سلامت اعضا یکی از دلایل موفقیت شورای نگهبان است


بیژن نوباوه وطن نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سالگرد تأسیس شورای نگهبان اظهار داشت: مهمترین میثاق ما در نظام اسلامی. جمهوری. قانون اساسی ایران است. قانون اساسی میثاق ملی همه ایرانیان در داخل و خارج از کشور است و مهمترین رکن تشکیل جمهوری اسلامی و بقای آن به شمار می رود.

وی افزود: بر اساس قانون اساسی مهمترین رکن نگهبان قانون اساسی شورای محترم نگهبان است و این شورا اصلی ترین نهادی است که در جایگاه حقوقی خود بسیار حائز اهمیت است و عملکرد آن طی سالیان متمادی مثبت بوده است. عملکرد در حفظ قانون اساسی». .

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی تصریح کرد: بررسی مصوبات شورای اسلامی و بحث در مورد انطباق این مصوبات با شرع و قانون اساسی شاید مهمترین وظیفه ای باشد که شورای نگهبان در سال های مختلف و در طول سال های گذشته بر عهده گرفته است. ۱۱ دوره شورای اسلامی و در بسیاری از موارد رسیدگی به مصوبات مجلس در شورای نگهبان کمک شایانی کرده است.

نوباوه وطن خاطرنشان کرد: مواردی بوده که ایرادات شورای نگهبان به مصوبات مجلس درس عبرت خود مجلس بوده است. زیرا در بسیاری از موارد که خارج از اختیار نمایندگان است، اما در بررسی های شورای نگهبان از مصوبه مربوطه جلوگیری شده و از بروز مشکل اساسی جلوگیری شده است.

وی افزود: در بررسی صلاحیت نامزدهای جمهوری اسلامی ایران، شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، شورای نگهبان مهمترین نقش را ایفا می کند و البته به دلیل جایگاه قانونی و مهمتر از آن. در حفظ قداست این وظیفه در شورای نگهبان به خوبی انجام شده است.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی تصریح کرد: حقوقدانان در شورای نگهبان در طول سالیان متمادی نشان داده اند که مردمی آزاده و نزدیک به آرمان های انقلاب هستند و این موضوعی است که همه به آن اذعان دارند.

* شورای نگهبان باید اتهام وارده به خودش را روشن کند

نوباو وطن خاطرنشان کرد: گاه در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی این انتقاد به شورای نگهبان وارد می شود که شورای نگهبان می تواند با استناد به شرع و قانون اساسی در بحث ناتوانی خود را از اتهامات پاک کند. ، یا از همین روش در تأییدیه های خود استفاده کنید.

وی افزود: شورای نگهبان یکی از نهادهای موفق کشورمان است که وظیفه خود را به خوبی انجام داده و مایه مباهات کشور است و معتقدم این نهاد باید بیش از پیش تقویت شود.

نماینده مردم تهران در شورای اسلامی تصریح کرد: وجود جوانان در شورای نگهبان ضروری است و این کار در حال انجام است. البته علاوه بر این جوان، وکلای پیشکسوت در شورای نگهبان از افتخارات کشور هستند.

نوباوه وطن خاطرنشان کرد: یکی از دلایل اصلی موفقیت شورای نگهبان، سلامت روحی و روانی اعضا است و امیدواریم این شورا با قدرت بیشتری نسبت به گذشته به کار خود ادامه دهد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید