین برای مقاصد خاصی به مقادیر بسیار کمی از اسیدهای چرب نیاز دارد ، اما در صورت نیاز می تواند آن را تولید کند.

دسته دیگری از چربی ها ، چربی های ترانس ، باید به طور کامل از رژیم غذایی حذف شوند. این چربی ها در فرآیندهای شیمیایی مورد استفاده کارخانه های مواد غذایی برای تبدیل روغن های مایع به چربی جامد و افزایش ماندگاری مواد غذایی استفاده می شوند. چربی های ترانس علاوه بر اثرات مضر بر سلامتی می توانند باعث افزایش وزن شوند ، حتی زمانی که مصرف کل کالری تحت کنترل باشد.

در مطالعه ای روی میمون ها ، اسیدهای چرب ترانس به رژیم غذایی گروهی از میمون ها و اسیدهای غیر اشباع مانند روغن زیتون به رژیم غذایی سایر میمون ها اضافه شد و همه آنها به همان میزان کالری دریافت کردند. افزایش وزن میمون هایی که از چربی ترانس استفاده می کردند 2.7 درصد بود ، در حالی که در گروه دوم (تغذیه شده با چربی های اشباع نشده) 1.8 درصد بود.

دیدگاهتان را بنویسید