ریشه جینسینگ (ins) اطلاعات تغذیه ای ، خواص دارویی و مزایای سلامتی


انتخاب و ذخیره سازی

ریزومهای خام و تازه فقط در فصل برداشت می توانند در مجاورت پرورش دهندگان موجود باشند. در بازارهای خارج از کشور ، ریشه های خشک در بسته ها و پودرهای خلاء را می توان در تمام طول سال به راحتی پیدا کرد. جینسنگ سفید (Bái cān- 白 参) با خشک کردن ریشه تازه برداشت شده در زیر نور خورشید تولید می شود ، در حالی که جینسنگ قرمز (مرغ هنگ کن یا جینسنگ قرمز کره ای) پس از برداشت بخارپز می شود و سپس در آفتاب خشک می شود.

در سوپر مارکت ها ، داروخانه ها و داروخانه های تخصصی سنتی چینی (TCM) می توانید با انواع مختلف محصولات جینسنگ مانند چای ، عسل ، نوشیدنی ها ، شیرینی ها ، ژله ها و غیره روبرو شوید. قبل از استفاده از این محصولات ، کل محتوای جینسنوزیدها را در محصولات بخوانید.

در خانه ، ریشه خشک شده جینسنگ را می توان برای چند ماه ذخیره کرد و در یک شیشه خشک ، در جای خنک ، دور از نور خورشید و رطوبت نگهداری کرد. این پودر را می توانید چند ماه در یخچال نگهداری کنید.

روش های پخت و سرو

جینسنگ فرآوری شده به ندرت نیاز به تمیز کردن دارد. یک قطعه کوچک از ریشه (حداکثر 3 گرم وزن خشک در یک زمان) را بریده و حدود 2 دقیقه در یک لیوان آب گرم خیس کرده و بنوشید.

در اینجا چند نکته برای خدمت ارائه شده است:

 • ریشه تازه پر از آب گرم است و با عسل و گیاهان به عنوان چای طراوت مخلوط شده است.

 • در کره ، ریشه گیاه در تهیه دستور العمل معروف تابستانی نیز استفاده می شود سامگی تنگ (سوپ جینسنگ-مرغ). معمولا با کیمچی و شراب جینسینگ (insamju) سرو می شود.

 • هنگام تهیه نوشیدنی ، شیرینی ، آدامس ، تنقلات تند ، شیرینی و غیره ، استخراج ریشه در صنایع غذایی جایگاه منحصر به فردی پیدا کرد.

حقایقی در مورد جینسنگ

 • جینسینگ و محصولات آن عمدتا بر عملکردهای متابولیکی مانند هضم ، گردش خون و سیستم عصبی مرکزی در بدن انسان تأثیر می گذارد.

 • به جینسینگ باید به عنوان یک تونیک سازگار و ترمیم کننده نگاه کرد. این دارو جایگزین داروهای درمانی استاندارد برای بیماریهای خاص نیست.

 • ترکیبات موجود در جینسنگ ریشه شباهت های ساختاری و عملکردی با استروئیدهای طبیعی دارند. آنها بر محور غده هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و سیستم ایمنی تأثیر می گذارند ، که ممکن است بسیاری از اقدامات شناخته شده آن را به خود اختصاص دهد.

 • هیچ مطالعه مستندی وجود ندارد که از ادعای آن به عنوان یک داروی جنسی حمایت کند.

 • ریزوم حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است. اما در مقادیر دوز ، گیاه به سختی نیاز روزانه بدن به ویتامین ها و مواد معدنی را پوشش می دهد و بنابراین چنین تأثیر زیادی بر سلامتی ندارد.

مشخصات امنیتی

 • هنگامی که جینسینگ در دوزهای کنترل شده برای مدت کوتاهی مصرف شود دارای اثرات مفیدی است. مسمومیت با گلیکوزید زمانی رخ می دهد که به مقدار زیاد به مدت طولانی مصرف شود. برخی از علائم شایع مصرف بیش از حد ، افزایش فشار خون ، کم خوابی (بی خوابی) ، اضطراب ، روان رنجوری و غیره است.

 • همچنین مشخص شده است که سمیت داروی ضد انعقاد وارفارین را افزایش می دهد و منجر به خونریزی شدید می شود. سطح گلوکز خون را در بیماران داروهای ضد قند خون و انسولین مختل می کند.

 • زنان باردار به طور کلی توصیه می کنند از آن اجتناب کنند. (سلب مسئولیت پزشکی).

≻≻-بازگشت به گیاهان از جانب جینسینگبه برای مشاهده لیستی چشمگیر از انواع گیاهان دارویی با توضیحات کامل در مورد حقایق تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها به اینجا مراجعه کنید.

≻≻-بازگشت به سایت اینترنتی.

منابع اضافی:

 1. ترکیبات فنلی و خواص آنتی اکسیدانی. (پیوندها در پنجره جدید pdf باز می شوند)

 2. اکتشاف و پردازش-suntenglobal.com.

 3. بررسی طب جایگزین-مونوگراف.

 4. کشف داروهای تقویتی جنسی گیاهی از نظر علمی.دیدگاهتان را بنویسید