ری «هارمونی» شهر بزرگی نخواهد بود/ کل مسیر قنات «ده خیر» در دست بررسی است.


خبرگزاری پدر از ری; شهرری یکی از شهرهای قدیمی و باستانی کشور است که قنات های زیادی دارد و با توجه به اینکه فاصله قانونی بناها ۶ متر از قنات تعیین شده است، همه سازندگان در ساخت ملک باید این نکته را رعایت کنند.

طی روزهای اخیر ویدئویی در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که در آن فردی مدعی است مجتمع مسکونی ۳۲۰ واحدی «هارمونی» در شهرری بر روی قنات «ده خیر» ساخته شده است.

پس از اکران این فیلم و پس از بررسی

کارشناسان اولیه شهرداری مربوطه، شهرداری و فرمانداری ری پاسخگو و پاسخگوی دغدغه های مردم در این زمینه بودند.

پیگیری میدانی فرماندار ویژه در شهرستان ری

حمید زمانی فرماندار ویژه شهر ری از مجتمع مسکونی هارمونی بازدید و برای روشن شدن ابعاد مشکل با اهالی به گفتگو پرداخت و با مالک مجتمع تماس گرفت.

وی صراحتا دستور بررسی و پیگیری توسعه را به واحدهای ذیربط داد و مقرر شد در کمترین زمان ممکن این کار انجام شود.

فرماندار ویژه شهرستان ری به مردم اطمینان داد؛ مجتمع هارمونی پل مترو نخواهد بود و مسئولان در کنارشان هستند و این پرونده در اسرع وقت پیگیری می شود.

کل مسیر قنات توسط شرکت های ژئوتکنیک مورد بازدید قرار گرفته است

مهدی مزینانی معاون برنامه ریزی و معماری شهرداری منطقه ۲۰ در گفت وگو با خبرنگار فارس در ری اظهار داشت: فیلم منتشر شده فاقد مطالعات فنی است و هیچ اطلاعی از قنات، استقامت و ایمنی خاک داده نمی شود.

وی با بیان اینکه بررسی های فنی در حال انجام است، گفت: رسیدگی به این مشکل بر عهده سازنده ملک، شهرداری منطقه ۲۰، اداره آب و فاضلاب و سایر دستگاه های مرتبط است.

معاون شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به شرایط اقلیمی و کاهش نزولات جوی که منجر به ریزش دیوار شد، افزود: پدیده فرونشست نیز در این موضوع مطرح شده که به دلیل شرایط خاک و خاک چندین بار رخ می دهد. در جنوب استان تهران است و باید بررسی شود.» دارای تخصص فنی و تخصصی

مزینانی ادامه داد: با توجه به اینکه این قنات حدود هزار متر طول دارد و با ساختمان های مذکور فاصله قابل توجهی دارد، در شرایط فعلی نام گذاری ساختمانی بدون در نظر گرفتن سوالات کارشناسی و ایجاد نگرانی برای ساکنان مجموعه صحیح نیست. ” بوده است.

وی با بیان اینکه دستگاه های ذیربط باید وارد عمل شوند، خاطرنشان کرد: مطالعات فنی آزمایش های خاک و زیست محیطی توسط شرکت های ژئوتکنیک برای شناسایی زمین لغزش ها و شناسایی و شناسایی مناطق پرخطر و نیاز به احیای مستمر انجام می شود.

معاون شهردار منطقه ۲۰ تاکید کرد: به منظور حفظ جان اهالی و تامین امنیت اهالی کل مسیر قنات بازدید و نقاط ضعف در خاک شناسایی می شود تا اقدامات مناسب انجام شود.

قنات ده خیر با مجموعه «هارمونی» فاصله دارد

مهدی مهربان، سرپرست معاونت حقوقی شهرداری منطقه ۲۰ تهران نیز در گفت وگو با خبرنگار فارس در ری اظهار داشت: مجتمع مسکونی بر روی قنات ده خیر قرار ندارد و قنات در مجاورت شرقی مجتمع واقع شده است. . از مسیر قنات استفاده می شود.

وی افزود: کوره قنات ده خیر حدود ۱۰۰ سال قدمت دارد که در قسمت غربی کاملاً خشک است و این ۳ میله در فواصل یک و نیم متری، دو متری و پنج و نیم متری با دیواره قرار گرفته است. مجتمع مسکونی

ردیابی مالک ساختمان

پس از انتشار این فیلم، سازندگان مجتمع مسکونی هارمونی با صدور بیانیه ای بر رعایت فاصله قانونی قنات تا بنا تاکید کردند و اعلام کردند که پروژه هارمونی هیچ گونه مشکلی در سازه نداشته و نداشته است. ما ارتباط را آغاز کرده ایم و پس از آن نتایج بررسی ها و اقدامات لازم را به اطلاع ساکنان و شهروندان خواهیم رساند.

اعلام نتیجه نهایی پس از بررسی توسط کارشناسان

قنات ده خیر قنات ۱۰۰ ساله متروکه و خشک است و دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد اما گزارش نهایی پس از بازدید کارشناسان از قنات منتشر می شود.

انتهای پیام/ ۶۷۰۶۲
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید