سرقت ۴۰ خودرو توسط ۲ زن در قزوین


فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: ۲ سارق زن که در حال سرگردانی در شهرهای محمدیه و مهرگان ۴۰ دستگاه خودرو سرقت کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش فارس، سردار علی ابراهیمی اظهار داشت: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودرو در شهرهای محمدیه و مهرگان و ایجاد فضای ناامنی در بین شهروندان، رسیدگی به این پرونده در دستور کار قرار گرفت. پلیس و تیمی زبده از کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان البرز بلافاصله با بررسی ادله و شواهد، اقدام به سرقت آثار باقی مانده در محل وقوع سرقت کردند.

وی افزود: با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته و با استفاده از شگردهای پلیسی مشخص شد سارقان تحت تعقیب دو زن هستند که با تردد در مناطق خلوت شهرستان های مهرگان و محمدیه اقدام به سرقت خودرو می کنند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه ماموران پس از شناسایی سارقان در یک عملیات ضربتی با هماهنگی قضایی، آنها را در مخفیگاهشان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند، بیان کرد: متهم به ۴۰ فقره سرقت خودرو در شهرستان های یاد شده اعتراف کرد. . انجام دادند

سردار ابراهیمی با بیان اینکه شوهر یکی از این سارقان در طراحی و اجرای طرح سرقت ها همکاری داشته و دستگیری وی در دستور کار ماموران قرار دارد، خاطرنشان کرد: پس از سرقت خودروها و بازکردن لوازم و قطعات داخل خودرو از جمله ضبط، لاستیک، کپسول گاز و لوازم جانبی که به صورت جداگانه قابل فروش بود، خودروها را در استان البرز فروختند.

این پلیس یادآور شد: با توجه به کمبود پارکینگ در ساختمان های مسکونی در شهرستان مهرگان، به تمامی ساکنین عزیز توصیه می شود خودروهای خود را به وسایل ایمنی از جمله قفل فرمان، قفل پدال و وسایل امنیتی و وسایل شخصی مانند موبایل، کیف دو مجهز کنند. پول و مدارک خود را در معرض دید سارقان داخل ماشین قرار ندهید.