سرطان، اپی ژنتیک، و ژنتیک غذایی – چگونه غذا بر ژن های سرطان شما تأثیر می گذارد

یکی از دلایل سرطان، ژن های غیر طبیعی است. ژن‌های ایجادکننده سرطان را انکوژن و ژن‌هایی که از سرطان جلوگیری می‌کنند، ژن‌های سرکوب‌کننده تومور نامیده می‌شوند. سرطان زمانی رخ می دهد که ژن های طبیعی به طور طبیعی عمل نکنند. می دانید که ژن ها نقشه های اولیه بدن هستند. آنها به سلول می گویند که چه خواهد بود و چه خواهد کرد. اگر روند به خوبی انجام نشود نمی توانیم کار کنیم. سیستمی وجود دارد که برای حفظ عملکرد ژن های خوب و سرکوب ژن های بد طراحی شده است. این فرآیند اپی ژنتیک نامیده می شود.

تغییرات اپی ژنتیکی تغییراتی در ژنوم است که می تواند در طول تقسیم سلولی به ارث برسد اما تغییری در توالی DNA ندارد. بیان ژن ها با تعیین توالی DNA، که در هر سلول یکسان است، تنظیم نمی شود، بلکه با برچسب گذاری و بسته بندی اپی ژنتیکی تنظیم می شود. این فرآیند ساختار کروماتین را از طریق متیلاسیون DNA، انواع هیستون، تغییرات پس از ترجمه، عوامل موقعیت یابی هسته یا حلقه کروماتین و تنظیم دامنه تنظیم می کند.

چگونه این می تواند باعث سرطان شود؟ خوب، اگر ژن سرکوبگر تومور به طور غیر طبیعی خاموش شود یا یکی از انکوژن ها روشن شود، سرطان (سرطان زایی) می تواند رخ دهد. یک کلید تغییر شیمیایی در DNA به نام متیلاسیون است. ابتدا باید فرآیند را تعریف کنیم تا واضح تر شود.

DNA شامل چهار باز است: آدنین، گوانین، سیتوزین و تیمیدین، اما یک پایه پنجم از سیتوزین متیله وجود دارد. DNA متیل ترانسفراز (DNMT) متیل سیتوزین تولید می کند که در آن سیتوزین ها قبل از گوانین (CpG) قرار می گیرند. مناطق CpG همولوگ نیستند اما در جزایر CpG واقع در مناطق پروموتر خوشه‌ای هستند. ناحیه پروموتر ناحیه ای است که در آغاز یک ژن قرار دارد و شروع رونویسی ژن را کنترل می کند. اگر پروموتر خاموش باشد، ژن هرگز بیان نمی شود.

متیلاسیون غیر طبیعی در سرطان ۲۰ سال است که شناخته شده است. نواحی متیله در نواحی معمولی خاموش مانند ژن‌های وارد شده با ویروس یا ژن‌های غیرفعال مرتبط با X فعال می‌شوند.

ما می دانیم که سرطان ها دارای سطوح غیر طبیعی متیلاسیون هستند و می دانیم که غذاها می توانند به پیشگیری از سرطان کمک کنند. آیا ارتباطی بین غذاها و اپی ژنتیک وجود دارد؟ آره!

مطالعه مواد مغذی رژیم غذایی و تأثیر آنها بر بیماری از طریق اپی ژنتیک به عنوان ژنتیک تغذیه شناخته می شود. این یک میدان رو به رشد است که در واقع در حال انفجار است. جستجوی عبارت nutrigenomics در گوگل ۱۲۷۰۰۰ ورودی به دست می دهد.

مطالعات اپیدمیولوژیک نشان می دهد که غذاهای بد و غذاهای خوب وجود دارد. بد: گوشت قرمز، گوشت فرآوری شده، گوشت های کبابی، محصولات لبنی، چربی های حیوانی و چربی های نیمه هیدروژنه. خوب: ماهی، میوه ها، سبزیجات، آجیل، اسیدهای چرب امگا ۳، غلات کامل.

می توانید اثرات اپی ژنتیکی غذاهای بد یا خوب را مطالعه کنید. من در مورد برخی از غذاهایی که از سرطان جلوگیری می کنند و اینکه مکانیسم آنها شامل اثرات اپی ژنتیکی می شود صحبت خواهم کرد.

مواد غذایی با اثرات اپی ژنتیک عبارتند از چای سبز، سبزیجات چلیپایی و انگور. ما معمولا در مورد آنتی اکسیدان ها و غذاها می شنویم. آنتی اکسیدان ها مهم هستند اما مواد مفیدی در غذاها به نام پلی فنول وجود دارد که می تواند بر ژن ها تاثیر بگذارد. انواع مختلفی از پلی فنول ها وجود دارد، اما فلاونوئیدها به دلیل فواید سلامتی خود شناخته شده ترین هستند و در انواع سبزیجات و میوه ها یافت می شوند. انواع فلاونوئیدها عبارتند از فلاونول های موجود در چای، ایزوتیوسیانات ها در سبزیجات چلیپایی، آنتوسیانیدین ها در انگور و انواع توت ها، فلاونون ها در مرکبات، فلاونول ها در پیاز و ایزوفلاون ها (ژنیستئین) در سویا.

همه چای ها حاوی پلی فنول هستند، اما بالاترین میزان آن در چای سبز و سفید یافت می شود. چای سبز به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است و به نظر می رسد فواید ضد سرطانی دارد. در چین، مصرف کنندگان چای سبز ۵۰ درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان معده یا مری هستند (Carcin 2002; 23(9): 1497)، و روزانه دو فنجان به عصاره چای موضعی برای لکوپلاکی خوراکی برگشت پذیر اضافه می شود (J. Nutri Biochem 2001). ؛ ۱۲ (۷) ): ۴۰۴).

چای سبز دارای اثرات آنتی اکسیدانی قوی است اما به تعادل متیلاسیون طبیعی در DNA نیز کمک می کند. در واقع، یک مطالعه در سلول‌های سرطانی مری نشان داد که EGCG از چای سبز می‌تواند ژن‌های سرکوب‌کننده تومور را فعال کند که از نظر شیمیایی توسط متیلاسیون خاموش می‌شوند (Cancer Research 2003؛ ۶۳:۷۵۶۳).

سبزیجات چلیپایی شامل کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ و بوک چوی هستند و اثرات ضد سرطانی آنها در مطالعات اپیدمیولوژیک نشان داده شده است. این سبزی قدرتمند نه تنها آنزیم‌هایی را که مواد سرطان‌زا را تجزیه می‌کنند، تحریک می‌کند، بلکه از متیلاسیون DNA نیز جلوگیری می‌کند که به ژن‌های سرکوب‌کننده تومور اجازه رشد می‌دهد. متیلاسیون غیرطبیعی همچنین به سبزیجات چلیپایی کمک می کند تا با جلوگیری از تشکیل نیتروزامین-DNA، اثر سرطان زایی دود تنباکو را مهار کنند.

انگورهای حاوی رزرواترول برای سلامت قلب عالی هستند و دارای فعالیت ضد سرطانی هستند. انگور با جلوگیری از تشکیل، شروع و ترویج سرطان ها عمل می کند. آنها اعمال متیلاسیون همانطور که در بالا توضیح داده شد ندارند، اما با اصلاح هیستون ها کار می کنند.

هیستون ها جزء پروتئینی اصلی زنجیره DNA (کروماتین) هستند. آنها به عنوان قرقره هایی از DNA عمل می کنند تا به دور آن بپیچند و سپس طول DNA را تا ۳۰۰۰۰ برابر کوتاهتر از رشته بدون پیچش کوتاه کنند. این فرآیند نه تنها به رشته طولانی DNA اجازه می‌دهد تا در سلول قرار گیرد، بلکه در بیان ژن نیز نقشی ایفا می‌کند، زیرا نحوه تأثیرگذاری ژن‌ها توسط زخم‌ها در معرض دید قرار می‌گیرد و برای روشن یا خاموش کردن در دسترس است. چرخاندن قرقره به روشی دیگر باعث آشکار شدن ژن های دیگر و تغییر بیان آنها می شود.

هیستون ها پس از ترجمه توسط استیلاسیون، متیلاسیون، فسفوریلاسیون و ubiquitylation اصلاح می شوند. تغییرات در باقی مانده های لیزین (به جز فسفوریلاسیون سرین یا ترئونین) رخ می دهد. هنگامی که هیستون استیله می شود، بار تغییر می کند و هیستون چسبندگی خود را بر روی رشته DNA شل می کند و DNA را شل می کند و ژن هایی را که باید رونویسی یا ترمیم شوند در معرض دید قرار می دهد.

هنگامی که دم های هیستون (H3, H4) استیله می شوند، ژن ها رونویسی می شوند و وقتی استیل زدایی می شوند، ژن ها خاموش می شوند. هیستون داستیلازها محل های استیل زدایی شده را حفظ می کنند.

رسوراترول موجود در انگور سیرتوئین ها را فعال می کند. SirT1 (پروتئین های Sir2). حداقل ۷ پروتئین شبیه Sir2 وجود دارد که هیستون های داستیله هستند. سیرتوئین ها در حیوانات در حالت گرسنگی تحریک می شوند. به نظر می رسد که اثر حفظ حیات دارد. جالب اینجاست که وقتی حیوانی از گرسنگی می‌میرد، می‌تواند بسیار طولانی‌تر زندگی کند. هنگامی که مصرف کالری جوندگان تا ۴۰ درصد کاهش یافت، آنها در واقع ۵۰ درصد بیشتر عمر کردند و به نظر می رسید که بیماری های مزمن کمتری داشته باشند. هنگامی که جوندگان از رزوراترول در رژیم غذایی خود استفاده کنند، همین مزیت اتفاق می افتد.

رسوراترول هیستون ها را تجزیه می کند و باعث بسته بندی کروماتین سفت تر و سطح پایین تر رونویسی DNA می شود. تصور می شود که خاموش کردن DNA مکانیسمی برای طول عمر، سلامت قلب و اقدامات مفید برای جلوگیری از سرطان است. به همین دلیل است که انگور یا شراب قرمز برای سلامتی شما مفید است. چه مقدار شراب قرمز باید بنوشید؟ هیچ کس به طور قطع نمی داند، اما هر گونه اثرات مفید پس از مصرف دو لیوان در روز ممکن است با الکل خنثی شود. من توصیه نمی کنم بیشتر از این بنوشید تا زمانی که بیشتر بدانید. داده ها بسیار امیدوارکننده هستند، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

دانش ما در مورد این بیماری در عصر ژنومی به دلیل پروژه ژنوم انسانی گسترش یافته است، اما مطالعه ژن ها کافی نیست. اپی ژنتیک یک مفهوم بسیار مهم و پیچیده است که به توضیح چگونگی روشن یا خاموش شدن ژن ها کمک می کند. با تکمیل مطالعات بیشتر، ما قادر خواهیم بود مکانیسم های بیماری را باز کنیم و درمان های جدیدی تولید کنیم که می تواند ژن های بد را خاموش و ژن های خوب را فعال کند. مهمتر از همه، این مطالعات نشان می دهد که چگونه غذاها بر ژن های شما تأثیر می گذارند و می توانند از بیماری ها یا سرطان ها جلوگیری یا معکوس کنند. ژنتیک مغذی، مطالعه چگونگی تأثیر مواد شیمیایی (مواد مغذی) بر ژن‌ها، زمینه‌ای در حال رشد است که نوید تغییر نحوه نگاه و خوردن وعده‌های غذایی‌مان را می‌دهد. برخی از غذاهای مفید شامل چای سبز، سبزیجات و انگور است، اما به همین جا بسنده نکنید. هر چه میوه و سبزیجات بیشتر باشد، در مورد سلامتی شما بهتر است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر