ساخت ۸ باب مدرسه شهری و روستایی در بیله سوار – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، صاحب علی اصغری عصر چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش بیل سوار وی بیان کرد: توسعه زیرساخت های آموزشی و ایجاد فضاهای علمی در این شهرستان با جدیت دنبال می شود.

وی بیان کرد: توجه بیشتر به زیرساخت های آموزشی و حمایت از فضای فرهنگی به ویژه دانش آموزان از اولویت های برنامه های کاری دولت در این شهرستان است.

فرماندار شهرستان بیل سوار وی با اشاره به ساخت هشت مدرسه در مناطق روستایی و شهری این شهرستان گفت: با ساخت این مدارس سرانه فضای آموزشی در شهرستان از میانگین کشوری بالاتر می رود.

اصغری خواستار برنامه ریزی برای افزایش تعداد قبولی ها و رتبه های زیر ۱۰۰۰ در شهرستان شد و افزود: آشنایی دانش آموزان با روش های مطالعه و یادگیری و همچنین تسلط بر روش های برگزاری آزمون های علوم می تواند در ارتقای سطح تحصیلی و کسب رتبه های برتر موثر باشد. عناوین در کنکور سراسری

وی تربیت نیروی انسانی موثر و مفید را از وظایف مهم آموزش و پرورش برشمرد و خاطرنشان کرد: جامعه به افراد آگاه و ماهر در تمامی بخش ها نیاز دارد و هر چه در تربیت جوانان پویا و با نشاط تلاش کنیم جامعه سالم تری خواهد داشت. ما بیشتر سرگرم خواهیم شد.

فرماندار شهرستان بیل سوار وی سنگفرش محوطه آموزش و پرورش تعدادی از مدارس را برشمرد و افزود: بررسی مشکلات مدارس و فضاهای آموزش و پرورش روستاها و همکاری معاونت بهداشت و شهرداری از اولویت های اصلی آموزش و پرورش است. بیل سوار است.