سرویس شیشه اتومبیل


به گزارش وانانیوز،

ورود شیشه به صنعت خودرو بیشتر به دلیل ایجاد امنیت برای سرنشینان خودرو در برابر تصادفات و صدمات است. شیشه خودرو یکی از مهمترین قطعات خودرو است که طبق روش تولید به عنوان شیشه جلو و عایق صدا و نور عمل می کند. این قطعه کاربردی در اشکال و اندازه های مختلف بسته به کاربری در انواع مختلف تولید می شود.

نقش شیشه ماشین

در قدیم و ساخت ماشین های اولیه فقط شیشه به عنوان سپر جلو استفاده می شد. اما امروزه با توجه به طراحی های متفاوت خودرو، استفاده از شیشه به عنوان یک عضو مهم اجتناب ناپذیر است. بنابراین در دو قسمت جلو و عقب و همچنین درهای خودرو، شیشه های جلو به عنوان عایق حرارتی برای محافظت در برابر سرما و گرما، عایق صوتی برای کاهش انتقال صدا به داخل کابین، شیشه جلو برای جلوگیری از برخورد باد با راننده و سرنشینان جلو به ویژه در سرعت های بالا و همچنین محافظت از جان افراد داخل کابین استفاده می شود. توسط تصادفات

انواع شیشه ماشین

فرآیند تولید و طراحی شیشه خودرو برای قطعات مختلف متفاوت است. برای ایجاد ایمنی بیشتر در جلوی خودرو از شیشه سکوریت نوع PV یا لمینت استفاده می شود در حالی که شیشه سکوریت معمولا در پشت و کنار خودرو قرار می گیرد.

  1. شیشه لمینت

شیشه های لمینت برای افزایش ضریب ایمنی و حفظ جان سرنشینان از دو لایه شیشه در اطراف سطح شیشه اصلی استفاده می کنند. از طرفی در اکثر تصادفات و حوادثی که رخ می دهد بیشترین آسیب را به شیشه های جلو وارد می کند که در صورت شکسته شدن شیشه به قطعات کوچکتر و پاشیدن آن به سرنشینان خسارت جانی و مالی زیادی را به دنبال دارد.

تکنولوژی به کار رفته در تولید شیشه های لمینت از ریزش و تکه تکه شدن شیشه ماشین در اثر نیروی خارجی یا فشار ناشی از یکپارچگی بین اجزای شیشه جلوگیری می کند. علاوه بر این، به عنوان یک عایق صدا برای کاهش انتقال صدای با فرکانس بالا به خوبی عمل می کند. از دیگر ویژگی های آن می توان به جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش خورشید به داخل خودرو (اگر شیشه سلول خورشیدی باشد) و همچنین قابلیت ترمیم ترک های خودرو اشاره کرد.

  1. شیشه ی حرارت دیده

شیشه های استفاده شده در پشت و کنار از نوع شیشه سکوریت (نشکن) انتخاب می شوند، زیرا در صورت خطر نمی توانند آسیب جدی به افراد داخل کابین وارد کنند. البته برخی از خودروسازان به جای سکوریت برای شیشه های جانبی از شیشه های لمینت استفاده می کنند. سام ولوو xc90

به طور کلی شیشه سکوریت پس از شکل گیری و برش با خنک شدن تا دمای ۶۰۰ تا ۸۰۰ درجه سانتیگراد گرم می شود و طی یک فرآیند به سرعت سرد می شود. این امر استحکام و مقاومت شیشه را پنج تا ده برابر ضربه افزایش می دهد. علاوه بر این، شوک ناشی از خنک شدن سریع باعث می شود که در هنگام ضربه به قطعات کوچک بدون لبه تیز و تیز تبدیل شود که از میزان آسیب به مسافران می کاهد.

  1. شیشه انعکاسی

شیشه انعکاسی نوع دیگری از شیشه اتومبیل است که بیشتر در اتومبیل های تشریفاتی و مسابقه ای مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله ویژگی های این نوع شیشه ها می توان به ایجاد ظاهری زیبا برای خودرو، محافظت از قطعات و افراد داخل کابین در برابر نور خورشید با جلوگیری از ورود اشعه ماوراء بنفش به داخل خودرو و همچنین نفوذ نور سایر خودروها به داخل خودرو اشاره کرد. در شب نقل شده. در برخی موارد از امنیت برای جلوگیری از دیده شدن داخل خودرو در ماشین های تشریفاتی و عمومی استفاده می شود.

  1. لیوان دودی

شیشه دودی ماشین دو معنی دارد. از برچسب های دودی روی شیشه استفاده کنید یا به جای شیشه معمولی شیشه پارچه دودی نصب کنید.

روند شیشه های ماشین را دود می کند دسته دیگری از شیشه ماشین ایجاد می کند. اگرچه داشتن شیشه دودی یکی از جایگزین‌های خودروهای مدرن است، اما همه تولیدکنندگان به دلیل گران بودن این کار را انجام نمی‌دهند.

مردم از روش شیشه دود برای جلوگیری از نفوذ اشعه ماوراء بنفش خورشید به داخل کابین به ویژه در مناطق جنوبی کشور استفاده می کنند. استفاده از برچسب های تیره به صورت دستی به کیفیت لیبل بستگی دارد تا از ایجاد حباب روی شیشه جلوگیری شود.

نکات مهم در تعمیر شیشه خودرو

شیشه جلو در معرض آسیب، ترک و شکستگی در اثر ضربه، فشار و نیروی خارجی، ضربه اجسام مانند سنگ قرار دارد. تعمیر شیشه خودرو به معنای تعویض یا تعمیر ترک ها و شکستگی ها برای جلوگیری از ادامه آن است.

در برخی موارد مانند تعمیر خوردگی شیشه یا تعمیر ترک های ماشین با استفاده از تکنیک های پیشرفته مانند لیزر می توان آن را حذف کرد. از طرفی اگر آسیب به حدی باشد که قابل ترمیم نباشد باید برای دیدن راننده آن را تعویض کرد.

در هنگام خرید علاوه بر در نظر گرفتن قیمت شیشه خودرو، باید شکل و ابعاد را نیز در نظر بگیرید. علاوه بر این وجود علامت استاندارد ایمنی و سلامت شیشه را تایید می کند که باید مورد توجه قرار گیرد.

راه دیگر برای جلوگیری از گسترش ترک یا شکستگی، حرکت ندادن خودرو و تعمیر شیشه خودرو در محل است که ممکن است بهترین راه برای جلوگیری از تعویض باشد.

آخرین کلمه

شیشه خودرو برای جداسازی فضای داخلی کابین و نمای بیرونی خودرو به قسمت های مختلف استفاده می شود. استفاده از انواع مختلف در اشکال و ابعاد متناسب با در و جلو و عقب خودرو می تواند به راننده و سرنشینان کمک کند تا از گرما، باران، سرما، برف و نور خورشید محافظت کنند.

شرکت پرشین خودرو گلس یکی از بهترین ها در زمینه فروش و تعمیر شیشه خودرو می باشد. اگر شما هم می خواهید شیشه ماشین خود را دود کنید و یا ترک های آن را تعمیر کنید، تنها با یک تماس می توانید از خدمات شخصی و موبایلی آن استفاده کنید.