رژیم نادرست و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


رژیم نادرست و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، درباره کاهش وزن غیرطبیعی و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر در انسان می شود هشدار داد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم از طریق ادرار. ادامه این رژیم خاص برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم های نامناسب توسط افراد غیر متخصص که سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم میوه خواری پیروی می کنند. میوه ها قندهای ساده ای هستند و مصرف زیاد آنها را به چربی تبدیل می کند. میوه ها و سبزیجات منحصر به فرد ممکن است برای همه رژیم نگیرند و موثر نباشند ، این رژیم ها سلامت فرد را مختل می کند. کاهش وزن طبیعی زمانی است که از دانش تغذیه ای یک تا دو کیلو در هفته صحبت می شود ، فردی که کاهش وزن را انجام می دهد باید زیر نظر متخصص باشد و این بستگی کامل به وضعیت افراد مختلف و وضعیت بدن دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را برای مدت طولانی تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

پاها به تدریج ضعیف شده و با کوچکترین ضربه و حتی عطسه و سرفه می شکند. علل پوکی استخوان ارثی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها هستند و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن شما بالاتر می رود ، پوکی استخوان بیشتر می شود و خطر پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر می شود. اگر والدین یا خواهر و برادرها به پوکی استخوان مبتلا شوند ، شیوع بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های افراد نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن به ویژه استروژن کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، خطر پوکی استخوان را تهدید می کنند. این بیماری به تدریج در مردگان رخ می دهد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است که ترشح بیش از حد آن باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن نیز خطر بیماری را افزایش می دهد. کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد به دلیل کوچک بودن مهره های بدن ، کوتاه شدن قد ، خمیدگی و شکستگی سریع رخ می دهد.

متخصص تغذیه اصفهان رژیم نامناسب و پوکی استخوان


دکتر رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر دکتر کلیک کنید رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای سرد و گرم

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید