سالمندان مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی کافی


اگرچه تقریباً هرگونه فعالیت یا تعاملی می تواند برای افراد مسن مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر احتمال دارد در پروژه ها ، بازی ها و فعالیت هایی که متناسب با علایق آنها است شرکت کنند.

بنابراین ، مراقبان سالمند و مراقبان خانواده باید اطلاعات کافی در مورد علایق و سرگرمی های خود قبل از ابتلا به زوال عقل در سالمندان داشته باشند تا برنامه ریزی زندگی شامل موارد هدفمند باشد.

این مقاله مزایا و مزایای زوال عقل را برای افراد مسن ترسیم می کند.

جدول کلمات متقاطع

جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است و راهی عالی برای تربیت ذهن شما است. تحریک مغزی ضروری است زیرا افراد مسن را تشویق می کند تا از توانایی های شناختی خود استفاده کنند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که انجام آنها برای افراد مسن بسیار دشوار است. در عوض ، با یک بازی ساده شروع کنید و با توجه به توانایی های خود مشکل را افزایش دهید.

اگر فرد مسن را عصبانی می بینید ، فعالیت را متوقف کنید و او را برای انجام کاری دیگر با هدف منحرف کنید. حتی با اختلال حافظه ، افراد مسن هنوز می توانند جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات را انجام دهند.

مدیریت زوال عقل برای افراد مسن می تواند چالش برانگیز باشد ، اما با کمک مدیریت حرفه ای زوال عقل ، می توانید کیفیت زندگی خود را ارتقا دهید.

سالمندان مبتلا به زوال عقل می توانند از درمان شناختی CTM ، یک برنامه مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء سلامت شناختی و به تاخیر انداختن شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره زیادی ببرند.

آشپزی و افراد مسن مبتلا به زوال عقل

آشپزی

فعالیت معنادار فواید زیادی دارد ، از جمله تحریک حسی در افراد مسن. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کاوش کرده و خلاقانه دنیای اطراف خود را درک کنند.

وقتی یک فرد مسن غذای قدیمی خانواده را با یک مراقب می پزد ، این بو می تواند خاطرات شیرینی را در قلب او زنده کند.
با پیشرفت زوال عقل و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای ساده مربوط به آشپزی را پیدا کنند که از آن لذت می برند ، مانند چیدن میز ، کمک به تزئین ، تمیز کردن میز و چشیدن غذا.

بهبود هماهنگی چشم و دست و لمس ، بینایی ، چشایی و شنوایی وظیفه ای است. مراقبت از یک فرد مسن مبتلا به زوال عقل می تواند دشوار باشد ، اما می توانید از پرستار مرکز پرستاری سلامت اول کمک گرم دریافت کنید.

اگر یک فرد مسن به شدت بیمار است و در کارهای خانه مانند تهیه غذا ، حمل و نقل ، حمام یا نظافت نیاز به کمک دارد ، یک پرستار مراقبت از منزل می تواند بر همه این مشکلات کمک کند.

این مرکز یکی از محبوب ترین مراکز ارائه خدمات به سالمندانی است که می توانید به راحتی در خانه به آنها اعتماد کنید.
پرستاران ارشد این مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل و نوه های آنها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند در مراحل اولیه بیماری به مراقبت از کودکان کوچکتر کمک کنند. وقتی برای خانواده و دوستان وقت می گذارید ، به افراد مسن اجازه دهید از بچه های کوچکتر مراقبت کنند.

افراد مسن می توانند با نوزادان تعامل داشته باشند و از آشنایی با تعاملات لذت ببرند. در حالی که نباید کار سخت را به والدین خود بسپارید ، تشویق آنها برای تعامل و بازی با نوه های شما می تواند کیفیت زندگی آنها را تحریک کرده و بهبود بخشد.

حفظ روابط بین نسلی می تواند خلق و خو و حافظه افراد مسن را افزایش داده و پیشرفت زوال عقل را کند کند.

تمرین

عدم تحرک می تواند بسیاری از علائم مرتبط با زوال عقل را تشدید کند ، مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، مشکلات رفتاری و مشکلات حافظه.

با این حال ، فعال ماندن فیزیکی می تواند به افراد مسن کمک کند تا جریان خون کافی را در مغز حفظ کنند ، که منجر به رشد و بقای سلول های مغزی می شود.

مراقبین باید فعالیتهای ورزشی مفرح ، ایمن و تحریک کننده برای سالمندان برنامه ریزی کنند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک سبک ، مینی گلف یا بازیهای ویدئویی که فعالیت بدنی را آموزش می دهند.

ورزش برای افراد مسن مبتلا به زوال عقل

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که افراد مسن بتوانند در آنها شرکت کنند. هدف از فعالیتهای معنادار مانند ورزش ، مشارکت افراد مسن در فعالیتهای سرگرم کننده است که می توانند قبل از ابتلا به زوال عقل از آنها لذت ببرند.

یک پرستار سالمند آموزش دیده و با تجربه که می تواند از افراد مسن مبتلا به زوال عقل مراقبت کند می تواند کمک بزرگی به خانواده ها باشد.

خانواده هایی که به دنبال یک پرستار متخصص سالمندان هستند می توانند در مرکز پرستاری بهداشت Jeil درخواست پرستار کنند. پرستاران سالمند این مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت از منزل و مراقبت های ویژه به افراد مبتلا به آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و بیماری پارکینسون ، زندگی سالمندان و خانواده های آنها را آسان کنند.

مرکز پرستاری

مرکز پرستاری بهداشت چیل با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با کادر ماهر و متخصص خود به صورت شبانه روزی به شهروندان خود خدمت کنیم.

پرسنل مجرب مانند پرستاران سالمند ، پرستاران پرستار و پرستاران اطفال همیشه جدیدترین خدمات پرستاری و پرستاری را برای ارائه خدمات در نظر می گیرند و راحتی و ایمنی عزیزان را در اولویت قرار می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، جهت مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید.
هشدار! این سند فقط برای اهداف آموزشی است و فقط باید با مشورت پزشک یا متخصص مورد استفاده قرار گیرد.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید