سیل در غرب و جنوب اصفهان خسارت به بار آورد/ کدورت زاینده رود را افزایش داد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزمنصور شه فروش در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پس از تداوم بارندگی سیل آسا در روز جمعه ۷ مرداد سیل آمد و رواناب در روستاهای شهر گریستن و بویین ایده گل سرخ و ماندیرجان شهرستان چادگان، روستاهای بخش کرون تیرانا و کرونشهرهای میم و وزوان و منطقه عشایری آواز خواندن فریدونشهردهکده تعویض همچنین محور پادنا – سی شراد (سمیرم – کهگیلویه و بویراحمد) دچار آبگرفتگی شد و به جاده‌ها، زمین‌های کشاورزی و تعدادی از مناطق مسکونی خسارت وارد کرد.

وی به مسدود شدن محور تیرانا و کرون داران – گلپایگان اشاره کرد متنمتوسط وی مدتی افزود: شبکه برق فشار متوسط ​​روستای گلاب شهرستان تیران کرون بازسازی و جاری شدن سیل در این بخش کرون به سمت رودخانه مرغاب و سد خمران هدایت می شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان مطلع وی افزود: با بازسازی فیبر نوری، ارتباط خطوط تلفن در روستاهای دهستان میمه برقرار شد.

فروش شیشه برای کمک های اضطراری به خانواده های کوچی که در سیلاب های این ولسوالی محاصره شده اند پادنای علیا سمیرم اشاره کرد و گفت: محور به دلیل رانش زمین به مدت ۳۰ روز تعطیل بود که با تلاش گروه های امدادی بازگشایی شد.

وی با اشاره به نجات سه نفر در منطقه انارک شهرستان نایین از سیل ادامه داد: چاه های آب شرب سه روستای بخش مهردشت نیز به دلیل سیلاب قادر به تامین آب نیستند و این روستاها سیار هستند. پردازش ابری خواهد بود

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان بیان کرد: به دلیل ورود سیلاب به رودخانه های زاینده رود و گل رود مهربانی تبدیل به آب رودخانه، کدورت آب در تصفیه خانه می شود بابا شیخ علی افزایش یافت.