رژیم لاغری صورت – رژیم لاغری


لاغری صورت
لاغری صورت

چهره انسان همیشه اهمیت زیادی داشته است زیرا با ظاهر صورت ، حتی اگر اندام ها قابل مشاهده نباشند ، همه می توانند وضعیت کلی بدن شما را تا حدی درک کنند. به عنوان مثال ، اگر صورت شما ضخیم و گرد است ، انتظار می رود که بدن شما ضخیم باشد ، یا اگر صورت شما بیش از حد پر است ، همچنین انتظار می رود که برای وضعیت بدن آن فرد اضافه وزن و چاقی داشته باشید ، یا در صورت مشاهده یک صورت استخوانی ، ممکن است باور داشته باشید که بدن فرد در فرم است. یا نازک ، بنابراین نمی توان وزن این قسمت از بدن را نادیده گرفت.

لاغری صورت

امروزه که معیارهای زیادی برای جذابیت و زیبایی تعریف شده است ، لاغری و استخوان بندی چهره برای انسان زیبایی و جذابیت است. شاید شما کمابیش با این مسئله دست و پنجه نرم کرده اید.

در این مقاله ، دلایل چاقی صورت و چگونگی از بین بردن آن با رژیم های مختلف رژیم غذایی را بررسی می کنم ، تا برخی از مشکلات مربوط به جذابیت و زیبایی شما عزیزان را برطرف کنم. بنابراین تا انتهای این مقاله چشم خود را باز نگه دارید.

چاقی یا تورم صورت می تواند دلایل زیادی داشته باشد. برای درمان ، باید منبع مشکل خود را پیدا کنید.

این مشکل می تواند ناشی از عوارض جانبی مصرف برخی داروها باشد ، به عنوان مثال گلوتن یکی از این عوامل حساسیت زا است که باعث چاقی در صورت می شود. یا گاهی اوقات صورت شما به دلیل مشکلات ژنتیکی یا ارثی ، مانند هورمون قبل از یائسگی ، که اغلب در زنان مسن یافت می شود ، پر می شود.

گاهی اوقات اضافه وزن دارید و صورت شما متناسب با بدنتان چاق به نظر می رسد ، یا گاهی پیش می آید که پس از لاغری موضعی در اندام ها ، به دلیل رژیم های غذایی مختلف ، صورت شما یکسان باقی می ماند یا از بدن نازک تر می شود. البته گاهی اوقات به همان نسبت وزن خود را کاهش ندهید ، اما با چین و چروک و افتادگی پوست و افتادگی گونه ها.

در برخی افراد ، تراکم استخوانی صورت باعث می شود صورت آنها گرد و پر به نظر برسد.

اما در نهایت ، برای غلبه بر این مشکل چه باید کرد؟ اول از همه ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، منبع این عارضه را مشخص کنید ، و اگر نمی توانید خودتان این کار را انجام دهید ، این منبع را با گفتن متخصص و رژیم غذایی و برنامه پزشکی خود به یک متخصص پیدا کنید و دستورات لازم را از متخصص دریافت کنید. چند روش موثر برای کاهش وزن

چندین روش برای کاهش وزن وجود دارد ، به عنوان مثال: تغییر عادات غذایی ، استراحت کافی ، ورزش ، ماساژ صورت ، تمرینات صورت ، جراحی یا استفاده از داروهای خانگی برای استفاده خارجی. آنها راه میروند.

اکنون به بررسی دقیق تر استراتژی های ارائه شده می پردازم.

– برنامه غذایی سالم: یکی از علل اصلی چاقی صورت ، عادات غذایی نامناسب است که متأسفانه در خانواده های ایرانی به وضوح مشخص است. این عادات بد آنقدر م effectiveثر است که حتی اگر زیاد ورزش کنید ، باز هم کاملاً از تورم ناشی از رژیم نامناسب در امان نخواهید بود ، بنابراین سعی کنید رژیم غذایی خود را تغییر دهید. با این کار از جوش ها و آسیب های پوستی نیز در امان خواهید بود و تاثیر اولیه را مشاهده خواهید کرد. اگر می خواهید تفاوت بین پوست صورت و رژیم غذایی سالم و ناسالم را مقایسه کنید و کاملا بدانید ، پوست کره جنوبی یا چین را با مردم کشور ما یا عربستان مقایسه کنید. در اینجا نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند حداکثر استفاده را از رژیم غذایی خود ببرید.

  • غذاهای فرآوری شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید.
  • استفاده از غذاهای تازه ، میوه ها و سبزیجات را به حداکثر برسانید.
  • از غذاهایی که باعث التهاب می شوند ، مانند سویا ، ذرت ، گلوتن و محصولات لبنی خودداری کنید.
  • سعی کنید از غذاهای ضد التهابی مانند زنجبیل ، زردچوبه ، کدو ، نارگیل ، لیمو و چغندر استفاده کنید.
  • هرگز زیاد غذا نخورید و وقتی احساس سیری کردید دست از غذا بکشید.
  • با کاهش چربی سوزی بدن با افزایش سن ، سعی کنید غذاهایی بخورید که زیبایی و درخشندگی پوست را بازیابی کنند.

– آب کافی بنوشید: نقص بینایی در صورت معمولاً به دلیل بیماری یا آسیب و سموم در سایر قسمت های بدن است. به عنوان مثال ، اگر کبد چرب دارید ، صورت شما بیش از حد متورم می شود.

همانطور که می دانید ، بخش بزرگی از بدن ما شامل آب است و یکی از راه های سم زدایی بدن نوشیدن آب زیاد است (البته همیشه سعی کنید آب جوشیده ولرم بنوشید) ، نوشیدن آب در حین ورزش نیز فوایدی دارد ، زیرا به عنوان مثال ، باعث می شود تعداد کمی سردرد نداشته باشند و در بهترین حالت خود باقی بمانند. علاوه بر این ، به هیدراته ماندن ، یعنی رساندن آب کافی به بدن ، کنترل اشتها و از بین بردن نفخ کمک می کند. در نتیجه ، پوست شما خوب به نظر می رسد و بی جهت متورم نمی شود. همیشه سعی کنید هنگام ورزش یک بطری آب مخلوط با کمی آب لیمو به همراه داشته باشید.

– کاهش مصرف شکر و نمک: یکی از شایع ترین علل چاقی در صورت و بدن تجمع مایعات در زیر پوست است ، یکی از دلایل اصلی مصرف زیاد قند و نمک است. برای کاهش تورم و مایعات ذخیره شده در بدن ، باید نمک (سدیم) خود را 1500 میلی گرم در روز و شکر را به 20 گرم در روز افزایش دهید. – خواب کافی و سریع: همه ما تجربه کرده ایم که صبح به دلیل بی خوابی شب یا دیر خوابیدن و استراحت کافی صورت ما متورم می شود ، بنابراین شما اهمیت این موضوع را نمی دانید.

وقتی استراحت می کنیم ، بدن خود و سیستم غدد درون ریز را ترمیم می کند ، که شامل همه سلول ها ، اندام های داخلی و عملکرد بدن است. علاوه بر این ، تعادل بین هورمون ها نیز در این دوره استراحت رخ می دهد. در نتیجه اگر شب ها که مهمترین زمان استراحت است به اندازه کافی استراحت نکنید ، اقدامات فوق اتفاق نمی افتد و منجر به مواردی مانند تورم صورت می شود. سعی کنید هر شب حداقل هفت ساعت بخوابید تا بدن شما بتواند کار خود را انجام دهد و انرژی لازم برای عملکرد صحیح را بدست آورد.

– ورزش: یکی از راه های کاهش وزن ورزش است. در حین ورزش ، میزان از دست دادن هر فرد با دیگران متفاوت است ، اما کاهش 1 تا 2 کیلوگرم وزن ابتدا در صورت ظاهر می شود. در حین ورزش ، چربی تمام قسمت های بدن را می سوزاند و می سوزاند و چربی صورت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

– لاغری صورت با تمرینات هوازی: یکی از م effectiveثرترین روش ها برای از بین بردن چربی بدن ، افزایش شدت تمرینات هوازی است. می توانید هفته ای 5 بار و هر بار 60 دقیقه ورزش هوازی انجام دهید و ورزش منظم را به ورزش ترکیبی تبدیل کنید. با انجام یک تمرین ترکیبی ، بدن شما همچنان به سوزاندن چربی و سوزاندن حدود 200 کالری بیشتر در روز ادامه می دهد که به کاهش وزن شما نیز کمک می کند.

ماساژ صورت: تورم صورت در اثر تجمع مایع لنفاوی زیر پوست ایجاد می شود. ماساژ صورت با فشردن مایع لنفاوی زیر پوست از تورم موقت جلوگیری می کند. علاوه بر این ، ماساژ می تواند باریک تر از آنچه که هست به نظر برسد. با ماساژ منظم صورت ، می توانید مقدار قابل توجهی چربی صورت را از دست بدهید. یکی دیگر از تاثیرات ماساژ صورت تقویت اکسیژن و گردش خون و سفت شدن تدریجی پوست است. و از افتادن آن جلوگیری می کند. برای انجام این کار ، می توانید مطابق شکل زیر عمل کنید.

– ورزش صورت: راه دیگر برای باریک شدن صورت حرکت ماهیچه ها و به عبارت دیگر آموزش صورت است. همانطور که اندام های دیگر را با تمرین لاغر می کنیم و به عبارت دیگر ماهیچه ها را سفت می کنیم ، این نیز می تواند در صورت اعمال شود.

تمرینات ذکر شده در زیر 40 عضله صورت را تقویت می کند تا ظاهری لاغرتر و لاغرتر به شما بدهد.

  • تقویت عضلات اطراف دهان: برای تقویت این ماهیچه ها ، حروف X و O را یکی پس از دیگری گفته و تکرار کنید. این تمرین باعث انقباض و حرکت ماهیچه های صورت شما می شود. این تمرین را روزانه و تا جایی که می توانید تکرار کنید.
  • تقویت عضلات گونه: برای رهایی از گونه های بزرگ و تقویت عضلات گونه و جلوگیری از افتادن آنها در سنین میانسالی ، باید گونه های خود را به صورت (مانند دهان ماهی) بکشید و این کار را 20 بار در روز تکرار کنید. نتایج مثبت داشته باشد
  • تقویت تمام ماهیچه های صورت: دهان خود را کاملاً باز و گرده را باز کنید ، تمام ماهیچه های صورت خود را به هم وصل کنید. این حالت را به مدت 5 ثانیه نگه دارید و این کار را 30 بار در طول روز تکرار کنید.

فعالیت دیگری که می توانید انجام دهید این است که دهان خود را پر از هوا کنید تا صورت شما چاق تر و گردتر به نظر برسد ، سپس لب های خود را بسته نگه دارید و اکنون هوا را از یک طرف صورت خود به طرف دیگر منتقل کنید. این کار را 5 دقیقه ادامه دهید. سعی کنید این فعالیت را چندین بار در طول روز انجام دهید.

– استفاده از داروهای خانگی: برخی از افرادی که سلامت و زیبایی شخصی و پوست بی عیب و نقص برای آنها اهمیت زیادی دارد ، در بیشتر موارد مراقبت از پوست از ماسک های مختلف برای رسیدن به موقعیت ایده آل خود استفاده می کنند. برای این افراد علاوه بر مواردی که تا کنون ذکر شد ، راه دیگر کاهش سایز و لاغری صورت استفاده از ماسک های خانگی و بخور طبیعی است. اینها ممکن است به خوبی قبل عمل نکنند ، اما با گذشت زمان بی تاثیر نخواهند بود. در اینجا برخی از آنها آمده است.

1- مخلوطی از دو سفیده تخم مرغ ، یک قاشق غذاخوری عسل ، یک قاشق غذاخوری شیر و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را آماده کرده و روزانه روی صورت ، چانه و گردن ماساژ دهید و ماساژ دهید. البته ترکیب دو سفیده تخم مرغ ، کمی نمک دریا و کمی سرکه سیب نیز برای لاغری صورت مفید است.

2- خربزه میوه ای است که می تواند در لاغری صورت شما بسیار مثر باشد. ابتدا میوه را در مخلوط کن بریزید و آب آن را بگیرید ، سپس آب این میوه را با پنبه به مدت 5 دقیقه روی صورت بمالید و ماساژ دهید.

این روش علاوه بر از بین بردن چربی اضافی صورت در 7 روز و کاهش وزن ، از پیری زودرس پوست به دلیل وجود ویتامین C در خربزه نیز جلوگیری می کند.

3- ماسک دیگری که برای رژیم گرفتن استفاده می شود استفاده از کره کاکائو است. ابتدا کره کاکائو را روی اجاق گاز گرم کرده و یکبار صبح و عصر قبل از خواب روی صورت ، چانه و گردن خود بمالید.

4- به جرأت می توان گفت که ویتامین E بیشترین ویتامین مورد استفاده برای زیبایی است. استفاده از ویتامین E ، چه به صورت خوراکی و چه غیر خوراکی ، بسیار مفید و مهم است. اول از همه توصیه می شود غذاهای حاوی این ویتامین مانند سبزیجات ، محصولات لبنی ، حبوبات و بادام زمینی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برای استفاده خارجی ، می توانید روغن ویتامین E را روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این روغن چربی پوست را کاهش داده و باعث لاغری صورت می شود.

6- یکی دیگر از درمان های خانگی برای لاغری صورت استفاده از حوله گرم قبل از خواب است. روش این است که یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آب آن را بگیرید و روی صورت خود بگذارید. این کار با تعریق به این شکل چربی صورت شما را کاهش می دهد.

7- می توانید خامه شیر را با چند قطره عسل مخلوط کرده و هر روز روی صورت ، گردن و چانه بمالید. این عمل علاوه بر لاغری صورت ، باعث درخشندگی و درخشندگی پوست شما نیز می شود.

افرادی که چانه دارند نیز باید آغوز خالص صورت و چانه را برای از بین بردن آن ماساژ دهند.

– عمل: با مراجعه به متخصص زیبایی می توانید با کمک جراحی به کاهش وزن صورت خود نیز کمک کنید اما لی غافل از این نیست که جراحی زیبایی پوست باعث تخریب ساختار صورت و پیری زودرس آن می شود.

همانطور که می بینید ، روشهای هیجان انگیز زیادی برای لاغر شدن صورت وجود دارد که همه آنها تاثیر خاص خود را بر چهره شما می گذارد. فقط باید علت اصلی چاقی صورت خود را قبل از انتخاب روش رژیم غذایی دریابید. در صورت نیاز ، می توانید درخواست خود را از قسمت رژیم آنلاین برای دریافت رژیم غذایی سالم و شخصی ارسال کنید تا در اسرع وقت شما را در این زمینه راهنمایی کنم.

به امید بهترینها برای شما.

دیدگاهتان را بنویسید