سومین علت مرگ و میر در چهارمحال و بختیاری چیست؟


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد، ارسلان خالدی فر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، اظهار کرد: سومین علت مرگ و میر در استان چهارمحال و بختیاری در سال گذشته سرطان است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده، بیشترین علت مرگ و میر در استان در سال گذشته بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های عفونی (به دلیل شیوع کرونا)، سرطان، حوادث رانندگی و تصادفات بوده است.

خالدی فر تصریح کرد: در سال گذشته ۲ هزار و ۵۱ مورد مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی، یک هزار و ۲۳۵ مورد مرگ ناشی از بیماری های عفونی و ۸۴۰ مورد مرگ ناشی از سرطان در استان به ثبت رسیده است.

وی بررسی علمی، فنی و کارشناسی ثبت صحیح علل مرگ و میر در کشور را از اولویت های وزارت بهداشت در دولت فعلی عنوان کرد و افزود: این شاخص در برنامه ریزی، سیاست گذاری، تخصیص بودجه و نیز حائز اهمیت است. توزیع منابع کشور

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با ابراز خرسندی از برگزاری کارگاه آموزشی کشوری با موضوع «نظام ثبت و طبقه بندی علل مرگ و میر» به منظور تقویت و ارتقای سطح سلامت اظهار داشت: این کارگاه تاثیر بسزایی در بررسی دارد. شاخص‌های سرطان، ارتقای سیستم اطلاعاتی پایش و سلامت مردم و تحول در وضعیت سلامت کشور.

انتهای پیام/۶۸۰۳۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید